Справа №295/12812/24
Категорія 35
2/295/3253/24
У Х В А Л А
17.09.2024 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду міста Житомира Семенцова Л.М., розглянувши матеріали заяви об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Покровське 94» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги, -
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2024 року заявник звернувся до суду з указаною заявою, в якій просить стягнути з ОСОБА_1 на свою користь заборгованість в розмірі 11225,92 грн, в тому числі: 3697,92 грн боргу зі сплати внесків, 3028,00 грн судового збору, 4500,00 витрат на професійну правничу допомогу.
Після автоматичного розподілу вказана справа була передана на розгляд судді Богунського районного суду міста Житомира Семенцовій Л.М.
Ознайомившись з матеріалами даної справи, вважаю за необхідне заявити у даній справі самовідвід, оскільки справу помилково зареєстровано за індексом «2» - цивільні справи позовного провадження, тоді як справа має бути зареєстрована за індексом «2-н» - цивільні справи наказного провадження, що призвело до порушення порядку визначення судді.
Частиною 17ст. 33 ЦПК Українивизначено, що особливості розподілу судових справ встановлюються Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Пунктом 57 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням ВРП від 17.08.2021 № 1845/0/15-21, встановлено, що визначення судді, а в разі колегіального розгляду - судді-доповідача для розгляду судових справ (проваджень) здійснюється в суді у порядку, визначеному процесуальним законом, у день їх реєстрації на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи, уповноваженою особою апарату суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ.
Згідно з Переліком індексів для реєстрації та обліку в суді судових справ (матеріалів кримінального провадження), що є додатком № 3до п.17 розділу ІІ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом ДСА України від 20.08.2019 № 814, реєстрація та облік справ і матеріалів адміністративного і цивільного судочинства, матеріалів кримінального провадження, справ і матеріалів про адміністративні правопорушення в місцевих загальних та апеляційних судах здійснюється за індексами, в тому числі: «2» - цивільні справи позовного провадження, позовні заяви, «2-н» - цивільні справи наказного провадження.
Відповідно до ч. 2ст.19 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження. Окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (ч.7ст. 19 ЦПК України).
Статтею 42 ЦПК Українивизначено, що у справах позовного провадження учасниками справи є сторони (позивач, відповідач), треті особи (ч.1 цієї статті); у справах окремого провадження учасниками справи є заявник, інші заінтересовані особи (ч. 4 цієї статті).
Як вбачається із матеріалів справи, заявник звернувся до суду саме із заявою про видачу судового наказу, зазначивши себе заявником та боржником ОСОБА_1 , отже він вважає, що справа повинна розглядатися за правилами наказного провадження. При надходженні справи до Богунського районного суду міста Житомира канцелярією суду було помилково зареєстровано справу за індексом «2» - цивільні справи позовного провадження, тоді як справа має бути зареєстрована за індексом «2-н» - цивільні справи наказного провадження, що призвело до порушення порядку визначення судді.
Суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), в тому числі якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи (п.4 ч.1ст. 36 ЦПК України). Згідно ч.1ст.39 ЦПК України, з підстав, зазначених у статтях36,37і38цьогоКодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
Згідно ч.1, 2ст. 40 ЦПК Українипитання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі; питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу; суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи (ч.8ст.40 ЦПК України).
Керуючись ст. ст. 33,36,40,258-261 ЦПК, -
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити самовідвід головуючій судді Богунського районного суду міста Житомира Семенцовій Л.М.
Матеріали заяви об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Покровське 94» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги передати до канцелярії суду для визначення у порядку ст. 14 ЦПК України іншого складу суду для розгляду справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Семенцова
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122200932 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Семенцова Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні