ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.10.2024м. ДніпроСправа № 904/2621/24За позовом Приватного акціонерного товариства "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельний союз гарантбуд"
про стягнення неустойки за Договором підряду №19/0564 від 12.06.2019
Суддя Юзіков С.Г.
При секретарі судових засідань Морозі А.О.
Представники:
Позивача Хоменко О.О.
Відповідача не прибув
СУТЬ СПОРУ:
Позивач просить стягнути з Відповідача 200 000,00 грн. - штрафу, 348 060,88 грн. - 15 % річних, 290 005,74 грн. - індексу інфляції, мотивуючи неналежним виконанням Відповідачем Договору підряду № 19/0564 від 12.06.2019, також Позивач просить здійснювати нарахування 15 % річних по день ухвалення рішення.
Відповідач про дату, час та місце судових засідань повідомлявся належно на адресу вказану у позові та ЄДР, хоча на адресу суду повернися поштові відправлення № 0600278652472 з відміткою "адресат відсутній за вказаною адресою".
Відповідно до ч.7 ст.120 ГПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають електронного кабінету та яких неможливо сповістити за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає чи не перебуває.
Пунктом 5 ч.6 ст. 242 ГПК України визначено, що днем вручення судового рішення є: день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Судовими рішеннями є: 1) ухвали; 2) рішення; 3) постанови; 4) судові накази (ч.1 ст. 232 ГПК України).
Крім того, частиною 6 ст. 6 ГПК України передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
В ході розгляду даної справи Господарським судом Дніпропетровської області, відповідно до п.4 ч.5 ст.13 ГПК України, створено учасникам справи умови для реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Стаття 43 ГПК України зобов`язує учасників судового процесу та їх представників добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Частиною 1 ст. 202 ГПК України визначено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до ч. 2 ст. 202 ГПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Справа, згідно зі ст. 165 ГПК України, розглядається за наявними у ній матеріалами.
За клопотанням Позивача судові засідання проводилися в режимі відеоконференції.
У судовому засіданні досліджено надані до справи докази.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника Позивача господарський суд
ВСТАНОВИВ:
12.06.2019 сторони уклали Договір підряду № 19/0564 на виконання робіт з капітального ремонту газопроводу № 30005816 ПрАТ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ" (далі Договір), за п. 1.1. якого Замовник (Позивач) доручає, а Підрядник (Відповідач) зобов`язується на свій ризик виконати в порядку та на умовах цього Договору роботи з Капітального ремонту газопроводу № 30005816 ПрАТ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ", перелік яких знаходиться у додатку до Договору (далі Роботи) (Додаток № 3).
Відповідно до п. 2.1. Договору строки виконання робіт за Договором, а також їх окремих обсягів (об`єктів, етапів, видів) визначаються в Додатках №2 (специфікація), які є невід`ємною частиною даного Договору. В межах термінів виконання робіт, зазначених в Специфікаціях, Роботи виконуються на загальних умовах, без врахування вихідних, святкових і неробочих днів, якщо інше не зазначено в Специфікації.
Строк виконання робіт по Договору починає обчислюватися з моменту фактичного прийняття об`єкту робіт відповідно до п. 5.3. Договору. У випадку несвоєчасного прийняття об`єкта робіт строк початку виконання робіт починає обчислюватися з останнього дня строку, визначеного п. 5.3. Договору.
Ціна робіт визначається на підставі погоджених сторонами протоколу угоди про договірну ціну, Додатком № 1 (п. 3.1. Договору).
Вартість витрат Підрядника включає в себе відшкодування витрат, пов`язаних з виконанням робіт за цим Договором і оплату за виконання робіт Підрядником, за вирахуванням витрат Замовника, понесених у зв`язку з наданням Підряднику енергоносіїв, машин і механізмів для забезпечення виконання Підрядником зобов`язань за цим Договором (п. 3.2. Договору).
Оплата проводиться наступним чином: Передоплата за матеріали здійснюється Замовником Підряднику траншами по 500 000 (п`ятсот тисяч) гривень без ПДВ, перший транш протягом 30 (тридцяти) календарних днів з дати підписання договору, а кожний наступний транш по факту повного закриття актів виконаних робіт авансового платежу по попередньому траншу, але не більше розміру залишку необхідних матеріалів згідно з кошторисом, за виконані роботи відстрочка платежу 30 (тридцять) календарних днів з дати підписання сторонами відповідних актів КБ-2в з додатками до актів КБ-2в, підтверджених довідками КБ-3 (або інших документів, що погоджені сторонами відповідно до п. 2.3. цього Договору), на підставі пред`явлених Підрядником рахунків та податкових накладних (п. 4.1. Договору).
Відповідно до п. 5.3. Договору безпосередньо перед початком встановленого специфікацією строку виконання робіт, але не пізніше 30 календарних днів з дати укладення даного Договору, Замовник передає, а Підрядник приймає відповідні об`єкти робіт на підставі довіреності, накладної або наряду-допуску з підписанням, при необхідності, відповідних актів, а також передає матеріали, необхідні для виконання робіт з накладних форм М-11 або за актом Ф-01 із зазначенням найменування та кількості. Документи, що підтверджують передачу об`єкта робіт, оформляються та передаються Підряднику за місцезнаходженням Замовника.
Неприйняття Підрядником об`єктів робіт, а також недотримання процедури оформлення тимчасових перепусток на територію Замовника (відповідно до п. 5.6. цього Договору) у зазначені вище строки з причин, незалежних від Замовника, не звільняє Підрядника від відповідальності за несвоєчасне виконання робіт за даним Договором.
Не пізніше 1 робочого дня з моменту закінчення виконання всіх робіт за цим Договором або за окремими обсягами (об`єктами, етапами, видами), Підрядник надсилає Замовнику повідомлення в письмовій формі про їх закінчення (п. 8.1. Договору).
Відповідно до п. 10.3. Договору у разі:
- неналежного (неякісного, несвоєчасного) виконання робіт, Підрядник сплачує Замовнику штраф у розмірі 10 % від договірної вартості робіт (з урахуванням ПДВ), визначеної п. 3.1 Договору, відшкодовує збитки відповідно до п. 4.7. Договору, а також протягом строку, визначеного в порядку, передбаченому Договором, зобов`язаний за свій рахунок усунути виявлені дефекти виконаних робіт (підп. 10.3.1. Договору);
- порушення Підрядником строків виконання робіт, а також неналежного (неякісного) виконання робіт, за які Замовником внесено повну або часткову попередню оплату, Підрядник за користування грошовими коштами Замовника зобов`язаний сплатити Замовнику 15 % річних, від суми грошових коштів, сплачених Замовником, за період з дня оплати та до дня фактичного строку належного виконання робіт чи дня повернення коштів (підп. 10.3.3. Договору).
Договір діє до 31.12.2019 року. Закінчення строку дії даного Договору не звільняє сторін від виконання прийнятих на себе зобов`язань (у тому числі гарантійних) по даному Договору (п. 15.5. Договору).
До Договору сторонами узгоджено протокол договірної ціни за виконання робіт, яким встановили суму робіт 2 000 000, 00 грн.
Додатком № 2 до Договору сторони узгодили та підписали специфікацію №1 на капітальний ремонт газопроводу, в якій вказано, що строк виконання робіт 90 календарних днів від дати отримання авансу на закупівлю матеріалів.
Відповідач виставив Позивачеві рахунок на оплату № 36 на суму 600 000,00 грн.
Позивач сплатив виставлений рахунок, що підтверджується платіжними інструкціями № 174313 від 22.08.2019 на суму 200 000,00 грн. та № 176829 від 29.08.2019 на суму 400 000,00 грн.
27.12.2019 сторонами підписано Акт прийому виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року. Згідно з довідкою про вартість виконаних будівельних робіт і витрат № 1 від 27.12.2019 вартість виконаних будівельних робіт становить 89 113, 26 грн.
Відтак, за даними Позивача, не спростованими Відповідачем, останнім не виконані роботи на 510 886,64 грн.
За твердженням Позивача, останній направив Відповідачеві претензію № 18/387 від 08.02.2021, в якій просив у десятиденний термін з дня отримання даної претензії повернути суму боргу з урахуванням штрафних санкцій, однак, наведена претензія залишена Відповідачем без відповіді та задоволення.
ПрАТ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ" звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з ТОВ "Будівельний союз гарантбуд" 510 886,64 грн. за Договором підряду № 19/0564 від 12.06.2019. Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 13.03.2024 у справі № 904/4235/23 позов задоволено, з ТОВ "Будівельний союз гарантбуд" на користь ПрАТ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ" стягнуто 510 886,64 грн. - боргу.
Відповідно до ч. 4 ст. 75 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Посилаючись на п. 10.3.1. Договору Позивач нарахував Відповідачеві 200 000,00 грн. штрафу, посилаючись на п. 10.3.3. Договору нарахував 348 060,88 грн. 15 % річних за період з 29.08.2019 по 13.03.2024 та з посиланням на ст. 625 ЦК України нарахував 290 005,74 грн. індексу інфляції за період з вересня 2019 року по лютий 2024 року.
Наведені обставини стали причиною звернення Позивачем з позовом та є предметом спору у даній справі.
Предметом доказування у даній справі є факт належного/неналежного виконання Договору підряду, наявність підстав для стягнення нарахованих сум.
Відносини, що виникли між сторонами у справі на підставі Договору, є господарськими зобов`язаннями, тому, згідно зі ст. 4, 173-175 і ч. 1 ст. 193 ГК України, до цих відносин мають застосовуватися відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей передбачених Господарським кодексом України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частиною 1 ст. 509 ЦК України передбачено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно з ч. 1 ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду (ч. 1 ст. 846 ЦК України).
Статтею 193 ГК України визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.
Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Статтею 599 ЦК України встановлено, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Частиною 1 ст. 232 ГПК України передбачено, що судовими рішеннями є: ухвали; рішення; постанови; судові накази.
Судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України (ч.1 ст. 18 ГПК України).
Згідно зі ст. 216-217, 230-231 ГК України учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання, шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтями 76, 77 визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно зі ст. 78, 79 ГПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Статтею 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Згідно зі ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.
Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідач не надав суду доказів відсутності боргу чи контррозрахунку стягуваної суми, доводи Позивача не спростував.
Перевіривши надані докази, суд частково погоджується з Позивачем.
Так, 12.06.2019 сторони уклали Договір підряду № 19/0564 на виконання робіт з капітального ремонту газопроводу № 30005816 ПрАТ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ", за п. 1.1. якого Замовник доручає, а Підрядник зобов`язується на свій ризик виконати в порядку та на умовах цього Договору роботи з Капітального ремонту газопроводу № 30005816 ПрАТ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ", перелік яких знаходиться у додатку до Договору (далі Роботи) (Додаток № 3).
Відповідно до п. 2.1. Договору строки виконання робіт за Договором, а також їх окремих обсягів (об`єктів, етапів, видів) визначаються в Додатках №2 (специфікація), які є невід`ємною частиною даного Договору. В межах термінів виконання робіт, зазначених в Специфікаціях, Роботи виконуються на загальних умовах, без врахування вихідних, святкових і неробочих днів, якщо інше не зазначено в Специфікації.
Додатком № 2 до Договору сторони узгодили та підписали специфікацію №1 на капітальний ремонт газопроводу, в якій вказано, що строк виконання робіт 90 календарних днів від дати отримання авансу на закупівлю матеріалів.
Відповідач виставив Позивачеві рахунок на оплату № 36 на суму 600 000,00 грн.
Позивач сплатив виставлений рахунок, що підтверджується платіжними інструкціями № 174313 від 22.08.2019 на суму 200 000,00 грн. та № 176829 від 29.08.2019 на суму 400 000,00 грн.
27.12.2019 сторони підписали Акт прийому виконаних будівельних робіт за грудень 2019 року. Згідно з довідкою про вартість виконаних будівельних робіт і витрат № 1 від 27.12.2019 вартість виконаних будівельних робіт становить 89 113, 26 грн.
Відтак, Відповідач не виконав робіт на 510 886,64 грн.
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 13.03.2024 у справі №904/4235/23 з ТОВ "Будівельний союз гарантбуд" на користь ПрАТ "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ" стягнуто 510 886,64 грн. - боргу.
У підн. 10.3.1. Договору сторони погодили, що у разі неналежного (неякісного, несвоєчасного) виконання робіт, Підрядник сплачує Замовнику штраф у розмірі 10 % від договірної вартості робіт (з урахуванням ПДВ), визначеної п. 3.1 Договору, відшкодовує збитки відповідно до п. 4.7. Договору, а також протягом строку, визначеного в порядку, передбаченому Договором, зобов`язаний за свій рахунок усунути виявлені дефекти виконаних робіт.
До Договору сторонами узгоджено протокол договірної ціни за виконання робіт, яким встановили суму робіт 2 000 000, 00 грн.
Так, нарахування 200 000,00 грн. штрафу здійснено правомірно, дана вимога підлягає задоволенню.
Також, у підп. 10.3.3. Договору сторони погодили, що у разі порушення Підрядником строків виконання робіт, а також неналежного (неякісного) виконання робіт, за які Замовником внесено повну або часткову попередню оплату, Підрядник за користування грошовими коштами Замовника зобов`язаний сплатити Замовнику 15 % річних, від суми грошових коштів, сплачених Замовником, за період з дня оплати та до дня фактичного строку належного виконання робіт чи дня повернення коштів.
Перевіривши розрахунки Позивача, за допомогою "Юридична інформаційно-пошукова система "Законодавство", судом встановлено, що розрахунки індексу інфляції проведено неправильно, 15% річних за період з 29.08.2019 по 13.03.2024 становлять 348 060,31 грн.
Крім того, у позовній заяві Позивач просить стягнути з Відповідача 15 % річних з 06.06.2024 по день ухвалення рішення (02.10.2024), так за перерахунком суду 15 % річних за період з 06.06.2024 по 02.10.2024 становить 24 916,19 грн.
Щодо нарахування індексу інфляції, суд бере до уваги, що відповідно до ст.625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 22.09.2020 у справі № 918/631/19 вказано, що правовідношення, в якому у зв`язку із фактичним закінченням строку поставки (виконання робіт) у відповідача (постачальника, продавця) виникло зобов`язання повернути позивачу (покупцю) суму попередньої оплати (тобто сплатити грошові кошти) відповідно до ч. 2 ст. 693 ЦК України, є грошовим зобов`язанням, а тому, відповідно, на нього можуть нараховуватися інфляційні втрати та 3 % річних на підставі ч. 2 ст. 625 цього Кодексу.
Крім того, у справі № 918/631/19 (постанова Великої Палати Верховного Суду від 22.09.2020) Велика Палата Верховного Суду сформувала висновок, що у відповідача (постачальника, продавця) виникло зобов`язання повернути позивачу (покупцю) суму попередньої оплати (тобто сплатити грошові кошти) відповідно до ч. 2 ст. 693 та ч. 1 ст.530 ЦК України з наступного дня після спливу строку поставки (виконання робіт).
Так, за перерахунком суду, за період з грудня 2019 року по лютий 2024 року індекс інфляції становить 278 120,88 грн.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню у розмірі: 200 000,00 грн. штрафу, 372 976,50 грн. 15 % річних, 278 120,88 грн. індексу інфляції, решта позовних вимог не підлягають задоволенню.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За майнову вимогу (838 066,62 грн.) Позивач сплатив судовий збір у сумі 10 056,80 грн., що підтверджується платіжною інструкцією № 1007628 від 14.06.2024.
Оскільки однією з позовних вимог є стягнення 15 % річних за період з 06.06.2024 по день ухвалення рішення, на день подання позовної заяви Позивач не міг визначити точну суму судового збору.
Відповідно до ст. 163 ГПК України та за усталеною судовою практикою суд, встановивши недоплату судового збору за подання позовної заяви, має право за результатом вирішення спору стягнути недоплачену суму судового збору в дохід Державного бюджету України (див. постанову КГС ВС від 20.02.2020 у справі №914/185/18).
Згідно зі ст. 129 ГПК України судові витрати у справі слід покласти на сторін пропорційно розміру задоволених вимог.
За таких обставин сплачений Позивачем за подання позовної заяви судовий збір у сумі 10 213,16 грн. покладається на Відповідача, а недоплачений Позивачем судовий збір у сумі 298,99 грн. підлягає стягненню з Позивача в дохід Державного бюджету України.
Керуючись ст. 2, 73, 74, 76, 77-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Будівельний союз гарантбуд" (49107, м. Дніпро, Запорізьке шосе, буд. 26, код 42297022) на користь Приватного акціонерного товариства "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ" (69106, м. Запоріжжя, Північне шосе/вул. Теплична, буд. 22Б/1, код 00191885) 200 000,00 грн. штрафу, 372 976,50 грн. 15 % річних, 278 120,88 грн. індексу інфляції, 10 213,16 грн. судового збору.
У решті позову відмовити.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства "ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ" (69106, м. Запоріжжя, Північне шосе/вул. Теплична, буд. 22Б/1, код 00191885) в дохід Державного бюджету України (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) 298,99 грн. судового збору.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Центрального апеляційного господарського суду у строк, передбачений ст.256 ГПК України.
Повне судове рішення складене 11.10.2024.
Суддя С.Г. Юзіков
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122238850 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні