Ухвала
від 03.10.2024 по справі 902/771/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

03.10.2024Справа № 902/771/24

Господарський суд міста Києва у складі судді Щербакова С.О., за участю секретаря судового засідання Яременко Т.Є., розглянувши матеріали господарської справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гіперіон 2020"

до Антимонопольного комітету України,

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "БРАЦЛАВ-3М"

про визнання недійсним рішення

Представники:

від позивача: не з`явився;

від відповідача: Гришина М.Г.;

від третьої особи: не з`явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Гіперіон 2020" (далі - позивач) звернулося до Господарського суду Вінницької області з позовом до Антимонопольного комітету України (далі - відповідач) про визнання недійсними пункту 1 та пункту 3 рішення Антимонопольного комітету України №150-р від 25.04.2024 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу".

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що спірне рішення є незаконним та необґрунтованим внаслідок неповного з`ясування та доведення обставин, які мають значення для справи, невідповідності висновків, викладених у рішенні, обставинам справи, неправильного застосування норм матеріального права.

Ухвалою Господарського суду Вінницької області від 22.07.2024 справу №902/771/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Гіперон 2020" до Антимонопольного комітету України про визнання недійсним рішення передано на розгляд до Господарського суду міста Києва.

13.08.2024 матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Гіперіон 2020" надійшли до Господарського суду міста Києва та згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями передані на розгляд судді Щербакова С.О.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.08.2024 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Гіперіон 2020" - залишено без руху. Встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

30.08.2024 через відділ автоматизованого документообігу суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Гіперіон 2020" надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.09.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи здійснюється в порядку загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 03.10.2024. Зокрема, залучено до участі у розгляді справи третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю "БРАЦЛАВ-3М". Зобов`язано Антимонопольний комітет України надати суду у строк до 02.10.2024 копії матеріалів справи № 145-26.13/121-23 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу" на електронному носії.

26.09.2024 через відділ автоматизованого документообігу суду від Антимонопольного комітету України надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач зокрема зазначає, що встановлені Комітетом факти щодо подання учасниками однакових за змістом та близькими реєстраційними вихідними номерами гарантійних листів, завищення вартості предмета закупівлі, сталі господарські відносини між учасниками закупівлі, надання поворотної фінансової допомоги, використання однієї точки доступу до мережі Інтернет, синхронність дій у часі, місцезнаходження за однією адресою, використання однієї поштової скриньки, тощо у своїй сукупності не можуть бути результатом випадкового збігу обставин чи наслідком дії об`єктивних чинників, а свідчить про узгодження (координацію) учасниками своєї поведінки під час підготовки до участі та участі в торгах.

Також, у відзиві на позовну заяву, Комітетом заявлено клопотання про розгляд справи в закритому судовому засіданні.

Крім того, разом з відзивом на позовну заяву, Комітетом на виконання вимог ухвали суду 03.09.2024 надано копії матеріалів справи № 145-26.13/121-23 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу" на електронному носії.

03.10.2024 до суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Гіперіон 2020" про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Також, 03.10.2024 до суду надійшла заява позивача про відкладення розгляду справи, в якій у зв`язку із зайнятістю представника позивача в судових засіданнях у Вінницькому міському суді Вінницької області, а також необхідністю додаткового часу на підготовку відповіді на відзив, просить суд відкласти судове засідання на іншу дату.

У цьому судовому засіданні представник відповідача підтримав заявлене клопотання про розгляд справи в закритому судовому засіданні.

Розглянувши подане відповідачем клопотання про розгляд справи в закритому судовому засідання, проаналізувавши норми господарського процесуального законодавства України, суд відзначає наступне.

Приписами статті 20 Закону України "Про інформацію" передбачено, що за порядком доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом. Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.

Інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Порядок віднесення інформації до таємної або службової, а також порядок доступу до неї регулюються законами (частина 1 та 3 статті 21 Закону України "Про інформацію").

У частині 2 статті 7 Закону України "Про доступ до публічної інформації" визначено, що розпорядники інформації, визначені частиною першою статті 13 цього Закону, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Згідно приписів статті 40 Закону України "Про захист економічної конкуренції" особи, які беруть (брали) участь у справі, мають право ознайомлюватися з матеріалами справи (крім інформації з обмеженим доступом, а також інформації, розголошення якої може завдати шкоди інтересам інших осіб, які беруть (брали) участь у справі, або перешкодити подальшому розгляду справи); наводити докази, подавати клопотання, усні й письмові пояснення (заперечення), пропозиції щодо питань, які виносяться на експертизу; одержувати копії рішень у справі (витяги з них, крім інформації з обмеженим доступом, а також інформації, розголошення якої може завдати шкоди інтересам інших осіб, які брали участь у справі); оскаржувати рішення в порядку, визначеному законом.

Відповідно до ст. 22-1 Закону України «Про Антимонопольний комітет України», інформація з обмеженим доступом, одержана Антимонопольним комітетом України, його територіальними відділеннями у процесі здійснення своїх повноважень, використовується ними виключно з метою забезпечення виконання завдань, визначених законодавством про захист економічної конкуренції, і не підлягає розголошенню та оприлюдненню, крім випадків: надання інформації органам слідства та суду відповідно до закону; недотримання вимог, встановлених частиною другою статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації"; інших випадків, встановлених законом.

За розголошення комерційної таємниці працівники Антимонопольного комітету України, його територіальних відділень несуть відповідальність, встановлену законом.

Частиною 2 статті 48 Закону України "Про захист економічної конкуренції" органи Антимонопольного комітету України оприлюднюють рішення за результатом розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України протягом 10 робочих днів з дня його прийняття. Рішення підлягає оприлюдненню в повному обсязі, крім інформації, яка визначена інформацією з обмеженим доступом. Інформація з обмеженим доступом має бути виключена або зачорнена чи змінена в інший спосіб, який забезпечує достатній її захист та достатню прозорість щодо обґрунтування органом Антимонопольного комітету України прийнятого рішення.

Згідно ч. 8 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи у закритому судовому засіданні проводиться у випадках, коли відкритий судовий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, необхідності захисту особистого та сімейного життя людини, а також в інших випадках, установлених законом.

Про розгляд справи у закритому судовому засіданні постановляється ухвала. Суд ухвалою може оголосити судове засідання закритим повністю або закритою його частину (ч. 9 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до ч. 10 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи та вчинення окремих процесуальних дій у закритому судовому засіданні проводяться з додержанням правил здійснення судочинства в господарських судах. Під час такого розгляду можуть бути присутні лише учасники справи, а в разі необхідності - свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі. Суд попереджає зазначених осіб про обов`язок не розголошувати інформацію, для забезпечення захисту якої розгляд справи або вчинення окремих процесуальних дій відбувається в закритому судовому засіданні.

Згідно ч. 4 ст. 9 Господарського процесуального кодексу України, у разі постановлення судом ухвали про розгляд справи у закритому судовому засіданні інформація щодо справи не розкривається, крім відомостей про учасників справи, предмет позову, дату надходження позовної заяви, стадії розгляду справи, місце, дату і час судового засідання, рух справи з одного суду до іншого.

Враховуючи наведене вище, з метою запобігання розголошення інформації з обмеженим доступом, яка міститься в матеріалах антимонопольної справи № 145-26.13/121-23, доступ до якої був обмежений надавачами інформації, суд дійшов висновку, що клопотання Антимонопольного комітету України про розгляд справи у закритому судовому засіданні підлягає задоволенню.

В той же час, суд зазначає, що відповідно до приписів ч. 11 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України використання систем відеоконференц-зв`язку та транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет у закритому судовому засіданні не допускаються.

Керуючись ст.ст. 8, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Клопотання Антимонопольного комітету України про розгляд справи у закритому судовому засіданні - задовольнити.

2. Розгляд справи № 902/771/24 проводити у закритому судовому засіданні.

Ухвала набрала законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.

Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 08.10.2024.

Суддя Щербаков С.О.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення03.10.2024
Оприлюднено14.10.2024
Номер документу122239316
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо застосування антимонопольного та конкурентного законодавства про захист економічної конкуренції щодо антиконкурентних узгоджених дій

Судовий реєстр по справі —902/771/24

Рішення від 28.11.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Щербаков С.О.

Ухвала від 31.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Щербаков С.О.

Ухвала від 03.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Щербаков С.О.

Ухвала від 08.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Щербаков С.О.

Ухвала від 03.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Щербаков С.О.

Ухвала від 03.10.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Щербаков С.О.

Ухвала від 03.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Щербаков С.О.

Ухвала від 27.08.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Щербаков С.О.

Ухвала від 22.07.2024

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Нешик О.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні