ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
09.10.2024м. ДніпроСправа № 908/6167/15
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Паруснікова Ю.Б.,
суддів Верхогляд Т.А., Іванова О.Г.,
розглянувши зауваження на протокол судового засідання з розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Запорізької області від 14.11.2023 у справі № 908/6167/15
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Константа», м. Запоріжжя,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 23.01.2024 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Запорізької області від 14.11.2023 у справі № 908/6167/15.
У відкритому судовому засіданні 09.09.2024, після надання учасниками провадження у справі пояснень, колегією суддів оголошена постанова за результатами розгляду апеляційної скарги у справі № 908/6167/15.
ОСОБА_2 подав до Центрального апеляційного господарського суду письмові зауваження на протокол судового засідання від 09.09.2024, які мотивовані тим, що в протоколі зазначено про участь у судовому засіданні 09.09.2024 адвоката Скрими В.А., яка фактично участь у судовому засіданні не брала, у зв`язку з чим заявник просить постановити ухвалу, якою виключити з тексту протоколу відомості щодо участі у судовому засіданні адвоката Скрими В.А.
Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 2 Господарського процесуального кодексу України основними засадами (принципами) господарського судочинства, зокрема є гласність і відкритість судового процесу та його повне фіксування технічними засобами.
Згідно з частинами першою, другою та п`ятою статті 222 Господарського процесуального кодексу України суд під час судового розгляду справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу в порядку, передбаченому Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Фіксування судового засідання технічними засобами здійснює секретар судового засідання. Технічний запис судового засідання є додатком до протоколу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи.
Відповідно до статті 223 Господарського процесуального кодексу України у судовому засіданні секретар судового засідання забезпечує ведення протоколу судового засідання, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
У протоколі судового засідання зазначаються такі відомості:
1) рік, місяць, число і місце судового засідання;
2) найменування суду, який розглядає справу, прізвище та ініціали судді, секретаря судового засідання;
3) справа, що розглядається, імена (найменування) сторін та інших учасників справи;
4) порядковий номер вчинення процесуальної дії;
5) назва процесуальної дії;
6) час вчинення процесуальної дії;
7) ухвали суду, постановлені в судовому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати;
8) інші відомості, визначені цим Кодексом.
Протокол судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно, але не пізніше наступного дня після судового засідання, і приєднується до справи.
Апеляційний господарський суд зазначає, що в протоколі судового засідання від 09.09.2024 зазначено прізвище адвоката Скрими В.А., яка у цей день участі у судовому засіданні не брала.
Апеляційний господарський суд зауважує, що адвокат Скрима В.А. мала намір брати участь у судовому засіданні 09.09.2024 в режимі відеоконференії за допомогою власних засобів, водночас не приєдналася до мережі через невідомі суду обставини. Своєю чергою інформацію про учасників справи, які мають брати участь у судовому засіданні за допомогою відеоконференцзв`язку, вносить секретар судового засідання до початку судового засідання і видалити таку інформацію про учасника справи, який не приєднався до системи відеозв`язку, технічно неможливо.
У фонограмі судового засідання зафіксовані в повному обсязі всі пояснення, доводи й обґрунтування учасників справи. Звукозапис не підлягає будь-яким змінам або ж доповненням та здійснюється автоматично. Аудіозапис надає змогу отримати інформацію щодо учасників провадження, які беруть участь у судовому засіданні, оскільки секретар судового засідання доповідає про присутніх у судовому засіданні учасників провадження.
Крім того, службовими особами Центрального апеляційного господарського суду 09.09.2024 складено акт щодо відсутності можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції у даній справі з представником АТ «Сенс банк» - Корецьким І.Г. і представником ОСОБА_3 адвокатом Скримою В.А. Акт підписано керівником апарату суду Ганною Нурулаєвою, головним спеціалістом відділу забезпечення судового процесу, інформаційних технологій та технічного захисту Сергієм Гусєвим і секретарем судового засідання Тетяною Саланжій.
Протокол судового засідання це документ технічного характеру, який не дає можливості скласти уявлення про те, як саме відбувалося судове засідання, питання учасників провадження або їх відповіді, оскільки з цією метою проводиться аудіозапис.
Таким чином, оскільки при веденні протоколу судового засідання дотримано процесуальних норм права, які регламентують ведення протоколу судового засідання, відсутні підстави для врахування зауважень до протоколу судового засідання.
Керуючись статтями 223, 224, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд,-
УХВАЛИВ:
Зауваження ОСОБА_2 на протокол судового засідання від 09.09.2024 з розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Господарського суду Запорізької області від 14.11.2023 у справі № 908/6167/15 відхилити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Право касаційного оскарження, строк на касаційне оскарження та порядок подання касаційної скарги передбачено статтями 286-289 Господарського процесуального кодексу України.
Головуючий суддяЮ. ПАРУСНІКОВ
СуддяТ. ВЕРХОГЛЯД
СуддяО. ІВАНОВ
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122218516 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні