Ухвала
від 08.10.2024 по справі 359/7318/24
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №359/7318/24

Провадження №2-з/359/96/2024

УХВАЛА

8 жовтня 2024 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючого Борця Є.О.,

за участю секретаря судового засідання Шандар М.М.,

за участю позивача ОСОБА_1 ,

розглянувши в приміщенні суду у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказу у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , яка діє у власних інтересах та в інтересах ОСОБА_2 , до товариства з обмеженою відповідальністю «Аптека.194», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору орган опіки та піклування виконавчого комітету Бориспільської міської ради, про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити дії, визнання незаконним наказу, встановлення заборон, а також усунення перешкод у наданні первинної медичної допомоги,

встановив:

В жовтні 2024 року ОСОБА_1 вдруге звернулась з вказаною заявою та просить забезпечити доказ шляхом огляду електронної медичної карти позивача за допомогою електронного ключа сімейного лікаря-терапевта ТОВ «Аптека.194» ОСОБА_3 в приміщенні амбулаторії ЗПСМ № НОМЕР_1 , розташованого по АДРЕСА_1 , а також заборонити ТОВ «Аптека.194» вносити зміни до записів, здійснених в електронній медичній картці ОСОБА_1 після 8 травня 2023 року.

У судовому засіданні ОСОБА_1 підтримує заяву та наполягає на її задоволенні.

Інші учасники судового процесу не з`явились у судове засідання та не повідомили про своє ставлення до заяви. Вони у встановленому порядку повідомлялись про час та місце її розгляду. Ця обставина підтверджується судовою кореспонденцією, що міститься в матеріалах цивільної справи (а.с.43-48). Як вбачається з ч.3 ст.118 ЦПК України, їх неявка у судове засідання не перешкоджає розгляду суто процесуального питання про забезпечення доказу.

Вислухавши пояснення позивача та дослідивши письмові докази, суд дійшов таких висновків.

В липні 2024 року ОСОБА_1 , діючи у власних інтересах та в інтересах своєї недієздатної матері ОСОБА_2 , пред`явила до Бориспільського міськрайонного суду позов (а.с.5-17), в якому вона просить зобов`язати посадових осіб ТОВ «Аптека.194» усунути перешкоди у наданні позивачам первинної медичної допомоги в амбулаторії ЗПСМ №1.

Ухвалою судді Бориспільського міськрайонного суду від 15 липня 2024 року (а.с.18-19) було відкрито провадження у цивільній справі та призначено підготовче судове засідання.

Процесуальні правовідносини регулюються главою 1 «Основні положення» та главою 5 «Докази та доказування» розділу І «Загальні положення» ЦПК України.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст.116 ЦПК України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.

Згідно з ч.5 ст.118 ЦПК України за результатами розгляду заяви про забезпечення доказів суд постановляє ухвалу про задоволення чи відмову у задоволенні заяви.

Відповідно до п.1 ч.3 ст.2 ЦПК України однією з основних засад цивільного судочинства є верховенство права.

Згідно з ч.4 ст.10 ЦПК України вказаний принцип полягає у тому, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Як роз`яснив Європейський суд з прав людини в п.61 рішення у справі «Брумареску проти Румунії», одним з основних елементів верховенства права є принцип правової визначеності, який серед іншого передбачає, що у будь-якому спорі рішення суду, яке вступило в законну силу, не може бути поставлено під сумнів. В основі принципу юридичної визначеності, як одного з істотних елементів принципу верховенства права, лежить відоме з римського права положення res judicata (лат. «вирішена справа»), відповідно до якого остаточне рішення правомочного суду, яке вступило в силу, є обов`язковим для сторін і не може переглядатись. Згідно з цим принципом жодна сторона не має права вимагати перегляду остаточного та обов`язкового до виконання рішення суду лише з однією метою домогтися повторного розгляду та винесення нового рішення у справі.

Всупереч ч.1 ст.81 ЦПК України ОСОБА_1 не подала докази на підтвердження того, що відомості, які містяться в її електронній медичній карті, в подальшому будуть остаточно втрачені. У зв`язку з цим відсутня потреба у невідкладному проведенні огляду електронної медичної картки позивача. Тому ухвалою Бориспільського міськрайонного суду від 31 липня 2024 року (а.с.21-23) було відмовлено у задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення доказу шляхом невідкладного огляду її електронної медичної картки. Зокрема, в мотивувальній частині судового рішення було роз`яснено, що позивач матиме право заявити клопотання про огляд його електронної медичної картки безпосередньо в залі судового засідання, а не в приміщенні амбулаторії ЗПСМ №1, у порядку, передбаче-ному ст.85 ЦПК України.

Крім того, всі без виключення записи, що містяться в електронній медичній картці пацієнта, та історія внесення змін до них відображається в електронній системі охорони здоров`я. Тому посилання позивача на ризик остаточної втрати означеного електронного доказу підлягає критичній оцінці.

Вдруге звертаючись до суду з заявою про забезпечення доказу шляхом огляду електронної медичної картки позивача, ОСОБА_1 прагне переглянути ухвалу Бориспільського міськрайонного суду від 31 липня 2024 року. Видається очевидним, що така процесуальна діяльність позивача суперечить принципу юридичної визначеності, адже у випадку незгоди з означеним судовим рішенням ОСОБА_1 мала право оскаржити його в апеляційному порядку, а не подавати чергову заяву про забезпечення доказу.

З огляду на це суд висновує про відсутність підстав для вжиття заходу забезпечення доказу шляхом невідкладного огляду електронної медичної картки позивача та заборони внесення змін до записів, що містяться в ній. Тому у задоволенні заяви, поданої ОСОБА_1 , належить відмовити.

Керуючись п.1 ч.1, ч.2 ст.258, абз.2 ч.6 ст.259, ст.260 ЦПК України, суд

ухвалив:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення доказу відмовити.

Повний текст ухвали суду складений 11 жовтня 2024 року.

Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Суддя

Бориспільського міськрайонного суду Є.О. Борець

СудБориспільський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення08.10.2024
Оприлюднено14.10.2024
Номер документу122235152
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —359/7318/24

Ухвала від 14.01.2025

Цивільне

Київський апеляційний суд

Болотов Євген Володимирович

Ухвала від 12.12.2024

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Борець Є. О.

Ухвала від 12.12.2024

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Борець Є. О.

Постанова від 27.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мостова Галина Іванівна

Постанова від 27.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мостова Галина Іванівна

Ухвала від 08.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мостова Галина Іванівна

Ухвала від 08.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мостова Галина Іванівна

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мостова Галина Іванівна

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Мостова Галина Іванівна

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Борець Є. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні