номер провадження справи 5/180/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
10.10.2024 Справа № 908/2601/24
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Проскурякова К.В., розглянувши матеріали справи
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Омега-Автопоставка" (електронна пошта: law@omega.page; вул. Промислова, буд. 1, смт. Васищеве, Харківська область, 62492; код ЄДРПОУ 33010822)
До відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "ТП Трансервіс-1" (електронна адреса: невідома; вул. Новобудов, буд. 3, кімн. 801, м. Запоріжжя, 69076; код ЄДРПОУ 41579584)
До відповідача-2: ОСОБА_1 (електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 ; АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2 )
про солідарне стягнення 308 920,06 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 30.09.2024 № 908/2601/24 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-промислова компанія "Омега-Автопоставка" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТП Трансервіс-1" та ОСОБА_1 про солідарне стягнення 308 920,06 грн. на підставі п.п. 2,9 ч. 3 ст. 162 та п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали шляхом направлення на адресу суду та іншим сторонам відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача-1, попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи та докази направлення на адреси відповідачів - 1 та 2 копії позовної заяви від 26.09.2024 з доданими до неї документами, докази чого надати до суду у вказаний вище строк.
З урахуванням вимог викладених у вищевказаній ухвалі суду, 07.10.2024 до господарського суду Запорізької області від позивача надійшла заява про усунення недоліків, до якої додані відповіді про відсутність у відповідачів - 1 та 2 зареєстрованих Електронних кабінетів ЕСІТС, накладні та описи вкладення від 04.10.2024 в якості доказів направлення на адреси відповідачів - 1 та 2 копії позовної заяви від 26.09.2024 з доданими до неї документами та зазначено що попередній (орієнтовний) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи складає суму судового збору, а саме 4 633,80 грн. Жодний інших сум судових витрат не передбачається.
Згідно з ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 176 ГПК України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 247 ГПК України визначено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Враховуючи, що предметом спору є стягнення 308 920,06 грн., та відповідно до вимог ч.ч. 1, 3, 4 ст. 247 ГПК України ця справа не відноситься до виключного переліку категорій справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження, суд приходить до висновку, що ця справа є малозначною та повинна розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі та здійснення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та без повідомлення (виклику) учасників справи.
Суд звертає увагу відповідача-1, що відповідно до ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
У позовній заяві ТОВ «ТПК "Омега-Автопоставка" також заявлено клопотання про витребування у Приватного нотаріуса Бахмутської Тетяни Михайлівни доказів прийняття ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) спадщини після смерті ОСОБА_2 (дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_3 ; дата смерті: ІНФОРМАЦІЯ_4 , актовий запис № 638).
В обґрунтування вищевказаного клопотання позивач посилається на ст. 1281, 1268 ЦК України та зазначає, що згідно відповіді начальника Дніпровського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 13.12.2023 року, Заводським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) зареєстровано актовий запис про смерть № 638 від 23.06.2021 року відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
ОСОБА_1 проживав за однієї адресою з ОСОБА_2 .
За наявною у Позивача інформацією, спадкова справа відкрита Приватним нотаріусом, Бахматською Тетяною Михайлівною Адреса: АДРЕСА_2 .
Частинами 1 та 4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно ч. 2 ст. 81 ГПК України, у клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);
2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;
3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;
4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;
5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. 3 ст. 80 ГПК України).
Розглянувши матеріали справи, враховуючи те, що предметом розгляду цієї справи є солідарне стягнення за договором поставки № 023242-18 від 17.04.2018 та договором поруки № 000177-19 від 04.01.2019 зі спадкоємця, суд дійшов висновку про витребування у Приватного нотаріуса Бахматської Тетяни Михайлівни ( АДРЕСА_3 ) відомостей щодо прийняття ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) спадщини після смерті ОСОБА_2 (дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_3 ; дата смерті: ІНФОРМАЦІЯ_4 , актовий запис № 638), складу спадкового майна та його вартості.
Частиною 3 ст. 81 ГПК України визначено, що у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Керуючись ст.ст. 12, 80, 81, 176, 234, 247, 252, Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 908/2601/24 в порядку спрощеного позовного провадження. Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та без повідомлення (виклику) учасників справи.
2. Присвоїти справі номер провадження - 5/180/24.
3. Розгляд справи по суті розпочнеться з 07.11.2024.
4. Витребувати у приватного нотаріуса Запорізького міського нотаріального округу Запорізької області - Бахматської Тетяни Михайлівни (електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_5 ; АДРЕСА_3 ) відомості щодо прийняття ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2 ) спадщини після смерті ОСОБА_2 (дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_3 ; дата смерті: ІНФОРМАЦІЯ_4 , актовий запис № 638), складу спадкового майна та його вартості.
5. Витребувані докази (письмові пояснення щодо неможливості надання витребуваних доказів) слід надати суду 04.11.2024 включно. Відповідні пояснення та копії витребуваних документів надіслати на адресу позивача у справі до 04.11.2024.
6. Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати таких доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу передбачені цим Кодексом.
7. Відповідачу-1 завчасно до призначеної дати: на виконання вимог ч. 6 ст. 6 ГПК України надати суду інформацію щодо електронних адрес та реєстрації у системі «Електронний суд» задля подальшого надсилання процесуальних документів виключно в електронній формі.
8. Запропонувати відповідачам - 1-2 не пізніше 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відповідно до ст. 165 ГПК України надіслати на адреси суду та позивачу копію відзивів на позовну заяву та додані до них документи, докази направлення (фіскальний чек, опис вкладення у цінний лист) надати суду у визначений строк.
9. Запропонувати позивачу у строк до першого судового засідання: у випадку отримання від відповідачів - 1-2 відзивів на позовну заяву відповідно до ст. 166 ГПК України направити на адреси суду та відповідачам - 1-2 письмову відповідь (пояснення, заперечення) щодо відзивів на позовну заяву, докази направлення (фіскальний чек, опис вкладення у цінний лист) надати суду.
10. Запропонувати сторонам подати письмові пояснення та усі наявні докази, які стосуються предмету спору.
Суддя К.В. Проскуряков
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122218962 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Проскуряков К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні