У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07.10.2024 Справа №607/21427/24 Провадження №2-о/607/643/2024
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Ромазан В.В., розглядаючи матеріали справи за заявами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , заінтересована особа орган опіки та піклування Підгороднянської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області про припинення виконання обов`язків опікуна та призначення опікуна,
В С Т А Н О В И В :
Заявники ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулись до суду із заявою про припинення виконання обов`язків опікуна та призначення опікуна, відповідно до якої просять звільнити ОСОБА_2 від виконання обов`язків опікуна відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання АДРЕСА_1 . Призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 опікуном над ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованою та проживаючою за адресою: АДРЕСА_1 .
Як вбачається із змісту поданої заяви, рішенням Тернопільського міськрайонного суду у справі №607/18684/23 від 14.05.2024, яке набрало законної сили, за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Підгороднянська сільська рада, ОСОБА_2 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки, призначення опікуна, заяву задоволено частково. Визнано недієздатною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 . Встановлено опіку над ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Призначено ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 опікуном ОСОБА_3 . З вересня 2024 року стан здоров`я ОСОБА_1 значно погіршився, зокрема опорно-руховий апарат, внаслідок чого у вересні 2024 року остання отримала травму. На даний час стан здоров`я погіршився із віком, що призвело фактично до неможливості виконання обов`язків опікуна на ОСОБА_3 . Інших осіб, які б виявили бажання здійснювати опіку над ОСОБА_3 не має, тому згідно поданої заяви до органу опіки та піклування Підгороднянської сільської ради ОСОБА_1 є єдиною особою, що бажає бути опікуном та має можливість здійснювати опіку над своєю тіткою ОСОБА_3 .
В силу вимог п. 1 ч. 2 статті 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.
Статтею 55 ЦК України встановлено, що опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров`я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов`язки.
Відповідно до ч.1 ст.60 ЦК України, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Як слідує із змісту ч.1 ст.75 ЦК України, суд, якщо він призначив опікуна чи піклувальника, або орган опіки та піклування за заявою особи звільняє її від повноважень опікуна або піклувальника. Ця заява розглядається судом або органом опіки та піклування протягом одного місяця.
Таким чином, проаналізувавши зазначені норми права, є підстави прийти до висновку, що суд встановлює опіку над фізичними особами, які визнані недієздатними, за поданням органу опіки та піклування.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Велика Палата ВС у своїй постанові від 15.05.2019 у справі №757/12726/18 звертала увагу на те, що висловлювання «заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства» (пункт 1 частини 1 статті 186 ЦПК України) стосуються як позовних вимог, які не можуть розглядатись за правилами цивільного судочинства, так і тих вимог, які взагалі не можуть розглядатись судом
Таким чином, враховуючи наведене, суд вважає, що у відкритті провадження за заявою ОСОБА_1 про призначення його опікуном над недієздатною ОСОБА_3 , слід відмовити, оскільки така заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства, на підставі пункту 1 частини 1 статті 186 ЦПК України.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 186, 260, 261, 353, 354, 355 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки та піклування Підгороднянської сільської ради про призначення його опікуном, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В. В. Ромазан
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122190367 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Ромазан В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні