Ухвала
від 11.10.2024 по справі 922/3100/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

11.10.2024 справа № 922/3100/24

м.Запоріжжя Запорізької області

Суддя Господарського суду Запорізької області Левкут Вікторія Вікторівна, розглянувши матеріали

за позовом Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (вул. Симона Петлюри, буд. 25, м. Київ, 01032)

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Вінчерс Прайм» (попередня назва Товариство з обмеженою відповідальністю «Оптима-Прайс») (проспект Соборний, буд. 160, офіс 7, м. Запоріжжя, 69005)

про стягнення 982369,77 грн.

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго» звернулось до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вінчерс Прайм» (попередня назва Товариство з обмеженою відповідальністю «Оптима-Прайс») про стягнення 982369,77 грн., з яких: 873730,98 грн. основного боргу за договором про врегулювання небалансів електричної енергії № 1874-01024 від 25.05.2022, 39306,51 грн. 3% річних та 69332,28 грн. інфляційних втрат.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 05.09.2024 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 16.09.2024 позовну заяву з додатками направлено за підсудністю до Господарського суду Запорізької області.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.10.2024 справу № 922/3100/24 передано на розгляд судді Левкут В.В.

Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно Розділу IX (Направлення судових справ за межі суду) Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 № 814, направлення справи за межі суду, у тому числі до апеляційної чи касаційної інстанції, до іншого місцевого суду, до експертних установ для проведення експертизи, до слідчих органів тощо, а також повернення справи за належністю до місцевого чи апеляційного суду здійснюється на підставі відповідного процесуального документа. У кожному випадку справа надсилається за межі суду із супровідним листом, підписаним керівником апарату або особою, яка виконує його обов`язки, чи іншою особою, визначеною наказом голови суду. У супровідному листі зазначаються підстави направлення (повернення) справи та її реквізити. При направленні за межі суду справа повинна містити документи, пронумеровані та підшиті в порядку, вказаному в описі. Забороняється направлення за межі суду справ з наявністю неповного опису справи та непідшитих документів, крім випадків, коли вона є речовим доказом. Використання будь-якого механічного способу скріплення документів, окрім їх підшивання до справи, не допускається.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України, суд передає на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншому суду.

Частиною 3 ст. 31 ГПК України унормовано, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

З огляду на вищевикладене, матеріали позовної заяви, які передаються до іншого суду за підсудністю, слід направляти із супровідним листом, підписаним керівником апарату або особою, яка виконує його обов`язки, чи іншою особою, визначеною наказом голови суду, справа повинна містити документи, пронумеровані та підшиті в порядку, вказаному в описі.

До Господарського суду Запорізької області надійшли лише механічно скріплені матеріали позовної заяви з додатками (первісної) та ухвала Господарського суду Харківської області від 16.09.2024 про передачу матеріалів позовної заяви з додатками за підсудністю. Справа за даною позовною заявою, якій присвоєно єдиний унікальний номер 922/3100/24, отримана судом без супровідного листа, непронумерованою, непрошитою, без опису документів та не в повному обсязі (відсутні протокол авторозподілу, ухвала про залишення позовної заяви без руху, заява про усунення недоліків з додатками, тощо).

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Так, відповідно до пп. 2.2.1 п. 2.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір (із змінами) за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно п. 2.2.2 п. 2.2 цієї ж статті за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру належить до сплати 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зі ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" з 01.01.2024 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розрахунку на місяць складає 3028,00 грн.

Пунктом 3. ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

В позові заявлено майнову вимогу про стягнення 982369,77 грн.

Таким чином, виходячи з вищенаведених норм Закону, приймаючи до уваги той факт, що позов містить майнову вимогу, позов подано до суду в електронній формі, позивач повинен надати суду докази сплати судового збору в установлених законом розмірі та порядку в сумі 11788,44 грн.

Заявником до матеріалів позовної заяви надано документи на підтвердження сплати судового збору на суму 14735.55 грн. (платіжна інструкція № АУ.терм.5930 від 30.08.2024), сплачені за платіжними реквізитами Господарського суду Харківської області.

Згідно листа Державної судової адміністрації України від 14.09.2018 № 6-17517/18 «Про забезпечення заходів контролю за надходженням та поверненням судового збору» судам надано наступні вказівки. З метою запобігання втрати контролю за повнотою сплати судам, до яких первісно подавалась позовна заява (інша заява, скарга) перед винесенням рішення про передачу матеріалів справи на розгляд іншому суду, необхідно перевіряти повноту зарахування судового збору та повідомляти про це суд, якому передаються справи. Судам, якими отримано матеріали справи для розгляду, але не отримано підтвердження сплати судового збору, у випадку надходження в подальшому від позивача підтвердних документів про оплату судового збору за платіжними реквізитами суду, який передав матеріали справи, необхідно приймати такі документи в якості підтвердження сплати судового збору лише після отримання від суду, з якого надійшла відповідна справа, інформації про зарахування судового збору до державного бюджету та відсутність винесених ним Подань про повернення з бюджету коштів за цими документами.

Разом з тим, матеріали справи № 922/3100/24, які надійшли з Господарського суду Харківської області згідно ухвали суду від 16.09.2024, не містять документи, які підтверджують зарахування судового збору у сумі 14735,55 грн. до спеціального фонду державного бюджету.

Згідно ч. 10 ст. 174 ГПК України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.

Враховуючи зазначене, виконуючи обов`язок перевірки повноти сплати судового збору, суд визнає за необхідне звернутись до Господарського суду Харківської області для отримання інформації про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету та відсутність винесених ним Подань про повернення з бюджету коштів за цими документами.

Також для належного оформлення справи з єдиним унікальним номером 922/3100/24 суд надсилає отримані матеріали позовної заяви до Господарського суду Харківської області.

Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з п. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго», з метою звернення до Господарського суду Харківської області для належного оформлення справи з єдиним унікальним номером 922/3100/24 та для отримання інформації про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету і відсутності Подань про повернення з бюджету коштів.

Згідно ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 176, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго» залишити без руху.

2. Направити матеріали справи № 922/3100/24 (матеріали механічно скріпленої позовної заяви з додатками, ухвалу від 16.09.2024) до Господарського суду Харківської області для належного оформлення справи та повернення до Господарського суду Запорізької області.

3. Зобов`язати Господарський суд Харківської області надати інформацію (виписку) про зарахування судового збору у сумі 14735,55 грн. у справі № 922/3100/24 до спеціального фонду державного бюджету і відсутності Подань про повернення з бюджету коштів.

4. Строк для усунення недоліків та належного оформлення справи встановити Господарському суду Харківської області 5 днів з дня отримання матеріалів.

Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.

Контактні дані Господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Ухвала підписана 11.10.2024.

Суддя В.В. Левкут

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення11.10.2024
Оприлюднено14.10.2024
Номер документу122239214
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —922/3100/24

Ухвала від 30.10.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

Ухвала від 11.10.2024

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Левкут В.В.

Ухвала від 16.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

Ухвала від 05.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Рильова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні