Ухвала
від 10.10.2024 по справі 750/5765/20
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа № 750/5765/20

Провадження № 2/750/5/24

У Х В А Л А

10 жовтня 2024 року м. Чернігів

Деснянський районний суд м. Чернігова в складі:

судді Маринченко О.А.,

секретар судового засідання Шилова Ж.О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні питання щодо закриття провадження в частині вимог, пред`явлених до ОСОБА_1 , в справі за позовом ОСОБА_2 до Чернігівської міської ради, виконавчого комітету Чернігівської міської ради, Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради, Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Комунального підприємства «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_5 про скасування державної реєстрації припинення права власності, скасування рішення про державну реєстрацію прав на нерухоме майно, визнання права власності,

в с т а н о в и в:

09 липня 2020 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Чернігівської міської ради, виконавчого комітету Чернігівської міської ради, Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради, Північно-Східногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Суми)(наданий час-Східне міжрегіональнеуправління Міністерстваюстиції), Комунального підприємства «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , в якому з урахуванням заяви про зміну предмета позову (а.с. 139-140 том 2) просить:

- скасувати державну реєстрацію в Реєстрі прав власності на нерухоме майно припинення права власності ОСОБА_2 на 1/15 частку у праві власності на домоволодіння, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер майна -16494484, дата прийняття рішення про закриття - 10.08.2010, підстава закриття права власності - відчуження долі;

- скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень державного реєстратора прав на нерухоме майно ОСОБА_6 , Реєстраційна служба Чернігівського міського управління юстиції Чернігівської області, індексний номер: 4358844 від 26.07.2013 про відкриття розділу у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та реєстраційної справи на об?єкт нерухомого майна - житловий будинок, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , загальна площа - 119,6 кв.м., житлова площа - 82,9 кв.м., реєстраційний номер об?єкта нерухомого майна 115723274101;

- визнати за позивачем право власності на 2/3 частки об?єкта нерухомості по АДРЕСА_1 , який складається з житлового будинку «Б-1», житловою площею 17,7 кв.м. з господарськими будівлями та спорудами: вбиральня літ. К-1.

Ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 24 липня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в справі; справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 18грудня 2020року призначено в даній справі судову будівельно-технічну експертизу; провадження в справі зупинено на час проведення експертизи.

Ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 09жовтня 2023року провадження в справі поновлено.

Ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 30 квітня 2024 року, яка занесена до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження в справі та призначено справу до судового розгляду по суті.

У судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією актового запису про смерть № 1698 від 19 червня 2023 року (а.с. 15 том 3).

На день своєї смерті ОСОБА_1 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , один, про що свідчить довідка № 5982 від 24 вересня 2024 року, видана Управлінням адміністративних послуг Чернігівської міської ради.

За даними з Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) № 78469226 від 24 вересня 2024 року спадкова справа до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 не заводилась.

Статтею 46 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) визначено, що здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи.

Відповідно до частини першої статті 47 ЦПК України здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи.

При цьому, цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті (частина четверта статті 25 Цивільного кодексу України).

Згідно із частиною першою статті 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Статтями 1217,1218Цивільного кодексуУкраїни визначено,що спадкуванняздійснюється зазаповітом абоза законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно із частинами першою та другою статті 1220 Цивільного кодексу України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Відповідно до частини третьої статті 1268 Цивільного кодексу України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Згідно із частиною першою статті 1269 Цивільного кодексу України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Частиною першою статті 1270 Цивільного кодексу України передбачено, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Враховуючи,що ОСОБА_1 на деньсвоєї смерті(часвідкриття спадщини)був зареєстрованийодин,строк ушість місяців,який починаєтьсяз часувідкриття спадщини, закінчився, а спадкова справа до його майна не заводилася, а тому спадкоємці, які прийняли спадщину відсутні.

Тобто, правонаступники померлого відповідача ОСОБА_1 відсутні.

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу (частина друга статті 255 ЦПК України).

Враховуючи викладене, керуючись статями 255, 258-261, 353, 354, 355 ЦПК України,

у х в а л и в :

Провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Чернігівської міської ради, виконавчого комітету Чернігівської міської ради, Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради, Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Комунального підприємства «Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації» Чернігівської обласної ради, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , ОСОБА_5 про скасування державної реєстрації припинення права власності, скасування рішення про державну реєстрацію прав на нерухоме майно,визнання прававласності в частині вимог, пред`явлених до ОСОБА_1 , - закрити.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя

СудДеснянський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення10.10.2024
Оприлюднено11.10.2024
Номер документу122193853
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них:

Судовий реєстр по справі —750/5765/20

Ухвала від 10.10.2024

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Маринченко О. А.

Ухвала від 01.04.2024

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Маринченко О. А.

Ухвала від 14.02.2024

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Карапута Л. В.

Ухвала від 22.12.2023

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Карапута Л. В.

Ухвала від 09.10.2023

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Карапута Л. В.

Ухвала від 18.12.2020

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Карапута Л. В.

Ухвала від 24.07.2020

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Карапута Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні