ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
"11" жовтня 2024 р. м. УжгородСправа № 922/3011/24
Суддя Господарського суду Закарпатської області Пригуза П.Д., розглянувши матеріали заяви,
про відшкодування шкоди в порядку регресу
в с т а н о в и в:
ПАТ "Страхова компанія "ПЗУ Україна" звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до ТОВ "Піонер" з позовними вимогами стягнення з відповідача на свою користь завдані збитки у порядку регресу у розмірі 39 869.84 грн.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 28.08.2024 передано справу №922/3011/24 за територіальною юрисдикцією (підсудністю) до Господарського суду Закарпатської області.
27.09.2024 матеріали справи надійшли на адресу Господарського суду Закарпатської області.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.09.2024 визначено суддю Пригузу П.Д. для розгляду даної справи.
Ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 03.10.2024 позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ПЗУ Україна", код ЄДРПОУ - 20782312 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Піонер", код ЄДРПОУ - 31870423, про стягнення 39 869.84 грн., залишено без руху. Повідомлено позивача про необхідність усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Закарпатської області зазначених в мотивувальній частині даної ухвали доказів у строк не пізніше п`яти днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зокрема, суд в такій ухвалі зазначав, що позивачу для усунення недоліків позовної заяви, слід надати суду: 1) докази доплати судового збору у розмірі 344.00. грн.; 2) клопотання про витребування доказів, яке б відповідало положенням ст. 81 ГПК України; 3) копію полісу, страхувальником за яким виступає ТОВ "Піонер"; 4) докази, які б підтверджували перебування ОСОБА_1 у трудових відносинах із ТОВ "Піонер"; 5) копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу TATA, реєстраційний № НОМЕР_1 , де було б вказано власником такого транспортного засобу - ТОВ "Піонер", код ЄДРПОУ - 31870423; 6) докази того, що вказаний транспортний засіб використовувався для здійснення господарської (підприємницької) діяльності або ж, що особа, яка управляла автомобілем ( ОСОБА_1 ) виконувала будь-які трудові обов`язки, перебувала у трудових відносинах з ТОВ "Піонер".
Судом встановлено, що дана ухвала суду від 03.10.2024 в межах справи №922/3011/24 була направлена позивачу до його електронного кабінету та доставлена до його електронного кабінету 03.10.2024, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа, яка міститься в матеріалах справи.
Відповідно до ч. 6 та 7 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Відповідно до частини 11 статті 242 ГПК України, якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Відповідно до п. 2 ч. 6 ст. 242 ГПК України, днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
В пунктах 41-42 постанови Верховного Суду від 30.08.2022 у справі №459/3660/21 викладена правова позиція, що довідка про доставку документа в електронному вигляді до Електронного кабінету є достовірним доказом отримання адресатом судового рішення.
Отже, судом виконані всі можливі заходи щодо сповіщення позивача про залишення без руху позовної заяви та про необхідність усунення недоліків позовної заяви.
Стаття 43 ГПК України зобов`язує сторін у справі добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
Позивач належним чином повідомлений про залишення без руху позовної заяви та про необхідність усунення недоліків позовної заяви.
Відповідно до приписів ч. 2 ст. 14 ГПК України учасник справи розпоряджається своїми правами на власний розсуд.
Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (ч. 4 ст. 13 ГПК України).
Останнім днем усунення недоліків позовної заяви згідно строків, встановлених судом в ухвалі Господарського суду Закарпатської області від 03.10.2024, та даних довідки про доставку електронного листа був - 09.10.2024 року. Позивач, станом на дату постановлення даної ухвали, не усунув недоліки позовної заяви в спосіб та строки, встановлені в ухвалі Господарського суду Закарпатської області від 03.10.2024 в справі №922/3011/24.
Приписами ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст. 174, 234 ГПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
1. Матеріали позовної заяви Приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "ПЗУ Україна", код ЄДРПОУ - 20782312, 04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 40 (вх. №02.3.1 - 05/865/24 від 27.09.2024 року) разом з додатками - повернути позивачу.
2. Суд інформує позивача, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Копію ухвали разом з позовною заявою з додатками надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і може бути оскарженою до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, передбачені ст. ст. 255 - 257 ГПК України.
Суддя П.Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122239045 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Пригуза П. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні