Справа № 147/1237/24
Провадження № 2-о/147/66/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2024 року с-ще Тростянець
Тростянецький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Борейко О. Г. ,
із секретарем Прокопенко В. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою Тростянецької селищної ради Гайсинського району Вінницької області, заінтересована особа Релігійна організація "Релігійна громада Свято-Покровського храму с. Буди Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (ПЦУ), про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність, -
В С Т А Н О В И В:
18 вересня 2024 року Тростянецька селищна рада Гайсинського району Вінницької області звернулася до суду із заявою про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність.
Заявник посилається на такі обставини: у 2023 році Тростянецькою селищною радою Гайсинського району Вінницької області на території с. Буди Гайсинського району Вінницької області, що входить до складу територіальної громади (розпорядження Кабінету Міністрів України «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Вінницької області» від 12.06.2020 №707-р), було виявлено безхазяйне нерухоме майно, яка не має власника або власник якої невідомий, а саме: громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами за адресою АДРЕСА_1 . Вказані будівлі, як зазначає Релігійна організація «РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА СВЯТО-ПОКРОВСЬКОГО ХРАМУ с. БУДИ ВІННИЦЬКО-ТУЛЬЧИНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ «ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ», використовуються для проведення релігійних обрядів.
Заінтересованою особою до селищної ради надано копію технічного паспорту на громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами, інвентаризаційна справа №1203.
Проте, технічний паспорт не є правовстановлюючим документом на нерухоме майно та не є тим документом, на підставі якого можливо встановити набуття, зміну або припиненні речових прав на нерухоме майно, а є документом який містить довідкову інформацію про фактичний стан нерухомості.
Інших документів заінтересованою особою не надано.
Факт виявлення безхазяйного майна зафіксовано актом обстеження від 30.06.2023, який затверджено відповідним рішенням виконавчого комітету Тростянецької селищної ради від 05.07.2023 №182.
За заявою Тростянецької селищної ради безхазяйне нерухоме майно взято на облік суб`єктом держаної реєстрації, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна від 10.07.2023 №338568522.
Після проведення державної реєстрації взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, в районній газеті «Тростянецькі вісті» №29 (106049) від 20.07.2023 надруковано відповідне оголошення.
Протягом терміну встановленого законом особи, які б претендували на безхазяйну нерухому річ, своїх прав на неї не пред`явили, з дня взяття на облік нерухомої речі сплив один рік та будь-яких відомостей відносно власника нерухомого майна не встановлено.
Враховуючи наведене, заявник просить передати до комунальної власності Тростянецької селищної територіальної громади Гайсинського району Вінницької області в особі Тростянецької селищної ради безхазяйну нерухому річ, а саме громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами «Святопокровський храм»:
-будівля храму - літера «А» площею 200,0 м. кв.;
-вхідний майданчик - літера «а1» площею 1,9 м. кв.;
-прибудова літера «А2» площею 3,5 м. кв.;
- прибудова вівтара літера «А3» площею 33,4 м.кв.;
- прибудова літера «А4» площею 3,6 м. кв.;
- вхідний ганок - літера «а5» 1 од.;
- головний ганок - літера «а6» площею 20,7 м. кв.;
- надвірна вбиральня - літера «Б» площею 2,5 м. кв.;
- хвіртка номер за планом «1» 1 од.;
- брама номер за планом «2» 1 од;
- огорожа номер за планом «3» 1 од.;
- колодязь номер за планом «4» 1 од.;
- вхідний майданчик номер за планом «І» 1 од.;
вхідний майданчик номер за планом «ІІ» 1 од.;
- вхідний майданчик номер за планом «ІІІ» 1 од.;
- вхідний пандус номер за планом «ІV» 1 од.,
що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвалою суду від 18 вересня 2024 року заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі.
В судове засідання учасники розгляду не з`явилися.
Представник заявника ОСОБА_1 подала до суду заяву у якій просила, провести судове засідання без участі представника Тростянецької селищної ради, заяву підтримує в повному обсязі та просить задовольнити.
Представник Релігійної організації "Релігійна громада Свято-Покровського храму с. Буди Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ" (ПЦУ) Сірізінський М. С. подав до суду заяву про розгляд спраиви за відсутності представника заінтересованої особи, зазначив, що заяву підтримує повністю та не заперечує проти її задоволення.
Беручи до уваги те, що особи, які беруть участь у справі, використали надане їм ч.3 ст.211 ЦПК Україниправо заявляти клопотання про розгляд справи за їх відсутності, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи, тому проводить його в даному судовому засіданні за відсутності таких осіб, не здійснюючи фіксування процесу технічними засобами, що узгоджується з приписами ст.247 ЦПК України.
Дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку про задоволення заяви з таких мотивів.
Відповідно до принципу диспозитивності цивільного судочинства (ст.13 ЦПК України) суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно дост.15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Статтею 76 ЦПК Українивстановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно із ч. 2ст. 77 ЦПК України, предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених ЦПК України, відповідно до ст. 81 ЦПК України. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Докази не можуть ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Як встановлено судом, згідно з Актом обстеження нерухомого майна від 30.06.2023, затвердженого рішенням виконавчого комітету Тростянецької селищної ради Гайсинського району Вінницької області №182 від 05.07.2023 «Про затвердження акту обстеження на предмет виявлення безхазяйного майна», комісія в складі голови комісії ОСОБА_2 , заступника селищного голови з питань діяльності органів ради, заступника голови комісії ОСОБА_3 , начальника відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та земельних ресурсів селищної ради, членів комісії: ОСОБА_4 , завідувача сектору земельних ресурсів відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та земельних ресурсів селищної ради, ОСОБА_5 , провідного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та звітності апарату селищної ради, ОСОБА_6 , інженера інвертаризатора, здійснила обстеження об`єкта безхазяйного нерухомого майна, яке знаходиться на території Будянського старостинського округу Тростянецької селищної територіальної громади і встановила, що за адресою вул. Незалежності, 31 знаходиться об`єкт безхазяйного нерухомого майна, а саме: будівля храму на кам`яно-бутовому фундаменті з цегляними стінами під металевою покрівлею висотою близько 16 метрів, шириною 17 метрів та довжиною 30 метрів. Стіни виконані з білої селікатної цегли не оштукатурені. Прилегла територія огороджена парканом з цегляними стовпчиками на кам`яному фундаменті висотою близько 2-х метрів. Приміщення закрите, провести обстеження всередині можливості немає (а.с.12-13).
Згідно із Рішенням виконавчого комітету Тростянецької селищної ради Гайсинського району Вінницької області №182 від 05.07.2023 «Про затвердження акту обстеження на предмет виявлення безхазяйного майна», запроваджено процедуру визнання майна безхазяйним, а саме: нерухоме майно у межах АДРЕСА_1 на території Тростянецької селищної територіальної громади (а. с.13).
У періодичному виданні газети «Тростянецькі Вісті» громадсько-політичне видання від 20 липня 2023 року №29 (106049) опубліковано оголошення про виявлення та взяття на облік вищезазначеного безхазяйного нерухомого майна (громадська будівля, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 ) (а.с.15).
Згідно з Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна №338568522 від 10.07.2023 взята на облік громадська будівля з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.14).
Відповідно до Технічного паспорта на громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 замовником технічної інвентаризації є Релігійна грома Української Православної Церкви Київського патріархату в с. Буди (а.с.3-11).
Процесуальним законом визначено, що окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав (ч. 1 ст. 293 ЦПК України).
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність.
Згідно зі ст.329 ЦПК Українизаява про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади за умов, визначенихЦивільним кодексом України, подається до суду за місцезнаходженням цієї речі органом, уповноваженим управляти майном відповідної територіальної громади.
Відповідно до пункту 7 частини 2 статті 293 ЦПК Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність.
Відповідно до ст.143 Конституції України, ч.2 ст.327 ЦК України, статей10,60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Згідно зі статтею 10 Закону України «Про місцеве самоврядування вУкраїні»сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначеніКонституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до статті 29Закону України «Про місцевесамоврядування в Україні»до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження щодо управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад.
Статтею 335 ЦК Українивизначено, що безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність. Безхазяйні рухомі речі можуть набуватися у власність за набувальною давністю, крім випадків, встановлених статтями 336, 338, 341, 343 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2статті 327 ЦК Україниуправління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Згідно зістаттею 333 ЦПК Українисуд, встановивши, що нерухома річ є безхазяйною та взята на облік органом, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, а також що сплив один рік з дня взяття на облік нерухомої речі, ухвалює рішення про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність відповідної територіальної громади.
Враховуючи наведені вище вимоги закону та встановлені обставини справи, взявши до уваги відсутність власника майна та сплив одного року з часу взяття такого майна на облік як безхазяйного, суд вважає, що заява підлягає до задоволення, шляхом передачі у комунальну власність Тростянецької селищної територіальної громади Гайсинського району Вінницької області в особі Тростянецької селищної ради Гайсинського району Вінницької області громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 Керуючись статтями12,13,81,258,259,263,265,268,315-316 ЦПК України,
У Х В А Л И И В :
Заяву Тростянецької селищної ради Гайсинського району Вінницької області, заінтересована особа Релігійна організація "Релігійна громада Свято-Покровського храму с. Буди Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (ПЦУ), про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність- задовольнити.
Передати у комунальну власність Тростянецької селищної територіальної громади Гайсинського району Вінницької області в особі Тростянецької селищної ради Гайсинського району Вінницької області (вул. Соборна, 77, селище Тростянець, Гайсинський район, Вінницька область, код ЄДРПОУ - 04326224) безхазяйне нерухоме майно, а саме: громадський будинок з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами: будівля храму - літера «А» площею 200,0 м. кв.; вхідний майданчик - літера «а1» площею 1,9 м. кв.; прибудова літера «А2» площею 3,5 м. кв.; прибудова вівтара літера «А3» площею 33,4 м.кв.; прибудова літера «А4» площею 3,6 м. кв.; вхідний ганок - літера «а5» 1 од.; головний ганок - літера «а6» площею 20,7 м. кв.; надвірна вбиральня - літера «Б» площею 2,5 м. кв.; хвіртка номер за планом «1» 1 од.; брама номер за планом «2» 1 од; огорожа номер за планом «3» 1 од.; колодязь номер за планом «4» 1 од.; вхідний майданчик номер за планом «І» 1 од.; вхідний майданчик номер за планом «ІІ» 1 од.; вхідний майданчик номер за планом «ІІІ» 1 од.; вхідний пандус номер за планом «ІV» 1 од., що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відомості про учасників:
заявник - Тростянецька селищна рада Гайсинського району Вінницької області, код ЄДРПОУ - 04326224, адреса місцезнаходження: вул. Соборна, 77, селище Тростянець, Гайсинський район, Вінницька область, 24300;
заінтересована особа - Релігійна організація "Релігійна громада Свято-Покровського храму с. Буди Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ" (ПЦУ), код ЄДРПОУ - 26076265, адреса місцезнаходження: вул. Незалежності, 31, с. Буди, Гайсинський район, Вінницька область, 24312.
Суддя О. Г. Борейко
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122208553 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність |
Цивільне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Борейко О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні