УХВАЛА
про залишення заяви без руху
10 жовтня 2024 року м. Мукачево Справа №303/8248/24
2-о/303/447/24
Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Кость В.В., розглянувши матеріали
за заявою ОСОБА_1 від імені якого діє ОСОБА_2
заінтересовані особи: (1) ОСОБА_3 ;
(2) ОСОБА_4 ;
(3) Виконавчий комітет Горондівської сільської ради
про визнання особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до частини третьої ст. 294 Цивільного процесуального України визначено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Вирішуючи питання про прийняття до розгляду заяви про визнання особи недієздатною та призначення опікуна, суд враховує, що дана заява повинна відповідати як загальним вимогам, передбаченим у ст. ст. 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, так і спеціальним, які передбачені Главою 2 Розділу ІV зазначеного Кодексу.
Відповідно до частини п`ятої статті 177 Цивільного процесуального кодексу України, заявник зобов`язаний додати до заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги.
У переданій на розгляд суду заяві ОСОБА_1 просить суд, визнати недієздатною ОСОБА_3 , встановити над нею опіку та призначити його опікуном. Також заявник просить призначити по даній справі судово-психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_3 .
Суд звертає увагу заявника, що відповідно до положень частини ч.3 ст.296 Цивільного процесуального кодексу України заяву про визнання фізичної особи недієздатною може бути подано членами її сім`ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, закладом з надання психіатричної допомоги.
Поряд з цим, фактичний аналіз змісту заяви свідчить про те, що ОСОБА_1 є племінником ОСОБА_3 , в той час, як рідною сестрою останньої є ОСОБА_5 , тобто мати заявника, яка не зазначена заінтересованою особою по справі.
Таким чином, враховуючи вищезазначені обставини, заявником не аргументовано та не надано відповідних доказів відносно неможливості ОСОБА_6 бути опікуном своєї рідної сестри ОСОБА_3 .
Крім того, матеріали заяви не містять жодних документів відносно соціально-правового статусу заявника (притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність судимості, довідка про склад сім`ї тощо).
Зазначене є підставою для залишення заяви без руху на підставі частини першої статті 185 Цивільного процесуального кодексу України.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 175, 185 Цивільного процесуального кодексу України,
ПОСТАНОВИВ:
1. Заяву залишити без руху.
2. Повідомити заявника про необхідність усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині цієї ухвали протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
3. Копію даної ухвали надіслати заявнику.
4. Наслідки невиконання вимог ухвали суду про залишення заяви без руху передбачені частиною третьою ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України.
5. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Кость
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122209039 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Кость В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні