Рішення
від 01.10.2024 по справі 903/689/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

01 жовтня 2024 року Справа № 903/689/24

Господарський суд Волинської області у складі судді Слободян О.Г., за участю секретаря судового засідання Лівандовського Т.Г.,

представника позивача: адвоката Зубашенка Ю.В.,

представника відповідача: Олейніка І.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Приватного підприємства Обора Форте

до відповідача: Державного комунального підприємства Луцьктепло

про визнання дій протиправними та зобов`язання припинити вчинення дій

встановив: 29.07.2024 позивач - ПП Обора Форте звернувся до суду з позовом до ДКП Луцьктепло (відповідача), в якому просить:

- визнати протиправними дії Державного комунального підприємства Луцьктепло по здійсненню нарахування заборгованості Приватному підприємству Обора форте за надання послуг за втрати теплової енергії транзитними трубопроводами, які проходять через належне Приватному підприємству Обора Форте нежитлове приміщення за адресою м. Луцьк, пр. Волі, 29.

- зобов`язати Державне комунальне підприємство Луцьктепло припинити нарахування Приватному підприємству Обора Форте оплату за втрати теплової енергії транзитними трубопроводами, які проходять через належне Приватному підприємству Обора форте нежитлове приміщення за адресою м. Луцьк, пр. Волі, 29.

В обгрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ДКП Луцьктепло нараховує заборгованість позивачу за тепловіддачу ізольованих транзитних стояків, розміщених у його нежитловому приміщенні, що не відповідає умовам договору №6-377 купівлі-продажу (постачання) теплової енергії від 24.04.2023 та не передбачено чинним законодавством, відповідно, відповідач здійснюючи такі нарахування діє неправомірно, не маючи на те правових підстав.

Ухвалою суду від 02.08.2024 відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання 29.08.2024.

20.08.2024 представник відповідача надіслав на адресу суду відзив на позовну заяву (вх.№01-75/5653/54), в якому заперечив проти позову та просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. При, при цьому зазначив, що транзитні трубопроводи внутрішньобудинкової системи опалення, які проходять через нежитлові приміщення належні ПП «Обора Форте», не відключені від загальної системи центрального опалення та призначені для функціонування внутрішньобудинкових систем. Для розрахунку щодо транзитних трубопроводів внутрішньобудинкової системи опалення у будинку, нарахування проводиться як для стояків, які є ізольованими і виконують функцію транспортування теплоносія до опалювальних приміщень.

ДКП «Луцьктепло» в опалювальні періоди нараховувало ПП «Обора Форте» за втрати теплової енергії ізольованими транзитними трубопроводами 2,33 Гкал/місяць відповідно до Робочого проекту та укладеного Договору.

Помилковим є твердження позивача про відмову щодо оплати за теплову енергію, яка проходить в опалювальний період транзитними ізольованими трубопроводами через нежитлові приміщення, які є власністю ПП «Обора Форте».

ДКП «Луцьктепло» проводить усім споживачам будинку № 23 окремо нарахування плати за теплову енергію розподілену на загальнобудинкові потреби відповідно до вимог Методики. Відповідно ПП «Обора Форте» нараховується в опалювальний період плата за отриману теплову енергію від транзитних ізольованих стояків систем централізованого опалення, які розміщені у нежитлових приміщеннях належних споживачу, та не являються спільною власністю усіх споживачів житлового будинку. Окрім того, ПП «Обора Форте» нараховується в опалювальний період плата за теплову енергію розподілену на загальнобудинкові потреби відповідно до вимог Методики.

Також повідомив, що 23.10.2023 сторонами укладено договір №6-377 купівлі-продажу (постачання) теплової енергії, згідно умов якого споживач зобов`язаний сплачувати за отриману теплову енергію від транзитних стояків систем централізованого опалення, за обсяг розподіленої теплової енергії на загальнобудинкові потреби опалення будинку, за абонентське обслуговування.

Представник відповідача вважає що вимоги позивача не відповідають дійсним обставинам справи, не підкріплені доказами, норми права застосовані невірно.

11.09.2024р. представник відповідача надіслав на адресу суду клопотання/заяву (вх.№01-75/6111/24) про долучення документів до матеріалів справи. Представник відповідача долучив копію договору №6-377 купівлі-продажу (постачання) теплової енергії від 23.10.2023, укладеного між сторонами у справі.

Ухвалою суду від 17.09.2024 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті 01.10.2024.

У судовому засіданні 01.10.2024 представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю. Також надав суду для огляду оригінал договору №6-377 купівлі-продажу (постачання) теплової енергії від 23.10.2023.

Представник відповідача проти позову заперечив, просив у позові відмовити повністю.

Дослідивши наявні у справі письмові докази, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд встановив наступне.

Приватне підприємство «Обора Форте» (позивач), на підставі Договору купівлі-продажу від 19.01.2023, посвідченого приватним нотаріусом Луцького міського нотаріального округу Себастіанською І.К, зареєстрованого в реєстрі за № 45 та Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності індексний номер витягу 320610640 від 19.07.2023, є власником нежитлового приміщення, розташованого за адресою: пр. Волі 29, м. Луцьк.

24 квітня 2023р між ДКП "Луцьктепло" (Теплопостачальна організація) та ПП «Обора Форте» (Споживач) було укладено Договір №6-377 купівлі-продажу (постачання) теплової енергії (в подальшому - Договір на опалення приміщення).

Згідно п. 1.1. Договору на опалення приміщення Теплопостачальна організація відпускає теплову енергію у вигляді гарячої води Споживачу, який зобов`язаний оплатити прийняту теплову енергію та дотримуватися передбаченого Договором режиму її використання.

Згідно п.1.2 Договору на опалення приміщення теплова енергія використовується Споживачем через тепловикористальні установки для підтримання належного температурного режиму (обігрівання) належних йому приміщень (централізованого опалення).

Відповідно до п. 2.2.13. Договору на опалення приміщення Споживач зобов`язаний своєчасно здійснювати оплату теплової енергії.

Згідно п. 3.1.1. Договору на опалення Споживач оплачує Теплопостачальній організації вартість отриманої теплової енергії відповідно до виставлених рахунків в порядку та на умовах визначених Договором:

- згідно з показами приладів обліку (умовно-змінна частина двоставкового тарифу);

- згідно з довідкою Волинського обласного центру з гідрометеорології за відсутності приладів обліку (умовно-змінна частина двоставкового тарифу);

- на підставі розрахунків відповідно до максимального теплового годинного навантаження (умовно-постійна частина двоставкового тарифу);

- за обсяг розподіленої теплової енергії на загальнобудинкові потреби опалення будинку на підставі розрахунку (Розрахунок обсягу розподіленої теплової енергії на загальнобудинкові потреби опалення будинку у розрахунковому періоді визначаються згідно «Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг» затвердженої наказом Мінрегіону від 22.11.2018р. № 315);

- за абонентське обслуговування.

Згідно п. 3.3. Договору на опалення оплата поставленої теплової енергії за цим Договором здійснюється не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом.

Також, 24.04.2023 між сторонами було укладено Договір № 6-377/1 про надання послуги з централізованого постачання гарячої води (в подальшому Договір на гарячу воду), згідно якого Теплопостачальна організація надає Споживачу послугу з централізованого постачання гарячої води, а Споживач приймає та оплачує її на умовах і в терміни, передбачені Договором та додатками до нього.

Відповідно до додатку №1 до Договору на гарячу воду централізоване постачання гарячої води здійснюється для приміщення розважального залу з рестораном по проспекті Волі, 29 у м. Луцьку, що належить позивачу.

Позивач зазначає, що у приміщенні по пр.Волі, 29 м.Луцьк були проведені роботи по відключенню приміщення від мереж постачання теплової енергії, що підтверджується Робочим проектом відключення нежитлового приміщення від мереж централізованого опалення житлового будинку АДРЕСА_1 , Актом обстеження системи опалення та гарячого водопостачання від 17 жовтня 2023р. та Актом про відокремлення (відключення) квартири/нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання)/постачання гарячої води від 17 жовтня 2023 року, підписаних представниками відповідача.

Для влаштування відключення приміщення від централізованого опалення та гарячого водопостачання були розроблені Технічні умови № 50 від 28.06.2023р. та Робочий проект відключення нежитлового приміщення від мереж централізованого опалення житлового будинку АДРЕСА_1 .

Відповідно до наданого ДКП «Луцьктепло» замовником ПП «Обора Форте» робочого проекту 37-2023-ОВ відключення нежитлового приміщення від мереж централізованого опалення житлового будинку №29 на просп. Волі в м. Луцьку визначено втрати тепла існуючими транзитними трубопроводами системи централізованого опалення, що проходять через нежитлове приміщення.

17.10.2023 складено акт про відокремлення (відключення) нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання)/постачання гарячої води. Даним актом підтверджено виконання технічних умов та відповідних робіт щодо відключення нежитлових приміщень, які є власністю ПП «Обора Форте».

17.10.2023 складено акт обстеження систем опалення та гарячого водопостачання яким встановлено факт наявності стояків від систем централізованого опалення, які є ізольовані, проходять в нежитлових приміщенням, та належать ПП «Обора Форте».

Також, в даному акті зазначено наступне, - «в приміщені влаштовано систему індивідуального опалення ні. Документів на встановлення індивідуального, альтернативного опалення не надано».

Позивачем при проведенні робіт по відключенню приміщення від мереж теплопостачання здійснено теплоізоляцію транзитних стояків, про що свідчать підписи представників відповідача у Акті обстеження системи опалення та гарячого водопостачання від 17 жовтня 2023р. та Акті про відокремлення (відключення) квартири/нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання)/постачання гарячої води від 17 жовтня 2023р. та технічними умовами № 50 від 28.06.2023р., які видавались відповідачем для відключення приміщення від мереж теплопостачання.

23.10.2023 між сторонами також було укладено Договір №6-377 купівлі-продажу (постачання) теплової енергії, у відповідності до якого Споживач зобов`язується своєчасно здійснювати оплату за теплову енергію, отриману від транзитних стояків системи централізованого опалення та обсягів розподіленої теплової енергії на загальнобудинкові потреби багатоквартирного будинку.

В абзаці 2 пункту 1 вказаного Договору визначено, що згідно з розрахунком, загальна кількість тепла від ізольованих трубопроводів, що проходять через нежитлове приміщення, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 за місяць складає 2,33 Гкал/місяць в опалювальний період.

Пунктом 3.1. Договору сторони погодили, що Споживач щомісяця сплачує Телопостачальній організації:

- за отриману теплову енергію від транзитних стояків систем централізованого опалення;

- за обсяг розподіленої теплової енергії на загальнобудинкові потреби опалення будинку;

- за абонентське обслуговування.

Оплата за цим Договором здійснюється: за відповідний розрахунковий період на підставі рахунка на оплату, що одночасно вважається актом приймання-передачі товару за попередній місяць; не пізніше останнього дня місяця, що настає за кожен день прострочки (п.3.2 Договору).

Згідно рахунків №2723/4/1 за квітень 2023р., за жовтень 2023р., № 2723/11/1 за листопад 2023р., № 2723/12/1 за грудень 2023р., № 2723/1/1 за січень 2024р., № 2723/2/1 за лютий 2024р., № 2723/3/1 за березень 2024р. ДКП «Луцьктепло» було нараховано позивачу: абонплату утримання мереж по поставці гарячої води; абонплату за утримання мереж поставці теплової енергії; загальнобудинкові втрати теплової енергії; втрати за транзит теплової енергії.

Із відповіді ДКП «Луцьктепло» №1004/14 від 19.03.2024р. на адвокатський запит позивача вбачається, що за період з листопада 2023р. по лютий 2024р. позивачу нараховано 25309,76грн. за втрати теплової енергії транзитними трубопроводами.

Позивач доводить що оплата за житлово-комунальні послуги здійснюється виключно на договірних засадах, які відповідають типовому договору і не можуть містити інших оплачуваних додаткових умов, як от - оплата втрат теплової енергії існуючими трубопроводами системи централізованого опалення у багатоквартирному будинку мешканцями квартир з індивідуальними (автономними) системами опалення, крім оплати послуги централізованого опалення місць загального користування будинку. Відповідач нарахував позивачу кошти, у якості оплати за послуги з транзиту теплової енергії, яка подається мешканцям будинку по АДРЕСА_1 , оскільки у його приміщенні проходять транзитні трубопроводи та останні втрачають частину теплової енергії, яка подається для забезпечення опалення квартир, не облаштованих автономними системами теплозабезпечення. Проте діюче законодавство України не передбачає такої послуги як "послуга з транзиту теплової енергії", що надходить від ізольованих транзитних трубопроводів. Також відсутнє законодавче регулювання підстав і порядку оплати споживачами послуг з централізованого опалення за "транзитну теплову енергію, яка надходить від ізольованих транзитних трубопроводів системи опалення".

Методика нарахування плати за тепловіддачу від ізольованих транзитних трубопроводів, та користування ними також не передбачена жодним нормативно-правовим актом.

Отже, позивач вважає, що відповідач безпідставно нараховує заборгованість позивачу за тепловіддачу ізольованих транзитних стояків, розміщених у його нежитловому приміщенні, що не відповідає умовам договору та не передбачено чинним законодавством, а відповідач, здійснюючи такі нарахування діє неправомірно, не маючи на те правових підстав.

У відповідності до ст. 1 Закону України "Про теплопостачання", теплова енергія - це товарна продукція, що виробляється на об`єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу; постачання теплової енергії (теплопостачання) - господарська діяльність, пов`язана з наданням теплової енергії (теплоносія) споживачам за допомогою технічних засобів транспортування та розподілом теплової енергії на підставі договору; споживач теплової енергії фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору; теплопостачальна організація - суб`єкт господарської діяльності з постачання споживачам теплової енергії; місцева (розподільча) теплова мережа сукупність енергетичних установок, обладнання і трубопроводів, яка забезпечує транспортування теплоносія від джерела теплової енергії, центрального теплового пункту або магістральної теплової мережі до теплового вводу споживача.

Пунктами 4, 6 ст. 19 даного Закону передбачено, що тепло генеруюча організація має право постачати вироблену теплову енергію безпосередньо споживачу згідно з договором купівлі-продажу теплової енергії. Споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

Статтею 11 ЦК України встановлено, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно ч.ч. 1, 7 ст.193 ГК України зобов`язання повинні виконуватись належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язань відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язання не допускається.

За змістом ст.626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Відповідно до частини першої статті 714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Відповідно до ч. 1 ст. 275, ч. 6 ст. 276 Господарського кодексу України за договором

енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію. Розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону.

Згідно ч. 1 ст. 277 ГК України абоненти користуються енергією з додержанням правил користування енергією відповідного виду, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 4 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2007 №1198, користування тепловою енергією допускається лише на підставі договору купівлі-продажу теплової енергії між споживачем і теплопостачальною організацією.

Згідно п. 23 постанови Кабінету Міністрів України розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюються на межі продажу, яка є межею балансової належності (відповідальності), відповідно до договору на підставі показів вузла обліку згідно з діючими тарифами (цінами), затвердженими в установленому порядку. У споживачів, що не мають приладів комерційного обліку, обсяг фактично спожитої теплової енергії розраховується відповідно до теплового навантаження, визначеного у договорі, з урахуванням середньомісячної фактичної температури теплоносія в теплових мережах теплопостачальної організації, середньомісячної температури зовнішнього повітря та кількості годин (діб) роботи тепловикористального обладнання в розрахунковому періоді.

Пунктом 40 постанови Кабінету Міністрів України передбачено, що споживач теплової енергії зобов`язаний вчасно проводити розрахунки за спожиту теплову енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил.

Також, основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житловокомунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки визначені Законом України "Про житлово-комунальні послуги" від 9 листопада 2017 року N 2189-VIII., що введений в дію з 01 травня 2019 року.

Відповідно до статті 1 вказаного Закону житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житловокомунальних послуг.

Виконавець комунальної послуги - суб`єкт господарювання, що надає комунальну послугу споживачу відповідно до умов договору. Споживачем житлово-комунальних послуг вважається індивідуальний або колективний споживач.

Обов`язки споживача та виконавця житлово-комунальних послуг визначені статтями 7, 8 Закону України "Про житлово-комунальні послуги". Зокрема, обов`язком споживача є оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом, а обов`язком виконавця - надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договору.

Згідно Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» пп.2 п. 2 ст. 10 «Обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування (надалі МЗК) та допоміжних приміщень будівлі, визначається та розподіляється між споживачами пропорційно до площі квартири за Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (від 22 листопада 2018 року № 315 у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28 грудня 2021 року № 358) (надалі Методика), затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства»; «МЗК загальнодоступні місця у будинку (вестибюль, загальний коридор, сходова клітка, загальні кухні, спільні душові та санвузли, загальні пральні, передпокій квартири тощо).

Відповідно до п.12 розділу IV Методики обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення будинку, розподіляється між усіма власниками (співвласниками) приміщень будинку (включаючи приміщення з індивідуальним опаленням та окремі приміщення з транзитними мережами опалення) пропорційно до загальних/опалюваних площ їх житлових/нежитлових приміщень» та п. 8 розділу IV, у разі відсутності даних щодо загальних площ для розрахунків можуть бути застосовані площі, визначені на базі проектних площ відповідної серії будівлі/будинку. У разі відсутності у виконавця розподілу комунальних послуг даних щодо площ МЗК та допоміжних приміщень та/або даних щодо трубопроводів внутрішньобудинкової системи опалення у підвалах, техпідпіллях та на горищах, то обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення, може бути визначений спрощено: як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі/будинку: для 1-5 поверхової будівлі/будинку 25 %».

Також у відповідності до Правил надання послуг з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 830, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2021 №1022, відокремлення (відключення) від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) не звільняє власників квартир та нежитлових приміщень від обов`язку відшкодування витрат за обсяг теплової енергії, витраченої на опалення МЗК та допоміжних приміщень та на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі/будинку. Такий обсяг теплової енергії розраховується та розподіляється між всіма споживачами.

Транзитні трубопроводи внутрішньобудинкової системи опалення, які проходять через нежитлові приміщення, належать ПП «Оборо Форте», не відключені від загальної системи центрального опалення, та призначені для функціонування внутрішньобудинкових систем. Для розрахунку транзитних трубопроводів внутрішньобудинкової системи опалення у будинку нарахування проводиться, як для стояків, які є ізольованими і виконують функцію транспортування теплоносія до опалювальних приміщень.

Власники житлових та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків, які у встановленому порядку відключені від системи централізованого опалення, є співвласниками багатоквартирних будинків, тому вони несуть зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, у тому числі і витрати на теплову енергію, витрачену для опалення місць загального користування та функціонування внутрішньо будинкових систем опалення та гарячого водопостачання.

Чинними нормативно-правовими актами не передбачено звільнення споживачів від їх обов`язку оплати теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування, у разі відсутності окремих опалювальних приладів, оскільки система опалення складається не лише з приладів опалення, а й з трубопроводів та арматури.

Обсяги споживання теплової енергії за опалення місць загального користування та за забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи опалення є складовими загально спожитого будівлею обсягу теплової енергії і не є додатково визначеними обсягами споживання теплової енергії.

ДКП «Луцьктепло» проводить усім споживачам будинку № 23 окремо нарахування плати за теплову енергію розподілену на загальнобудинкові потреби згідно до вимог Методики. Відповідно ПП «Обора Форте» нараховується в опалювальний період плата за отриману теплову енергію від транзитних ізольованих стояків систем централізованого опалення, які розміщені у нежитлових приміщеннях належних споживачу, та не є спільною власністю усіх споживачів житлового будинку.

Крім того ПП «Обора форте» нараховується в опалювальний період плата за теплову енергію, розподілену на загальнобудинкові потреби відповідно до вимог Методики.

Нарахування ПП «Обора форте» плати за теплову енергію, отриману від транзитних стояків системи централізованого опалення та обсягів розподіленої теплової енергії на загальнобудинкові потреби багатоквартирного будинку у приміщенні по проспекті Волі, 29 у м.Луцьку здійснюється ДКП «Луцьктепло» на підставі договору №6-377 купівлі-продажу (постачання) теплової енергії від 23.10.2023, про укладення якого з ДКП «Луцьктепло» позивачем не було зазначено.

З наданих позивачем рахунків на оплату вбачається, що ДКП «Луцьктепло» в опалювальні періоди нараховувало ПП «Обора Форте» за втрати теплової енергії ізольованими транзитними трубопроводами 2,33 Гкал/місяць відповідно до Робочого проекту та укладеного Договору від 23.10.2023.

Таким чином, доводи та твердження позивача є безпідставними, необґрунтованими та не підтверджені доказами.

З огляду на зазначене, вимоги позивача щодо визнання протиправними дій ДКП Луцьктепло по здійсненню нарахування заборгованості ПП Обора форте за надання послуг за втрати теплової енергії транзитними трубопроводами, які проходять через належне позивачу нежитлове приміщення за адресою м. Луцьк, пр. Волі, 29 та зобов`язання ДКП Луцьктепло припинити нарахування ПП Обора форте оплату за втрати теплової енергії транзитними трубопроводами, які проходять через належне позивачу нежитлове приміщення за адресою м. Луцьк, пр. Волі, 29, до задоволення не підлягають, а в позові слід відмовити повністю.

Згідно із ч.ч. 2-4 ст. 13 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

За приписами ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

За приписами ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Відповідно до ст.129 ГПК України витрати по сплаті судового збору та на професійну правничу допомогу покладаються на позивача у зв`язку з відмовою в позові.

Керуючись ст.ст. 86, 129, 233, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,

в и р і ш и в:

У позові відмовити повністю.

Відповідно до ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного рішення.

Повне рішення складено 10.10.2024.

СуддяО. Г. Слободян

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення01.10.2024
Оприлюднено14.10.2024
Номер документу122218594
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —903/689/24

Рішення від 01.10.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 17.09.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 04.09.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

Ухвала від 02.08.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Слободян Оксана Геннадіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні