Справа №760/22530/24 Провадження №1-кс/760/10268/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«10» жовтня 2024 року м. Київ
Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , представників державного підприємства «Державний автотранспортний науково - дослідний і проектний інститут» ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , розглянувши скаргу заступника директора з наукової роботи державного підприємства «Державний автотранспортний науково - дослідний і проектний інститут» на факт невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Державний автотранспортний науково - дослідний і проектний інститут», в особі заступника директора з наукової роботи, звернулось до слідчого судді Солом`янського районного суду міста Києва зі скаргою у порядку ст. 303 КПК України, в якій просить визнати незаконною бездіяльність посадових осіб Солом`янського управління поліції ГУНП в м. Києві, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви ДП «ДержавтотрансНДІпроект» про вчинення кримінального правопорушення; постановити ухвалу якою зобов`язати посадових осіб Солом`янського управління поліції ГУНП в м. Києві внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою ДП «ДержавтотрансНДІпроект» від 09.09.2024 року про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. ст. 192, 364, 367 КК України.
В обґрунтування скарги зазначило, що 09 вересня 2024 року ДП «ДержавтотрансНДІпроект» звернулось до Солом`янського управління поліції ГУНП в м. Києві з заявою про кримінальне правопорушення, що підтверджується відміткою на другому екземплярі заяви «зареєстровано в канцелярії Солом`янського УП; дата 09.09.2024». Станом на 16.09.2024 року відомості про кримінальне правопорушення, зазначене в заяві ДП «ДержавтотрансНДІпроект» не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
В судове засідання представники заявника (скаржника) з`явились, скаргу підтримали, просили її задовольнити.
Представник скаржника ОСОБА_3 в судовому засідання вказала, що 09 вересня 2024 року ДП «ДержавтотрансНДІпроект» звернулось до Солом`янського УП ГУНП в м. Києві з заявою про вчинення злочину, яка була зареєстрована. Вказала, що заява містить у собі достатньо доказів вчинення кримінального правопорушення, однак, всупереч положенням ст. 214 КПК України відомості не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Представник скаржника ОСОБА_4 в судовому засіданні зазначила, що до заяви було додано докази вчинення кримінального правопорушення, тож, будь - які підстави для невнесення кримінального правопорушення до ЄРДР відсутні, просила скаргу задовольнити.
Особа, бездіяльність якої оскаржується, у судове засідання не прибула, про дату, час та місце судового розгляду повідомлялася належним чином, своїм правом надати пояснення по суті скарги не скористалася, на запит слідчого судді інформацію щодо реагування на заяву ДП «ДержавтотрансНДІпроект» не надала.
Відповідно до ч. 3 ст. 306 КПК України, відсутність слідчого, дізнавача чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Дослідивши матеріали скарги, слідчим суддею було встановлено наступне.
З матеріалів скарги вбачається, що 09 вересня 2024 року ДП «ДержавтотрансНДІпроект» звернулось до Солом`янського управління поліції ГУНП в м. Києві з заявою (повідомленням) про кримінальне правопорушення (Вих. №3.48-08/453 від 09.09.2024 року) (а.с. 4 - 5).
Відповідно до ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Таким чином, ст. 214 КПК України передбачає прямий обов`язок слідчого (дізнавача, прокурора) протягом 24 годин на підставі заяви про вчинення кримінального правопорушення внести відомості до ЄРДР, при цьому проведення будь-яких перевірок обставин, що свідчать про наявність ознак кримінального правопорушення не передбачено.
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в Узагальненні «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування» (станом на 12 січня 2017р.) зазначив, що якщо зі звернення особи вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність ознак складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно до ст. 284 КПК. З метою належного дотримання процесуальних вимог щодо розгляду скарг на бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, слідчим суддям необхідно зважати на те, що такі вимоги не передбачають здійснення оцінки обґрунтованості заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, а передбачають лише обов`язок уповноважених органів здійснити фіксацію наданих особою відомостей про кримінальне правопорушення, які вона надає усвідомлено для реалізації відповідними органами завдань кримінального провадження.
У заяві, зміст якої досліджений слідчим суддею, зазначено виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення злочину, тобто вказані відомості, які є достатніми для внесення відповідних відомостей до ЄРДР (ч. 5 ст. 214 КПК України).
Відповідно до статті 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно до ч. 1 ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені, зокрема, такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора: 1) бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
З врахуванням вищевикладеного, слідчий суддя дійшов висновку, що вимога заявника щодо зобов`язання уповноважених осіб Солом`янського управління поліції ГУНП в м. Києві внести відомості до ЄРДР за заявою (повідомленням) ДП «ДержавтотрансНДІпроект» про кримінальне правопорушення від 09 вересня 2024 року є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 214, 303, 305, 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
скаргу заступника директора з наукової роботи державного підприємства «Державний автотранспортний науково - дослідний і проектний інститут» на факт невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, - задовольнити.
Зобов`язати уповноважених осіб Солом`янського управління поліції ГУНП в м. Києві внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою (повідомленням) ДП «ДержавтотрансНДІпроект» про кримінальне правопорушення (Вих. №3.48-08/453 від 09.09.2024 року).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122228029 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Тесленко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні