Суддя ОСОБА_1
Справа № 644/7446/24
Провадження № 1-кс/644/1150/24
08.10.2024
УХВАЛА
Іменем України
08.10.2024 м. Харків
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м.Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Немишлянської окружної прокуратури м.Харкова ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 42024222040000021 від 15.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України про тимчасовий доступ до речей та документів, -
УСТАНОВИВ:
До Орджонікідзевського районного суду м. Харкова надійшло вищезазначене клопотання, в якому слідчий за погодженням з прокурором просить надати тимчасовий доступ до документів з метою вилучення (виїмки) копій документів, які перебувають у володінніу володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , з юридичною адресою: АДРЕСА_1 , а саме: документів по взаємовідносинам та взаєморозрахункам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) щодо укладених договорів: №893 щодо капітального ремонту з усунення аварій у Комунальному закладі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » по АДРЕСА_2 ; №896 щодо капітального ремонту з усунення аварій у Комунальному закладі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » по АДРЕСА_3 , а саме: договори, додаткові угоди, додатки до договорів, проектів, календарні плани виконання робіт, договірна ціна, об`єктні кошториси, локальні кошториси, зведені кошторисні розрахунки, відомостей ресурсів, розрахунків, розрахунків загальновиробничих витрат, розрахунків кошторисних прибутків, розрахунків кошт на покриття адміністративних витрат будівельних організацій, актів приймання - передачі виконаних робіт, актів приймання виконаних робіт (форма №КБ-2в), довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма №КБ-3), акти на закриття прихованих робіт за формою ДБН А.3.1-5:2016 «Організація будівельного виробництва», дефектні акти, акти обстеження, проектно-кошторисна документація, проекти, науково-проектна документація, податкові накладні, реєстр виданих та отриманих податкових накладних; виписки про рух коштів на банківських рахунках або платіжних доручень; видаткові касові ордери; товарно-транспортні накладні, сертифікати відповідності (якості, стандартизації), технічні паспорти та інші документи, які складалися під час виконання даних договірних зобов`язань, та являються невід`ємною частиною проведених фінансово-господарських операцій; належним чином завірені копії реєстраційних та дозвільних документів з ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , контракти, посадові інструкції та накази про призначення на посаду директора товариства, заступника, головного бухгалтера та інших посадових осіб, а також копії особових справ зазначених посадовців.
В клопотанні слідчим зазначено, що в провадженні СВ відділу поліції № 1 Харківського районного управління поліції №2 ГУНП в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024222040000021 від 15.05.2024, за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за повідомленням УСБУ з приводу виявлених ознак вчинення привласнення бюджетних коштів під час виконання укладених між ІНФОРМАЦІЯ_4 з благоустрою, відбудови та реконструкції ІНФОРМАЦІЯ_5 (колишнє ІНФОРМАЦІЯ_6 ), код ЄДРПОУ НОМЕР_1 (замовник); ІНФОРМАЦІЯ_5 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 (замовник) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , (виконавець) договорів щодо проведення капітальних та поточних ремонтів з усунення аварій у закладах освіти та житловому фонді на території м. Харкова, вчинене в умовах військового стану.
Працівниками ІНФОРМАЦІЯ_7 в ході аналізу діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » встановлено, що даний суб`єкт господарювання за місцем своєї реєстрації не знаходиться, ряд укладених товариством договорів взагалі не відображений в податковій звітності, частина правочинів носить характер умисного збільшення податкового навантаження без реального здійснення господарських операцій, а в ланцюгах постачання товарно-матеріальних цінностей наявні численні підприємства, що здійснюють реалізацію документів на будівельні матеріали без фактичного постачання продукції.
Рішенням прийнятим на позачерговій сесії ІНФОРМАЦІЯ_5 28.02.2024 ІНФОРМАЦІЯ_6 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , було виведене зі складу ІНФОРМАЦІЯ_5 , та перейменовано у ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , з юридичною адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий посилається на те, щометою забезпечення повного, всебічного, неупередженого досудового розслідування, встановлення всіх обставин кримінального правопорушення, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вказанів клопотаннідокументи можуть мати суттєве значення для встановлення істини у справі, у зв`язку із тим, що іншими способами встановити обставини, які необхідні для повного, об`єктивного та всебічного досудового розслідування вказаного кримінального провадження не має можливості.
Розгляд вказаного клопотання, відповідно до вимог ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий просить здійснитиза відсутностіосіб, у володінні яких знаходяться такі документи, оскільки існує реальна загрозазміни або знищення зазначених документів, що призведе до негативних наслідків у розслідуванні кримінального провадження.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, за клопотанням слідчого, розгляд клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів зазначених в клопотанні, проводиться без виклику осіб, у володінні яких знаходяться вказані в клопотанні документи.
В судове засідання слідчий не з`явився, але звернувся до суду із заявою про розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття цих осіб не є перешкодою для розгляду клопотання.
У зв`язку з неявкою слідчого та інших осіб, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до ч.4 ст.107 КПК Українине здійснювалось.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Слідчим суддею встановлено, що 15.05.2024 за повідомленням УСБУ до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024222040000021 внесено відомості про скоєне кримінальне правопорушення за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України з приводу виявлених ознак вчинення привласнення бюджетних коштів під час виконання укладених між ІНФОРМАЦІЯ_1 (колишнє ІНФОРМАЦІЯ_6 ); ІНФОРМАЦІЯ_5 , договорів щодо проведення капітальних та поточних ремонтів з усунення аварій у закладах освіти та житловому фонді на території м. Харкова, вчинене в умовах військового стану. Постановою Харківської обласної прокуратури від 24.06.2024 проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні доручено СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області.
В провадженні СВ відділу поліції № 1 Харківського районного управління поліції №2 ГУНП в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42024222040000021 від 15.05.2024.
09.07.2024 старшим слідчим СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області підполковником поліції ОСОБА_3 постановлено завести справу з документами щодо організації та проведення негласних (розшукових) дій у кримінальному провадженні № 42024222040000021 від 15.05.2024.
26.07.2024 старшим слідчим СВ ВП № 1 ХРУП № 2 ГУНП в Харківській області підполковником поліції ОСОБА_3 було призначено у кримінальному провадженні№ 42024222040000021 від 15.05.2024 судові будівельно-технічні експертизи виконання яких доручено експертам ННЦ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».
В подальшому, від експерта ННЦ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » направлено клопотання про надання додаткової інформації для повного та всебічного дослідження та в подальшому отримання висновків експертів, в.т.ч. проектну документацію в повному обсязі на капітальний ремонт по об`єктам: КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_3 в повному обсязі. КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_2 . Виконавчу документацію в повному обсязі (сертифікати, технічні паспорти та інші документи, що засвідчують якість матеріалів, конструкцій та деталей, які застосовані при виконанні ремонтно-будівельних робіт; акти на приховані роботи та акти проміжного приймання окремих відповідальних конструкцій). Акти приймання виконаних будівельних робіт (разом із відомостями ресурсів до них у повному обсязі. Протоколи погодження будівельних матеріалів, виробів та конструкцій, складені до Договірних цін на будівельні роботи. Проектну (технічну документацію на поточний ремонт з усунення аварій в житловому фонді багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_4 згідно з договором № МПР-2764/22 від 02.12.21022 та згідно з договором № МПР-153/23 від 22.09.2023 в повному обсязі. Проектну (технічну документацію на поточний ремонт з усунення аварій в житловому фонді багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_4 , згідно з договором № МПР-2260/22 від 02.12.21022 та згідно з договором № МПР-154/23 від 22.09.2023 в повному обсязі.
Слідчий суддя, вивчивши документи та матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, приходить до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення клопотання, оскільки зазначена в клопотанні інформація може бути використана як доказ в кримінальномупровадженні, а іншим способом неможливо довести вказані обставини.
Відповідно до ч.2 ст.93 КПК Українисторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Слідчий суддя приходить до висновку, щоза результатами досудового розслідування без наявності вказаних вище документів іншими способами довести обставини, що встановлюються під час вказаного кримінального провадження, неможливо.
Відповідно до п.п. 4, 8 ч.1 ст.162 КПК України вказані документи можуть містити охоронювану законом таємницю, а саме: конфіденційну інформацію, в тому числі, таку, що містить комерційну таємницю, а також, персональні дані осіб.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України,тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
На підставі вище викладеного, беручи до уваги наявність достатніх підстав вважати, що зазначені у даному клопотанні документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та перебувають у володінні та розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також те, що іншими способами встановити обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів таодержати вищевказану інформаціюнеможливо, слідчий суддя вважає, що існують достатні підстави для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів, які зазначені в клопотанні.
Відповідно до ч.1 ст.165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.164 КПК України,строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимогчастини другоїстатті 562 цього Кодексу.
Відповідно до ч.4 ст.165 КПК Українина вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 159, 163, 164, 165, 166, 372, 392 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотаннястаршогослідчого відділу поліції № 1 Харківського районного управління поліції № 2Головного управління Національної поліції в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Немишлянської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , подане в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідуваньза№ 42024222020000001 від 04.01.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Зобов`язати відповідальних осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , з юридичною адресою: АДРЕСА_1 , надатислідчому СВ відділу поліції № 1 Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області підполковнику поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ відділу поліції № 1 Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області ОСОБА_5 та слідчому СВ відділу поліції № 1 Харківського РУП № 2 ГУНП в Харківській області ОСОБА_6 , прокурорам Немишлянської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 та ОСОБА_7 в межах даного клопотання тимчасовий доступ до оригіналів документів,а саме: документів по взаємовідносинам та взаєморозрахункам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) щодо укладених договорів: №893 щодо капітального ремонту з усунення аварій у Комунальному закладі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » по АДРЕСА_2 ; №896 щодо капітального ремонту з усунення аварій у Комунальному закладі « ІНФОРМАЦІЯ_3 » по АДРЕСА_3 , а саме: договори, додаткові угоди, додатки до договорів, проектів, календарні плани виконання робіт, договірна ціна, об`єктні кошториси, локальні кошториси, зведені кошторисні розрахунки, відомостей ресурсів, розрахунків, розрахунків загальновиробничих витрат, розрахунків кошторисних прибутків, розрахунків кошт на покриття адміністративних витрат будівельних організацій, актів приймання - передачі виконаних робіт, актів приймання виконаних робіт (форма №КБ-2в), довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма №КБ-3), акти на закриття прихованих робіт за формою ДБН А.3.1-5:2016 «Організація будівельного виробництва», дефектні акти, акти обстеження, проектно-кошторисна документація, проекти, науково-проектна документація, податкові накладні, реєстр виданих та отриманих податкових накладних; виписки про рух коштів на банківських рахунках або платіжних доручень; видаткові касові ордери; товарно-транспортні накладні, сертифікати відповідності (якості, стандартизації), технічні паспорти та інші документи, які складалися під час виконання даних договірних зобов`язань, та являються невід`ємною частиною проведених фінансово-господарських операцій; належним чином завірені копії реєстраційних та дозвільних документів з Департаментом з благоустрою, відбудови та реконструкції ІНФОРМАЦІЯ_5 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , контракти, посадові інструкції та накази про призначення на посаду директора товариства, заступника, головного бухгалтера та інших посадових осіб, а також копії особових справ зазначених посадовців.
Надативказаним в ухвалі особам можливість зняти копії вказаних документів на паперовому носії.
Роз`яснити ІНФОРМАЦІЯ_1 , щоу разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Встановити строк дії цієї ухвали 1 (один) місяць,з дня її постановлення,тобто до 08.11.2024.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122189344 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
Попова В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні