Справа № 204/9480/24
Провадження № 2/204/3759/24
УХВАЛА
про залишення позову без руху
02 жовтня 2024 року м. Дніпро
Суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Приваліхіна А.І., розглянувши у приміщенні суду у м. Дніпрі матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечелівському районах у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), треті особи Відділ № 6 у місті Дніпрі ГУ ДМС у Дніпропетровській області та Комунальний заклад «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи», про зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
27 вересня 2024 року позивач ОСОБА_1 , через представника, звернувся до суду із позовом до відповідача Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечелівському районах у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) із вимогами про анулювання «Свідоцтва про смерть» серії НОМЕР_1 від 16 липня 2024 року та актового запису про смерть № 445 від 11 березня 2023 року, складеного Новокодацьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , визначивши третіми особами Відділ № 6 у місті Дніпрі ГУ ДМС у Дніпропетровській області та Комунальний заклад «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи».
При ознайомленні з матеріалами позовної заяви встановлено, що позивачем в позовній заяві не зазначено відомостей про наявність/відсутність у сторін електронного кабінету. Також, позивачем у позовній заяві не зазначено власного поштового індексу, власної електронної пошти та електронної пошти третіх осіб; попередній (орієнтовний)розрахунок сумисудових витрат,які вінпоніс іякі очікуєпонести узв`язку зрозглядом справи;підтвердження позивачапро те,що нимне поданоіншого позову(позовів)до цьогож відповідача(відповідачів)з тимсамим предметомта зтих самихпідстав.Крім того, в прохальній частині позовної заяви, разом з позовними вимогами, містяться вимоги про виклик свідків та витребування доказів.
Разом з цим, судом встановлено, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, натомість судовий збір сплачено лише за одну, у сумі 1211 гривень 20 копійок, але без врахування коефіцієнту при подачі позовної заяви через «Електронний суд».
Відповідно до вимог ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно звимогами ст.175ЦПК України,позовна заяваповинна містити,зокрема, найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначенняціни позову,якщо позовпідлягає грошовійоцінці;обґрунтований розрахуноксум,що стягуютьсячи оспорюються; зміст позовнихвимог:спосіб (способи)захисту правабо інтересів,передбачений закономчи договором,або іншийспосіб (способи)захисту правта інтересів,який несуперечить законуі якийпозивач проситьсуд визначитиу рішенні;якщо позовподано докількох відповідачів-зміст позовнихвимог щодокожного зних; викладобставин,якими позивачобґрунтовує своївимоги; зазначеннядоказів,що підтверджуютьвказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості провжиття заходівзабезпечення доказівабо позовудо поданняпозовної заяви,якщо такіздійснювалися; перелікдокументів таінших доказів,що додаютьсядо заяви;зазначення доказів,які неможуть бутиподані разоміз позовноюзаявою (занаявності);зазначення щодонаявності упозивача абоіншої особиоригіналів письмовихабо електроннихдоказів,копії якихдодано дозаяви; попередній (орієнтовний)розрахунок сумисудових витрат,які позивачпоніс іякі очікуєпонести узв`язку ізрозглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Вказані вимоги закону позивачем не виконані, оскільки прохальна частина позовної заяви, разом з позовними вимогами, містить клопотання про виклик свідків та витребування доказів, проте нормами цивільного законодавства передбачено, що у прохальній частині позову викладаються позовні вимоги та виключно надається право заявити клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, якщо такий розгляд допускається. Викладення інших клопотань та заяв у прохальній частині діючим цивільно-процесуальним законодавством не передбачено.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 177 ЦПК України, у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Враховуючи вищевикладене, за потреби та з урахуванням ст. 177 ЦПК України позивач, має право подати до суду окремо оформлене клопотання про виклик свідків та витребування доказів, з відповідним обґрунтуванням кожного з них.
Нормами ч. 4 ст. 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, натомість судовий збір сплачено лише за одну, у сумі 1211 гривень 20 копійок, але без врахування коефіцієнту при подачі позовної заяви через «Електронний суд».
Натомість, приписами ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211 гривень 20 копійок.
Таким чином, позивачу необхідно надати суду платіжний документ про доплату судового збору за другу вимогу немайнового характеру у сумі 726 гривень 72 копійки, виходячи із розрахунку (2*1211,2*0,8)-1211,2.
Враховуючи викладене, зважаючи на те, що позов до суду подано з численними недоліками, доходжу висновку про неможливість відкриття провадження по справі та про залишення позовної заяви без руху, надання позивачу строку для усунення недоліків шляхом приведення редакції позову у належний вигляд з урахуванням виправлення вказаних недоліків відповідно до вимог чинного цивільного та цивільного процесуального законодавства України та надання суду платіжного документу про доплату судового збору за другу вимогу немайнового характеру у сумі 726 гривень 72 копійки.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177 ЦПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Новокодацькому та Чечелівському районах у місті Дніпрі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), треті особи Відділ № 6 у місті Дніпрі ГУ ДМС у Дніпропетровській області та Комунальний заклад «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи», про зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
Надати позивачу строк у п`ять днів включно зо дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.І. Приваліхіна
Суд | Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122200387 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Приваліхіна А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні