Рішення
від 10.10.2024 по справі 939/380/24
БОРОДЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 939/380/24

РІШЕННЯ

Іменем України

08 жовтня 2024 рокуселище Бородянка

Бородянський районний суд Київської області в складі головуючої судді Герасименко М.М., при секретарі Рассказової М.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Пісківської селищної ради Бучанського району Київської області про визнання особи такою, що прийняла спадщину, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Пісківської селищної ради про визнання його таким, який прийняв спадщину після смерті ОСОБА_2 . В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилася спадщина у виді квартири АДРЕСА_1 . Починаючи з 2014 року він (позивач) постійно проживав разом зі своєю матір`ю у вказаній квартирі, хоч і був зареєстрований за іншою адресою. Як за життя своєї матері, так і після її смерті він (позивач) постійно проживає у вказаній вище квартирі. Через два місяці після смерті матері почалося повномасштабне вторгнення військ РФ на територію України, що змусило його виїхати з селища Пісківка. У селищній раді села Ставки Фастівського району, на території якої він перебував як ВПО йому роз`яснили, що на даний час оформлення спадкових справ не здійснюється, а оскільки він фактично проживав разом із мамою, то звертатися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини йому не потрібно. У подальшому він звернувся до нотаріуса з метою оформлення своїх спадкових прав, проте нотаріусом йому відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом через пропуск шестимісячного строку на прийняття спадщини з огляду на те, що спадкодавиця була зареєстрована у вказаній квартирі одна. Він позивач є єдиним спадкоємцем першої черги. Оскільки на час смерті матері він (позивач) проживав разом з нею за однією адресою у квартирі АДРЕСА_1 , то просив встановити, що він ( ОСОБА_1 ) постійно проживав разом із ОСОБА_2 на час її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 за вказаною вище адресою.

Ухвалою суду від 23 лютого 2024 року відкрито провадження у справі та призначено по справі підготовче засідання.

Ухвалою суду від 16 травня 2024 року закрито підготовче провадження та справа призначена до судового розгляду по суті.

Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити. Позивач зазначив, що він є сином ОСОБА_2 , інших спадкоємців першої черги немає. Він з 2014 року по день смерті ОСОБА_2 постійно проживав разом з нею у квартирі АДРЕСА_1 .

Від відповідача Пісківської селищної ради Бучанського району Київської області надійшла заява про розгляд справи без участі їхнього представника.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до таких висновків.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що свідчить копія свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 (а.с.8).

Відповідно до копії договору купівлі-продажу квартири, посвідченого приватним нотаріусом Бородянського районного нотаріального округу Гринюком П.Д. 28 січня 2014 року за реєстраційним № 129, ОСОБА_2 на праві власності належала квартира АДРЕСА_1 (а.с.13, 14).

Позивач є сином ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 та копією повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження від 05 лютого 2024 року (а.с. 7, 32 зворотній бік - 33).

Позивач стверджує, що спадкоємців першої черги після смерті ОСОБА_2 немає. На момент смерті померла в шлюбі не перебувала, інших дітей, крім нього (позивача), не мала.

Після смерті ОСОБА_2 державним нотаріусом Бородянської державної нотаріальної контори заводилася спадкова справа № 81/2023. Згідно даних зазначеної спадкової справи, із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 звертався позивач. Інші особи із заявами про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 не зверталися. Постановою від 09 лютого 2024 року нотаріус відмовив позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв`язку із пропуском строку для подачі заяви про прийняття спадщини (а.с. 24-36).

Згідно довідок, виданих виконавчим комітетом Пісківської селищної ради Бучанського району Київської області 12 лютого 2024 року № 130, 131, ОСОБА_1 фактично з 2014 року проживає без реєстрації за адресою: АДРЕСА_2 . За цією ж адресою до моменту смерті у 2021 році, разом із ОСОБА_1 проживала та була зареєстрована його матір ОСОБА_2 (а.с. 9, 10, 12).

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 показали, що є сусідами ОСОБА_1 та були знайомі із померлою ОСОБА_2 . Позивач ОСОБА_1 та його матір ОСОБА_2 постійно проживали з 2014 року до дня смерті останньої разом у АДРЕСА_2 .

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Статтею 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Враховуючи вищевикладене, оскільки, як встановлено зібраними у справі доказами, позивач починаючи з 2014 року постійно проживав разом із спадкодавицею на час відкриття спадщини, інші спадкоємці після померлої відсутні, то суд, задовольняючи позовні вимоги, вважає необхідним встановити, що ОСОБА_1 постійно проживав разом із ОСОБА_2 на час її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 у АДРЕСА_2 .

Керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 81, 141, 259, 263-265, 268, 273, 354 ЦПК України, ст. 1268 ЦК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Пісківської селищної ради Бучанського району Київської області про визнання особи такою, що прийняла спадщину задовольнити.

Встановити, що ОСОБА_1 постійно проживав разом із ОСОБА_2 на час її смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 у АДРЕСА_2 .

На рішення суду може бути подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення суду складено 10 жовтня 2024 року.

СуддяМ.Герасименко

СудБородянський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення10.10.2024
Оприлюднено14.10.2024
Номер документу122227401
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —939/380/24

Рішення від 10.10.2024

Цивільне

Бородянський районний суд Київської області

Герасименко М. М.

Рішення від 08.10.2024

Цивільне

Бородянський районний суд Київської області

Герасименко М. М.

Ухвала від 16.05.2024

Цивільне

Бородянський районний суд Київської області

Герасименко М. М.

Ухвала від 23.02.2024

Цивільне

Бородянський районний суд Київської області

Герасименко М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні