Справа №345/4617/24
Провадження № 2/345/1184/2024
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04.10.2024 р. м.Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді Якиміва Р.В.
за участю секретаря судового засідання Марецької І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Калуші в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новицької сільської ради Калуського району Івано-Франківської області про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
Стислий виклад позицій сторін:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати за нею право власності на спадкове майно, а саме на земельну ділянку площею 0.41 га цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 2622886700:02:001:0096, місце розташування якої урочище «Від Петранки», Середньоугринівський старостинський округ Новицької сільської ради Калуського району Івано-Франківської області.
Свої вимогимотивує тим,що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мама ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилася спадщина на земельну ділянку (пай), площею 0,45 га , цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 2622886700:02:004:0360, місце розташування якої урочище «Рівні», за межами населеного пункту села Середній Угринів Калуського району Івано-Франківської області. Позивач, після смерті матері, звернулася до нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом, однак отримала відмову у видачі даного документа у зв`язку із відсутністю правовстановлюючого документа на земельну ділянку. Тому змушена звернутися в суд з даним позовом та просить визнати за ним право власності на вказану земельну ділянку (пай) у порядку спадкування за законом після смерті матері.
Заяви та клопотання сторін, процесуальні дії у справі:
Ухвалою суду від 12.08.2024 року відкрито провадження у справі, призначено підготовче відкрите судове засідання, встановлено відповідачам строк п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позов.
Ухвалою суду від 04.09.2024 підготовче судове засідання закрито, справу призначено до судового розгляду.
04.09.2024 від представника відповідача надійшла заява про розгляд справи у їх відсутності, просять прийняти рішення у відповідності до чинного законодавства. Заперечень відносно задоволення позову не мають.
04.10.2024 позивач подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позов підтримує та просить суд його задоволити.
Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, виходячи з поданих заяв, судом розглядається справа за наявними доказами у відсутності сторін без фіксування звукозаписувальним технічним засобом.
Згідно із ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин:
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мама позивачки ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 03.03.2011 року (а.с.11) .
Відповідно до світлокопії свідоцтва про народження заявниця, яка на підставі реєстрації шлюбу змінила прізвище на « ОСОБА_4 » є дочкою ОСОБА_3 (а.с.12).
У відповідності до довідки ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області від 14.02.2024 відповідно до Проекту землеустрою по впорядкуванні території селянських господарств, створених на основі розроблених схем поділу, для складання та видачі державних актів на право власності на земельні ділянки власникам земельних часток (паїв) на території Середньоугринівської сільської ради ОСОБА_3 включено до списку громадян, які мають право на земельну частку (пай) в урочищі «Рівні» на площу 0,4100 га (а.с.9).
Згідно списку власників земельних часток (паїв) на території Середньоугринівської сільської ради , згідно розпорядження Калуської РДА 06.10.19995 №9 до списку внесено ОСОБА_3 відносно земельної ділянки площею 0,41 га (а.с.16-21).
Згідно схеми розміщення земельних ділянок власників земельних часток (паїв) за межами с.Середній угринів Калуський район Івано-Франківської області урочище «Рівні» за ОСОБА_3 числиться земельна ділянка площею 0.41 га (а.с.22).
Як вбачається із Витягу №НВ-9942870332024 із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок кадастровий номер земельної ділянки площею 0.41 га, номер 2622886700:02:004:0360, нормативна грошова оцінка 5346,61 (а.с.24).
Позивач звернувся до приватного нотаріуса Калуського районного нотаріального округу Лесюка П.В. із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину. Однак, отримав відмову у видачі такого свідоцтва від 25.04.2024 у зв`язку із відсутністю правовстановлюючого документа на земельну ділянку ( а.с.6).
Таким чином, між сторонами виник спір з приводу визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 ..
Оцінка суду:
Дослідивши письмові докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Згідно статті 41Конституції України право приватної власності набувається в порядку визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
За статтею 1217ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (статті 1218 ЦК України). Спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ч.1 ст.1222ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.
Положення статті 1223ЦК України передбачає, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
Згідно статті 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Як передбачено ч.1 ст.1225ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Відповідно до п. г ч.1 ст.81Земельного кодексуУкраїни громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.
Зібрані посправі доказита належнаїх оцінкавказують нанаявність підставдля визнанняза позивачкоюправа власностіна спадковемайно,а самена вищезазначенуземельну ділянку. Відповідач на спадкове майно не претендує, заперечень щодо задоволення позову не має, про що свідчить подана ним до суду заява.
На підставі наведеного, відповідно до ст.ст. 1217,1218,1222,1223, 1261,1268, 1269,1270 ЦК України, ст. 152,81 ЗК України, керуючись ст.ст. 200, 263-265 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 право власності на спадкове майно після смерті матері ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме: на земельну ділянку (пай) площею площею 0.41 га цільове призначення якої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 2622886700:02:004:0360, місце розташування якої урочище «Рівні», за межами населеного пункту села Середній Угринів Калуського району Івано-Франківської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повне рішення складено 08.10.2024.
Суддя
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122207216 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Якимів Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні