Справа № 175/11376/24
Провадження № 2/175/1857/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
"09" жовтня 2024 р. смт. Слобожанське
Дніпропетровський районнийсуд Дніпропетровськоїобласті ускладі:головуючого суддіЖуравель Т.С.,за участюсекретаря судовогозасідання ВербицькоїК.В.,розглянувши увідкритому судовомузасіданні цивільнусправу запозовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес Трейд Дніпро», Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпропетровської міської ради, про визнання припиненими трудових відносин та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес Трейд Дніпро», Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпропетровської міської ради, про визнання припиненими трудових відносин та зобов`язання вчинити певні дії.
В обґрунтування позовних вимог вказано, що рішенням засновників Товариства від 23.01.2015 року позивач призначений на посаду директора ТОВ «Прогрес Трейд Дніпро» Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань розмір Статутного капіталу Товариства становить 10 000,00 гривень, при цьому частка позивача у Статутному капіталі становить 49%. 18.04.2024 року ОСОБА_1 звернувся до загальних зборів Товариства з заявою про звільнення його з посади директора за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України. Позивачем було скликано позачергові загальні збори на 18.04.2024 року, про що засобами поштового зв`язку повідомив учасників Товариства. Проте рішення про припинення повноважень позивача та про обрання тимчасово виконуючого обов`язки директора Товариства не було прийнято, у зв`язку з відсутністю на загальних зборах одного з учасників, який має частку у статутному капіталі у розмірі 51%, внаслідок чого було неможливо прийняти вказане рішення через відсутність необхідної кількості голосів. На підставі викладеного, позивач просить суд визнати припиненими його трудові відносини з ТОВ «Прогрес Трейд Дніпро», у зв`язку зі звільненням за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України.
Ухвалою судді Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 07.082024 року дану позовну заяву прийнято до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання.
Позивач в судове засідання не з`явився, через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи за його відсутності, позов підтримав та просив задовольнити.
Відповідач в судове засідання також не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, про день, час та місце слухання справи повідомлявся належним чином. Заяви про розгляд справи без участі до суду не надходило, відзиву на позов від відповідача також не надходило.
Ухвалою Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 09.10.2024 року постановлено провести заочний розгляд справи.
У зв`язку із неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Рішенням засновників Товариства від 23.01.2015 року вирішено створити Товариство з обмеженою відповідальністю «Прогрес Трейд Дніпро». Для забезпечення діяльності Товариства за рахунок вкладів учасників ОСОБА_1 та ОСОБА_2 створено статутний капітал у розмірі 10000 грн, який розподіляється між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у співвідношенні 49 % та 51 %. На посаду директора ТОВ «Прогрес Трейд Дніпро» призначено ОСОБА_1 .
Відповідно до наказу №1К від 11.02.20215 року «Про призначення директора», ОСОБА_1 приступив до обов`язків директора Товариства з 11.02.2015 року.
Відповідно до пункту 12.1. Статуту Товариства, вищим органом Товариства є загальні збори Учасників. Вони скликаються з Учасників Товариства або призначених ними представників. Представники Учасників можуть бути постійними або призначеними на певний строк. Учасник вправі в будь-який час замінити свого представника у загальних зборах Учасників, сповістивши про це інших Учасників. Учасник Товариства вправі передати свої повноваження на загальних зборах іншому Учаснику або представнику іншого Учасника Товариства. Учасники мають кількість голосів, пропорційну розміру їх часток у Статутному капіталі. Загальні збори Учасників обирають голову зборів.
Згідно підпункту є) пункту 12.2. Статуту, обрання та відкликання членів виконавчого органу та ревізійної комісії. З цих питань рішення приймається простою більшістю голосів.
Відповідно до пункту 12.3. Статуту, Загальні збори Учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні Учасники (представники Учасників), що володіють у сукупності більш як 60 відсотками голосів. Брати участь у загальних зборах з правом дорадчого голосу можуть члени виконавчих органів, які не с Учасниками Товариства. Учасники, які беруть участь у загальних зборах, реєструються з зазначенням кількості голосів, яку має кожний Учасник. Цей перелік підписується головою та секретарем загальних зборів. Будь-хто з Учасників Товариства вправі вимагати розгляду питання на загальних зборах Учасників за умови, що воно було ним поставлен не пізніш як за 25 днів до початку загальних зборів. Допускається прийняття рішення методом опитування. У цьому разі проект рішення або питання для голосування надсилається Учасникам, які повинні у письмовій формі сповістити щодо нього свої думку. Протягом 10 днів з моменту одержання повідомлення від останнього Учасника голосування всі вони повинні бути проінформовані головою про прийняте рішення. Голова зборів Товариства організує ведення протоколу. Книга протоколів має бути у будь-який час надана Учасникам Товариства. На їх вимогу повинні видаватися засвідчені витяги з книги протоколів.
Згідно пункту 12.4. Статуту, Загальні збори Учасників Товариства скликаються не рідше 2 разів на рік. Позачергові збори Учасників скликаються при наявності обставин, зазначених в установчих документах, у разі неплатоспроможності Товариства, а також у будьякому іншому випадку, якщо цього потребують інтереси Товариства в цілому, зокрема, якщо виникає загроза значного скорочення Статутного капіталу. Учасники Товариства, що володіють у сукупності більш як 20 відсотками голосів, мають право вимагати скликання позачергових зборів Учасників у будь-який час і з будь-якого приводу, що стосується діяльності Товариства. Загальні збори Учасників Товариства повинні скликатися також па вимогу виконавчого органу. Про проведення загальних зборів Учасників Товариства Учасники повідомляються передбаченим Статутом способом з зазначенням дати, часу і місця проведення загальних зборів та порядку денного. Повідомлення повинно бути зроблено не менш як за 30 днів до скликання загальних зборів. Будь-хто з Учасників Товариства вправі вимагати розгляду питання па загальних зборах Учасників за умови, що воно було ним поставлено не пізніш як за 25 днів до початку загальних зборів. Не пізніш як за 7 днів до скликання загальних зборів Учасникам Товариства повинна бути надана можливість ознайомитися з документами, внесеному до порядку денного зборів. З питань, не включених до порядку денного, рішення можуть прийматися тільки за згодою всіх Учасників, присутніх на загальних зборах.
Відповідно до пункту 13.1. Статуту, у Товаристві загальними зборами Учасників створюється одноособовий виконавчий орган (директор). Директором може бути також і особа, яка не є Учасником Товариства. Директор підзвітний вищому органу Товариства і організує виконання його рішень. Директор не вправі приймати рішення, обов`язкові для Учасників Товариства. Директор діє від імені Товариства в межах, встановлених законом та цим Статутом. Директор має право без довіреності виконувати дії від імені Товариства.
18.04.2024 року ОСОБА_1 звернувся до загальних зборів Товариства з заявою про звільнення його з посади директора за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України.
ОСОБА_1 було скликано позачергові загальні збори на 18.04.2024 року на 10:00 год за адресою: АДРЕСА_1 .
Засобами поштового зв`язку ОСОБА_1 направив учасникам Товариства повідомлення про проведення загальних зборів Товариства від 18.03.2024 року за вих. №2.
До порядку денного загальних зборів включено наступні питання: 1. Про обрання Голови та Секретаря Загальних зборів. 2. Про звільнення з посади директора ТОВ «Прогрес Трейд Дніпро» ОСОБА_1 за власним бажанням згідно ст. 38 КЗпП України. 3. Про обрання тимчасово виконуючого обов`язки директора ТОВ «Прогрес Трейд Дніпро». 4. Про уповноваження тимчасово виконуючого обов`язки директора ТОВ «Прогрес Трейд Дніпро» на вчинення дій пов`язаних з реєстрацією змін до відомостей про ТОВ «Прогрес Трейд Дніпро», які містяться в єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань.
Рішення про припинення трудових відносин між ОСОБА_1 та ТОВ «Прогрес Трейд Дніпро» та про обрання тимчасово виконуючого обов`язки директора Товариства не було прийнято, у зв`язку з відсутністю на загальних зборах одного з учасників, який має частку у статутному капіталі у розмірі 51%, внаслідок чого було неможливо прийняти вказане рішення через відсутність необхідної кількості голосів.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
Статтею 43 Конституції Україникожному гарантовано право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Конституційний Суд України у Рішеннях від 07 липня 2004 року № 14-рп/2004, від 16 жовтня 2007 року № 8-рп/2007 та від 29 січня 2008 року № 2-рп/2008 зазначав, що визначенестаттею 43 Конституції Україниправо на працю розглядає як природну потребу людини своїми фізичними і розумовими здібностями забезпечувати своє життя. Право заробляти собі на життя є невід`ємним від права на саме життя, оскільки останнє є реальним лише тоді, коли матеріально забезпечене.
Відповідно до ст. ст. 15, 16 ЦК України кожна особа має право на звернення до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно ч. 1 ст. 3 КЗпП України, законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.
Відповідно до ст. 4 КЗпП України, законодавство про працю складається з Кодексу законів про працю України та інших актів законодавства України, прийнятих відповідно до нього.
Згідно ч. 1 ст. 21 КЗпП України трудовим договором є угода між працівником і роботодавцем (роботодавцем - фізичною особою), за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, а роботодавець (роботодавець - фізична особа) зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін. Трудовим договором можуть встановлюватися умови щодо виконання робіт, які вимагають професійної та/або часткової професійної кваліфікації, а також умови щодо виконання робіт, які не потребують наявності у особи професійної або часткової професійної кваліфікації.
Пунктом 4 ст. 36 КЗпП України визначено, що підставою припинення трудового договору є розірвання трудового договору з ініціативи працівника.
Згідно ч. 1 ст. 38 КЗпП України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до закладу освіти; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім`ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
Судом встановлено, що позивач подав заяву про звільнення його з посади директора ТОВ «Прогрес Трейд Дніпро» за власним бажанням, проте припинення повноважень директора належить до компетенції Загальних зборів Учасників.
Суд звертає увагу на те, що Загальні збори Учасників вважаються повноважними, якщо на них присутні Учасники, що володіють у сукупності більш як 60 відсотками голосів.
При цьому 18.03.2024 року на Загальних зборах Учасників не був присутній ОСОБА_2 , який має частку у статутному капіталі ТОВ «Прогрес Трейд Дніпро» у розмірі 51%, внаслідок чого було неможливо прийняти рішення про припинення трудових відносин ОСОБА_1 з ТОВ «Прогрес Трейд Дніпро».
Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
На підставі викладеного, дослідивши докази, надавши їм оцінку, суд доходить висновку, що позовна заява в частині визнання припиненими трудових відносин є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Щодо вимоги зобов`язати Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпропетровської міської ради виключити з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості про ОСОБА_1 як директора ТОВ «Прогрес Трейд Дніпро», суд звертає увагу на те, що рішення суду про визнання трудових відносин припиненими після набрання законної сили є підставою для виключення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вищевказаних відомостей, у зв`язку з чим позовна вимога в цій частині задоволенню не підлягає.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, з урахуванням положень ч. 1ст. 141 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 1211 грн 20 коп., пропорційно задоволених вимог.
Керуючись ст. ст. 19, 27, 76-81, 141, 258, 259, 263, 265, 268, 273, 280-289, 354, 355 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес Трейд Дніпро», Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпропетровської міської ради, про визнання припиненими трудових відносин та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати припиненими трудові відносини між ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Прогрес Трейд Дніпро» (місцезнаходження: м. Дніпро, вул. Дарницька, буд. 21, прим. ХVІІІ, код ЄДРПОУ 39634881), у зв`язку зі звільненням ОСОБА_1 з посади директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес Трейд Дніпро`за власним бажанням на підставі ч. 1 ст. 38 КЗпП України з 18.04.2024 року.
В іншій частині позову відмовити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Прогрес Трейд Дніпро» місцезнаходження: м. Дніпро, вул. Дарницька, буд. 21, прим. ХVІІІ, код ЄДРПОУ 39634881) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 1211 грн 20 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Рішення може бути оскаржено позивачем шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішеннянабирає законноїсили,якщо протягомстроків,встановлених ЦПКУкраїни,не поданізаява проперегляд заочногорішення абоапеляційна скарга,або якщорішення залишенов силіза результатамиапеляційного розглядусправи.
Суддя Т. С. Журавель
Суд | Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122228444 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області
Журавель Т. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні