1 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/4396/24 2/335/2003/2024
про відкриття провадження у справі
04 жовтня 2024 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Романько О.О., розглянувши позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Українська страхова компанія» до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди за виплачене страхове відшкодування,-
ВСТАНОВИВ:
17.04.2024 Приватного акціонерного товариства «Українська страхова компанія» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди за виплачене страхове відшкодування.
18.04.2024 судом постановлено ухвалу про витребування у Міністерстві соціальної політики України інформації про зареєстроване місце проживання/перебування відповідача як внутрішньо переміщеної особи.
18.09.2024 до суду з Мінсоцполітики надійшла відповідь щодо витребуваної інформації.
Ухвалою судді від 19.09.2024 позовну заяву ПАТ «Українська страхова компанія» залишено без руху із наданням строку на усунення недоліків.
01.10.2024 та 04.10.2024 представник позивача подав до суду клопотання про усунення недоліків та відомості щодо сплати судового збору.
Позовна заява відповідає вимогам ст. ст.175,177 ЦПК України.
Підстави для залишення заяви без руху, повернення та відмови у відкритті провадження відсутні.
Відповідач має зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 . Відомостей про наявність у нього зареєстрованого місця проживання/перебування на підконтрольній території держави судом не здобуто.
Відповідно дорозпорядження Вищогоспеціалізованого судуУкраїни зрозгляду цивільнихі кримінальнихсправ від02.09.2024№ 2710/38-14 «Про визначення територіальної підсудності справ» Відповідно дочастини першоїстатті 1Закону України«Про здійсненняправосуддя такримінального провадженняу зв`язкуз проведеннямантитерористичної операції»,на підставіподань Державноїсудової адміністраціїУкраїни назміну територіальноїпідсудності судовихсправ,підсудних розташованиму районіпроведення антитерористичноїоперації місцевимзагальним таапеляційним судам(вх.№ 913/0/1-14від 29серпня 2014року,вх.№ 10027/0/30-14від 01вересня 2014року),визначено територіальнупідсудність: цивільнихсправ,справ проадміністративні правопорушення,підсудних місцевимзагальним судам,розташованим урайоні проведенняантитерористичної операції,адміністративних справ,підсудних місцевимзагальним судамяк адміністративнимсудам,апеляційним судам,розташованим урайоні проведенняантитерористичної операції; кримінальних проваджень, підсудних місцевим (районним, міським, районним у містах, міськрайонним) судам, апеляційним судам, розташованим у районі проведення антитерористичної операції, для забезпечення розгляду такими місцевими загальними та апеляційними судами, зокрема, Сніжнянського міського суду Донецької області за Куйбишевським районним судом Запорізької області.
Станом на 04 жовтня 2024 року Куйбишевський районний суд Запорізької області, розміщено на території тимчасово окупованій військовим формуванням держави агресора Російської Федерації.
Відповідно до частини сьомої статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у разі неможливості здійснення правосуддя судом з об`єктивних причин під час воєнного або надзвичайного стану, у зв`язку зі стихійним лихом, військовими діями, заходами щодо боротьби з тероризмом або іншими надзвичайними обставинами може бути змінено територіальну підсудність судових справ, що розглядаються в такому суді, за рішенням Вищої ради правосуддя, що ухвалюється за поданням Голови Верховного Суду, шляхом її передачі до суду, який найбільш територіально наближений до суду, який не може здійснювати правосуддя, або іншого визначеного суду. Відповідне рішення є також підставою для передачі усіх справ, які перебували на розгляді суду, територіальна підсудність якого змінюється.
Відповідно до розпорядження голови Верховного Суду від 14 вересня 2022 року № 49/0/9-22 територіальна підсудність справ Куйбишевського районного суду Запорізької області визначена за Орджонікідзевським районним судом міста Запоріжжя.
Таким чином, відповідно до положень ст. 27 ЦПК України справа є підсудною Орджонікідзевському районному суду міста Запоріжжя.
Відповідно до ч. 3ст. 274 ЦПК Українипри вирішенніпитання пророзгляд справив порядкуспрощеного абозагального позовногопровадження судвраховує:ціну позову;значення справидля сторін;обраний позивачемспосіб захисту;категорію таскладність справи;обсяг тахарактер доказіву справі,в томучислі чипотрібно усправі призначатиекспертизу,викликати свідківтощо;кількість сторінта іншихучасників справи;чи становитьрозгляд справизначний суспільнийінтерес.В порядкуспрощеного позовногопровадження неможуть бутирозглянуті справиу спорах:що виникаютьз сімейнихвідносин,крім спорівпро стягненняаліментів таподіл майнаподружжя;щодо спадкування;щодо приватизаціїдержавного житловогофонду;щодо визнаннянеобґрунтованими активівта їхвитребування;в якихціна позовуперевищує двістіп`ятдесят розмірівпрожиткового мінімумудля працездатнихосіб;інші вимоги,об`єднані звищезазначеними вимогами.
Додатково суд звертає увагу на те, що відповідно до ст. 14 ЦПК України суд направляє судові рішення, судові повістки, судові повістки - повідомлення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Суддя вважає, що позовна заява повинна бути прийнята в провадження та розглянута в порядку спрощеного позовного провадження, оскільки дана справа не віднесена до категорії справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 187, 193, 258, 260, 274, 353 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заявуПриватного акціонерноготовариства «Українськастрахова компанія»до ОСОБА_1 про стягненняматеріальної шкодиза виплаченестрахове відшкодування до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Відкрити спрощене позовне провадження по справі за позовною Приватного акціонерного товариства «Українська страхова компанія» до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди за виплачене страхове відшкодування.
Призначити справу до судового розглядуна 09 годину 30 хвилин 25 жовтня 2024 рокуу приміщенні Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя за адресою: вул. Перемоги, 107Б, м. Запоріжжя, 69005.
Розмістити на сайті суду оголошення про виклик відповідача, який має зареєстроване місце проживання на окупованій території.
Про час і місце проведення судового засідання повідомити учасників судового процесу.
Направляти судові рішення, судові повістки, судові повістки - повідомлення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів.
Рекомендувати позивачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали подати до суду, у разі наявності, письмові докази в обґрунтування позовних вимог, які не були додані до позовної заяви, з дотриманням правил, передбачених ст. ст. 83, 95 ЦПК України.
Встановити відповідачу строк для подання письмового відзиву на позовну заяву та письмових доказів за підтвердження викладених у відзиві обставин з дотриманням вимог ст. ст. 83, 95, 178, 191 ЦПК України протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз`яснити, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Надати позивачу строк п`ять днів з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив відповідно до вимог чч. 3-5ст. 178 ЦПК України.
Протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив відповідач має право подати за правилами встановленими чч. 3-5ст. 178 ЦПК Українисвої заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень.
Відповідно до ч. 1ст. 193 ЦПК України, відповідач має право пред`явити зустрічний позов протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 4 та ч. 5 ст. 277 ЦПК України відповідач в 5-ти денний строк з дня отримання цієї ухвали має право подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження. Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Попередити учасників справи та їх представників, що право на подання доказів, відзиву, заперечень та інших письмових заяв, а також письмових доказів, є їх правом, але у разі їх неподання справа буде розглянута судом за наявними у ній матеріалами.
Попередити сторони, що у разі невиконання ними вимог ст. ст. 178-180 ЦПК України в частині надання копій заяв по суті справи (відзиву на позов, пояснень тощо) іншим учасникам справи суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у розмірі від 0,3 до 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://og.zp.court.gov.ua/sud0818/gromadyanam/csz/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя: О.О. Романько
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122192880 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Романько О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні