Справа № 756/12620/24
Провадження № 1-кс/756/2258/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2024 року м. Київ
Слідчий суддя Оболонського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 14 жовтня 2024 року за № 12024100050002934,
В С Т А Н О В И В :
І. Суть клопотання
До Оболонського районного суду м. Києва надійшло зазначене клопотання, у якому слідчий просив надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та містять відомості щодо оригіналів рентгенівських знімків, медичної карти стаціонарного хворого, СКТ, МРТ - знімків, ОСОБА_4 .
Клопотання обґрунтоване тим, що у провадженні СВ Оболонського УП ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024100050002934 від 14.09.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
Слідчий зазначив, що наведені документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, втім здобути вказані документи та докази іншим шляхом неможливо.
ІІ. Позиції учасників провадження
Слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не прибув, подав заяву про розгляд клопотання без його участі.
Володілець речей і документів у судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Згідно з ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
ІІІ. Мотиви слідчого судді
Дослідивши клопотання та надані слідчим матеріали, слідчий суддя дійшов таких висновків.
Норми кримінального процесуального закону, якими керується слідчий суддя
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення його дієвості (п. 5 ч. 2 ст. 131, ч. 1 ст. 132 КПК України), та полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (ч. 1 ст. 159 КПК України).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду (ч. 2 ст. 159 КПК України).
Враховуючи загальні для всіх заходів забезпечення правила їх застосування (ч. 3 ст. 132 КПК України), а також специфічні саме для цього заходу забезпечення підстави (ч. 5, 6 ст. 163 КПК України), сторона, яка подає клопотання, має довести наступні обставини:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням;
4) ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) вони самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
6) при цьому вони не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю або, у протилежному випадку:
- є можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах;
- неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Також слідчий суддя має врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні (ч. 5 ст. 132 КПК України).
Оцінка та висновки слідчого судді
Як зазначив слідчий, 13.09.2024 року приблизно о 16 год 00 хв, за адресою: АДРЕСА_1 , водій ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , керуючи автомобілем марки «Suzuki», моделі «SX4», р.н. НОМЕР_1 , виявила неуважність та скоїла наїзд на пішохода ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який переходив проїзну частину по нерегульованому пішохідному переході, справа наліво відносно руху автомобіля. Внаслідок даної ДТП ОСОБА_4 отримав тілесні ушкодження, ступінь тяжкості яких встановлюється.
Встановлено, що ОСОБА_4 було госпіталізовано 13.09.2024 року каретою ШМД до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою АДРЕСА_2 , на стаціонарне лікування.
Наведені у клопотанні обставини корелюють обставинам, зазначеним у витязі з ЄРДР, підтверджені наданими слідчим матеріалами у мірі, достатній для вирішення питань, пов`язаних з розглядом клопотання, зокрема, рапортом та протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 13.09.2024 року.
Водночас, слід наголосити, що в межах оцінки питань, обумовлених розглядом клопотання, слідчий суддя не вирішує питання про наявність усіх елементів складу злочину, винуватість чи невинуватість осіб у його вчиненні.
Слідчий зазначив, що з метою встановлення наявності та ступеня тяжкості ОСОБА_4 , тілесних ушкоджень, а також механізму їх утворення, у даному кримінальному проваджені необхідно провести судово-медичну експертизу, для чого експертам має бути надана медична документація з КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (медична карта стаціонарного хворого, рентгенівські знімки, СКТ, МРТ-знімки), стосовно лікування останніх.
Зазначені у клопотанні документи безпосередньо стосуються предмету доказування у цьому кримінальному провадженні, зокрема, можуть бути використані в ході проведення судово-медичної експертизи з метою встановлення ступеня тяжкості завданих тілесних ушкоджень.
Водночас, слід наголосити, що в межах оцінки питань, обумовлених розглядом клопотання, слідчий суддя не вирішує питання про наявність усіх елементів складу злочину, винуватість чи невинуватість осіб у його вчиненні.
Перебування документів у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » підтверджується тим, що ОСОБА_4 після ДТП було госпіталізовано до зазначеного медичного закладу.
Слідчий суддя враховує, що згідно ст. 40 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров`я», медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.
Інформація, яка міститься у зазначених у клопотанні документах, може містити конфіденційну інформацію відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України.
З огляду на визначення доказів у кримінальному процесуальному законі та передбачений перелік їх процесуальних джерел (ст. 84 КПК України), слідчий суддя переконаний у можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, оскільки на підставі них можна встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Водночас, є обґрунтованими доводи слідчого про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, адже лікарська таємниця є інформацією з обмеженим доступом.
Отже, наявні підстави, передбачені ч. 6 ст. 163 КПК України, для надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
За таких обставин клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 372 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В :
1. Клопотання - задовольнити.
2. Надати слідчим СВ Оболонського УП ГУ Національної поліції у м. Києві ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ; адреса: АДРЕСА_2 ), а саме до оригіналів рентгенівських знімків, медичної карти стаціонарного хворого, СКТ, МРТ - знімків ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , шляхом їх вилучення.
3. Роз`яснити особі, у володінні якої перебувають речі і документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
4. Строк дії ухвали - до 11 грудня 2024 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122237834 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Оболонський районний суд міста Києва
Пукало А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні