ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
"10" жовтня 2024 р. Справа№ 920/604/23
Північний апеляційний господарський суд
суддя: Поляков Б.М.
розглянувши клопотання представника Головного управління ДПС у Сумській області - Іванченко Т.С. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
за апеляційною скаргою Адвокатського об`єднання "Група правової допомоги"
на ухвалу Господарського суду Сумської області від 07.05.2024
у справі №920/604/23 (суддя Яковенко В.В.)
за заявою кредитора Головного управління ДПС у Сумській області
про банкрутство ТОВ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання»,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Північного апеляційного господарського суду перебуває апеляційна скарга Адвокатського об`єднання "Група правової допомоги" на ухвалу Господарського суду Сумської області від 07.05.2024 у справі №920/604/23.
Відповідно до витягу з протоколу передачі судової справи (апеляційної скарги, заяви, картки додаткових матеріалів) раніше визначеному головуючому судді (судді-доповідачу)(складу суду) справу №920/604/23 передано колегії суддів у складі: головуючий суддя (суддя-доповідач) - Поляков Б.М., судді - Поліщук В.Ю. Пантелієнко В.О.. Зазначена колегія суддів сформована відповідно до рішення загальних зборів суддів Північного апеляційного господарського суду від 02.10.2018 зі змінами від 12.11.2019 й може розглядати справи про банкрутство та справи у спорах, які пов`язані з процедурою банкрутства, справи у спорах щодо захисту прав на об`єкти інтелектуальної власності.
В судовому засіданні 23.09.2024, колегія суддів, оголосила перерву в розгляді справи до 21.10.2024 на 14 год. 00 хв. Явку представника ГУ ДПС у Сумській області визнано обов`язковою.
До суду апеляційної інстанції від представника Головного управління ДПС у Сумській області - Іванченко Т.С. надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та системи відеоконференцзв`язку ЄСІТС.
Розглядаючи заявлене клопотання суд зазначає, що відповідно до положень ст. 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Відповідно до положень частини 3 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Відповідно до частини 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Разом з тим, суд наголошує, що вимогами чинного законодавства не передбачено можливості зміни дати та часу призначеного судового засідання у зв`язку з поданням стороною клопотання про її участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Проведення відеоконференції позбавляє можливості учасника процесу, який за допомогою відеоконференції бере участь у засіданні суду, подати докази під час судового засідання, знайомитись з матеріалами справи, брати участь в огляді наданих іншою стороною документів. До того ж, під час судового засідання особа, що бере участь у засіданні, встановлюється судом, що розглядає справу, за оригіналом документа, який пред`являється суду. У випадку участі особи у відеоконференції можливість суду перевірити особу стає проблематичною. Тобто всі ці обставини ведуть до звуження обсягу реалізації прав учасників судового процесу, а тому призначення судового засідання у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник процесу не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи. Також суд вважає, що проведення судового засідання у цій справі в режимі відеоконференції може значно ускладнити розгляд справи та збільшить час проведення судового засідання.
Таким чином, враховуючи вказівки ухвали Північного апеляційного господарського суду від 23.09.2024 про обов`язкову явку представника Головного управління ДПС у Сумській області в наступне судове засідання, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заявленого представником Головного управління ДПС у Сумській області - Іванченко Т.С. клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника Головного управління ДПС у Сумській області - Іванченко Т.С. про проведення судового засідання 21.10.2024 о 14 год. 00 хв. у справі №920/604/23 за в режимі відеоконференції - відмовити.
Суддя Б.М. Поляков
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122218301 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Поляков Б.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні