Рішення
від 11.10.2024 по справі 913/363/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2024 року м. Харків Справа № 913/363/24

Провадження № 3/913/363/24

Господарський суд Луганської області у складі судді Секірського А.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження матеріали справи за позовом

Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго", м. Полтава

до Державного закладу "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка", м. Старобільськ Луганської області

про стягнення 182 344 грн 16 коп.

без повідомлення (виклику) сторін

в с т а н о в и в:

Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Полтаватеплоенерго" через підсистему "Електронний суд" звернулося до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Державного закладу "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" про стягнення заборгованості за індивідуальним договором про надання послуги з постачання теплової енергії від 01.12.2021 № 5009 "С" в сумі 138 642 грн 16 коп., 3% річних в сумі 6 265 грн 14 коп., інфляційних втрат в сумі 37 436 грн 86 коп., всього 182 344 грн 16 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач на виконання зобов`язань за індивідуальним договором про надання послуги з постачання теплової енергії від 01.12.2021 № 5009 "С" за період з 01.12.2021 по 05.09.2022 надав відповідачу послугу з постачання теплової енергії на загальну суму 138 642 грн 16 коп., за яку відповідач у встановлений договором строк не розрахувався. Внаслідок несвоєчасної оплати відповідачем поставленої теплової енергії, позивачем на підставі ст. 625 ЦК України нараховані 3% річних в сумі 6 265 грн 14 коп. за період з 01.02.2022 по 31.07.2023 та інфляційні втрати в сумі 37 436 грн 86 коп. за період з лютого 2022 року по червень 2023 року.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.08.2024 позовну заяву передано на розгляд судді Секірському А.В.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 19.08.2024 позовну заяву Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго" прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 913/363/24, розгляд справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, зобов`язано позивача невідкладно надіслати відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів на поштову адресу: вул. Івана Банка, будинок 3, м. Полтава, 36014 та на адресу електронної пошти: luguniv.info.edu@gmail.com, докази надіслання подати суду, встановлено учасникам справи строк для подання заяв по суті справи.

Частиною 5 ст. 176 ГПК України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення (ч. 11 ст. 242 ГПК України).

Ухвала про відкриття провадження у справі в електронній формі була надіслана 19.08.2024 до електронних кабінетів позивача та представника позивача - адвоката Стасовської Н.І. в підсистемі "Електронний суд", яка доставлена 19.08.2024 о 19 год. 07 хв., що підтверджується довідками, сформованими в автоматизованій системі документообігу суду.

06.09.2024 на адресу суду через підсистему "Електронний суд" від представника позивача - адвоката Данілової Н.Н. надійшло клопотання від 06.09.2024 № б/н про долучення до матеріалів справи доказів направлення відповідачу позовної заяви з додатками на поштову та електронну адреси.

Відповідно до інформації, отриманої з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, встановлено, що місцезнаходженням відповідача є: площа Гоголя, будинок 1, м. Старобільськ, Луганська область, 92703. Інформація для здійснення зв`язку: +38(073)413 03 23, luguniv.info.edu@gmail.com.

За інформацією Акціонерного товариства "Укрпошта", розміщеною на офіційному сайті (https://offices.ukrposhta.ua), відділення поштового зв`язку на території Старобільської міської територіальної громади тимчасово не функціонують, а тому пересилання поштової кореспонденції на адресу місцезнаходження відповідача є неможливим.

Проте, згідно з інформацією, яка розміщена на офіційному сайті відповідача (https://luguniv.edu.ua), Державний заклад "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" знаходиться за адресою: вул. Івана Банка, будинок 3, м. Полтава, тому копія ухвали про відкриття провадження у справі в паперовій формі 19.08.2024 була надіслана відповідачу рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення на вказану адресу та була одержана 27.08.2024.

Відповідно до п.п. 21 п. 1 розділу ХІ "Перехідні положення" ГПК України особливості судових викликів та повідомлень, направлення копій судових рішень учасникам справи, у разі якщо адреса їх місця проживання (перебування) чи місцезнаходження знаходиться на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, визначаються Законами України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" та "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції".

За приписами ч. 1 ст. 121 Закону України від 15.04.2014 № 1207-VII "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають електронного кабінету, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання. Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 06.12.2022 № 1364 "Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією" перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затверджується Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 затверджений Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окуповані Російською Федерацією, до якого включена Старобільська міська територіальна громада, територія якої є тимчасово окупованою з 28.02.2022 та на якій зареєстрований відповідач.

Оскільки місцезнаходженням відповідача у справі є тимчасово окупована територія, куди Акціонерне товариство "Укрпошта" не здійснює пересилання поштової кореспонденції, та з огляду на відсутність у відповідача електронного кабінету, відповідно до приписів ч. 1 ст. 121 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" повідомлення для Державного закладу "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" про розгляд справи та про його право подати відзив на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, суд здійснив 21.08.2024 через оголошення, розміщене на сторінці Господарського суду Луганської області (у розділі "Інше/Повідомлення для учасників справ, які знаходяться в районі проведення антитерористичної операції та на тимчасово окупованих територіях") офіційного вебпорталу "Судова влада України" в мережі Інтернет.

Крім того, ухвала про відкриття провадження у справі в електронній формі 19.08.2024 була надіслана відповідачу на адресу електронної пошти - luguniv.info.edu@gmail.com, яка зазначена позивачем у позовній заяві та інформація про яку є у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також на адресу електронної пошти - mail@luguniv.edu.ua, зазначену на офіційному сайті відповідача (https://luguniv.edu.ua), яка доставлена 19.08.2024, що підтверджується довідками, сформованими в автоматизованій системі документообігу суду.

Враховуючи викладене, відповідач належним чином був повідомлений про відкриття провадження у справі та про його право подати заяви по суті справи.

Відповідач правом на подачу відзиву на позовну заяву не скористався.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до ч. 2 ст. 178 ГПК України.

Згідно з ч. 1 ст. 248 ГПК України суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі, крім випадку, передбаченого частиною другою цієї статті.

Частиною 8 ст. 252 ГПК України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши у сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Полтаватеплоенерго" засноване на майні спільної (комунальної) власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області і підпорядковане управлінню майном обласної ради. Засновником підприємства є Полтавська обласна рада. Власник підприємства - територіальні громади сіл, селищ і міст Полтавської області в особі Полтавської обласної ради.

Відповідно до Статуту Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго" одним із основних напрямків діяльності підприємства є забезпечення тепловою енергією на опалення та підігрів води житлового фонду, комунально-побутових та інших об`єктів.

Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Полтаватеплоенерго" здійснює ліцензовану господарську діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії на підставі ліцензій на право провадження господарської діяльності з: 1) виробництва теплової енергії (крім діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії); 2) транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами; 3) постачання теплової енергії, які були переоформлені на безстрокові на підставі постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 06.06.2017 № 739.

У відповідності до ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 22.03.2017 № 308, обласні та Київська міська державні адміністрації здійснюють ліцензування господарської діяльності:

- з виробництва теплової енергії суб`єктів господарювання у разі, якщо суб`єкт господарювання провадить (має намір провадити) діяльність з виробництва теплової енергії (крім виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях, когенераційних установках та установках з використанням альтернативних джерел енергії) на виробничих об`єктах, що розташовані на території відповідної області України (території міста Київ);

- з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами суб`єктів господарювання у разі, якщо теплові мережі суб`єктів господарювання розташовані на території відповідної області України (території міста Київ);

- з постачання теплової енергії суб`єктів господарювання у разі, якщо суб`єкт господарювання здійснює (планує здійснювати) постачання теплової енергії на території відповідної області України (території міста Київ).

Підприємство внесено до ліцензійного реєстру суб`єктів господарювання (ліцензіатів), які здійснюють господарську діяльність з виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії (в тому числі з використанням альтернативних видів палива) у Полтавській області.

Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Полтаватеплоенерго" забезпечує послугою з постачання теплової енергії за адресою: вул. Соборності, будинок, 3, м. Полтава.

Державний заклад "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" користувався нежитловим приміщенням загальною площею 293,0 кв.м. за вказаною адресою на підставі договору оренди від 20.11.2018 № 44/2, укладеного з Управлінням майном комунальної власності міста (аркуші справи 13-15).

Згідно з Актом повернення з оренди орендованого майна, що належить до комунальної власності Полтавської міської територіальної громади, від 05.09.2022 Державний заклад "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" передав, а Управління майном комунальної власності міста прийняло орендоване майно - нежитлове приміщення загальною площею 293,0 кв.м. за адресою: вул. Соборності, 3, м. Полтава, що належить до комунальної власності Полтавської міської територіальної громади (аркуш справи 16).

Починаючи з 01.12.2021 по 05.09.2022, Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Полтаватеплоенерго" надавало Державному закладу "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" послуги з постачання теплової енергії до нежитлового приміщення загальною площею 293,0 кв.м., яке розташоване на першому поверсі житлового будинку за адресою: вул. Соборності, 3, м. Полтава.

Позивач зазначає, що враховуючи приписи п. 13 Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 830 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2021 № 1022) 01.12.2021 між Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства "Полтаватеплоенерго" та Державним закладом "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" укладено індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії, якому присвоєно № 5009 "С" (далі за текстом - індивідуальний договір) (аркуші справи 17-24).

Відповідно до п. 5 індивідуального договору Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства "Полтаватеплоенерго" - позивач у справі, виконавець за індивідуальним договором, зобов`язалося надавати Державному закладу "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" - відповідачу у справі, споживачу за індивідуальним договором, послугу відповідної якості та в обсязі відповідно до теплового навантаження будинку, а споживач зобов`язався своєчасно та в повному обсязі оплачувати надану послугу в строки і на умовах, що визначені цим договором.

Обсяг спожитої споживачем послуги визначається як частина обсягу теплової енергії, спожитої у будинку для потреб опалення, визначеної та розподіленої згідно з вимогами Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", та складається з:

- обсягу теплової енергії на опалення приміщення споживача безпосередньо;

- частини обсягу теплової енергії на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення, який складається з обсягу теплової енергії на опалення місць загального користування і допоміжних приміщень будинку;

- та обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення.

Згідно з п. 11 індивідуального договору обсяг спожитої у будинку послуги визначається як обсяг теплової енергії, спожитої в будинку за показаннями засобів вимірювальної техніки вузла (вузлів) комерційного обліку або розрахунково відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіону від 22.11.2018 № 315.

Зняття показань засобів вимірювальної техніки вузла (вузлів) комерційного обліку теплової енергії здійснюється виконавцем щомісяця (п. 17 індивідуального договору).

Зняття виконавцем показань вузлів обліку/приладів-розподілювачів теплової енергії за допомогою систем дистанційного знаття показань може здійснюватися без присутності споживача або його представника (п. 24 індивідуального договору).

Пунктом 30 індивідуального договору встановлено, що споживач вносить однією сумою плату виконавцю, яка складається з:

- плати за послугу, визначеної відповідно до Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 830 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2021 № 1022) та Методики розподілу, що розраховується виходячи з розміру затвердженого уповноваженим органом тарифу та обсягу її споживання;

- плати за абонентське обслуговування в розмірі, визначеному виконавцем, але не вище граничного розміру, визначеного Кабінетом Міністрів України, інформація про яку розміщується на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця.

У разі застосування двоставкового тарифу на послугу з постачання теплової енергії плата за послугу з постачання теплової енергії визначається як сума плати, розрахованої виходячи з умовно-змінної частини тарифу (протягом опалювального періоду), а також умовно-постійної частини тарифу (протягом року).

У відповідності до п. 31 індивідуального договору вартістю послуги є встановлений відповідно до законодавства тариф на теплову енергію, який визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

Згідно з п.п. 32, 33, 34 індивідуального договору розрахунковим періодом для оплати обсягу спожитої послуги є календарний місяць.

Плата за абонентське обслуговування нараховується щомісяця. У разі застосування двоставкових тарифів умовно-постійна частина тарифу нараховується щомісяця.

Виконавець формує та надає рахунок на оплату спожитої послуги споживачу не пізніше ніж за десять днів до граничного строку внесення плати за спожиту послугу.

Рахунок надається на паперовому носії. На вимогу або за згодою споживача рахунок може надаватися в електронній формі, у тому числі за допомогою доступу до електронних систем обліку розрахунків споживачів.

Споживач здійснює оплату за цим договором щомісяця не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом, що є граничним строком внесення плати за спожиту послугу.

Споживач зобов`язаний оплачувати надану послугу за ціною/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, а також вносити плату за абонентське обслуговування у строки, встановлені цим договором (п.п. 3 п. 41 індивідуального договору).

Нежитлове приміщення, яке орендував відповідач до 05.09.2022 та до якого з 01.12.2021 по 05.09.2022 позивачем надавались послуги з постачання теплової енергії, обладнане приладом обліку теплової енергії.

Так, відповідно до Акту прийняття на абонентський облік вузла комерційного обліку теплової енергії від 24.09.2020 № 1052 Ж, вузол комерційного обліку теплової енергії встановлений в приміщенні по вул. Соборності, 3 в м. Полтава та прийнятий на абонентський облік після повірки. Дата наступної повірки - 04.09.2024 (аркуш справи 25 на звороті).

У березні 2021 року на вузлу обліку теплової енергії встановлено термінал передачі даних, який забезпечує дистанційну передачу даних вузла обліку (аркуші справи 26-29).

Опалювальний період 2021-2022 року було розпочато 15.10.2021 на підставі рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 13.10.2021 № 218 "Про початок опалювального періоду 2021/22 року" (аркуш справи 30).

Завершено опалювальний період 2021-2022 року 06.04.2022 на підставі рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради від 06.04.2022 № 67 "Про завершення опалювального періоду 2021/2022 року" (аркуш справи 31).

Факт надання послуги з постачання теплової енергії до нежитлового приміщення за адресою: вул. Соборності, будинок 3 підтверджується Актами приймання-передачі теплової енергії від 31.12.2021 № АВ-44132, від 31.01.2022 № АВ-3527, від 28.02.2022 № АВ-7670, від 31.03.2022 № АВ-11828, від 30.04.2022 № АВ-15754, від 31.05.2022 № АВ-19673, від 30.06.2022 № АВ-31204, від 31.07.2022 № АВ-35729, від 31.08.2022 № АВ-39644, від 30.09.2022 № АВ-43248 та Актом перерахунку вартості наданих послуг від 25.06.2022 № АВ-13788, які залишилися непідписаними з боку відповідача (аркуші справи 97, 100, 103, 106, 109, 112, 115, 120, 123, 126, 117).

За надані позивачем послуги за період з 01.12.2022 по 05.09.2022 відповідачу виставлялися рахунки на оплату на загальну суму 138 642 грн 16 коп., у тому числі:

- від 31.12.2021 № АВ-22250 на суму 40 522 грн 23 коп. (аркуш справи 98);

- від 31.01.2022 № АВ-1777 на суму 52 825 грн 71 коп. (аркуш справи 101);

- від 28.02.2022 № АВ-3888 на суму 48 709 грн 02 коп. (аркуш справи 104);

- від 31.03.2022 № АВ-5956 на суму 46 376 грн 63 коп. (аркуш справи 107);

- від 30.04.2022 № АВ-7981 на суму 9 285 грн 17 коп. (аркуш справи 110);

- від 31.05.2022 № АВ-9949 на суму 5 113 грн 87 коп. (аркуш справи 113);

- від 25.06.2022 № АВ-13788 на сумі -80 409 грн 16 коп. (аркуш справи 118);

- від 30.06.2022 № АВ-15724 на суму 5 113 грн 87 коп. (аркуш справи 116);

- від 31.07.2022 № АВ-17994 на суму 5 113 грн 87 коп. (аркуш справи 121);

- від 31.08.2022 № АВ-19956 на суму 5 113 грн 87 коп. (аркуш справи 124);

- від 30.09.2022 № АВ-21768 на суму 877 грн 08 коп. (аркуш справи 127).

Акти приймання-передачі теплової енергії та рахунки на оплату за грудень 2021 року та січень 2022 року направлялися відповідачу рекомендованим листом на адресу: площа Гоголя, будинок 1, м. Старобільськ, Луганська область, 92703 (аркуші справи 99, 102). Акти приймання-передачі теплової енергії та рахунки на оплату за лютий-вересень 2022 року, Акт перерахунку вартості наданих послуг та рахунок на оплату було направлено відповідачу на адресу, за якою позивачем надавались послуги з постачання теплової енергії (аркуші справи 105, 108, 111, 114, 119, 122, 125, 128).

Відповідач у встановлений договором строк за отриману у спірний період теплову енергію не розрахувався, у зв`язку з чим у нього утворилась заборгованість в розмірі 138 642 грн 16 коп.

У зв`язку з невиконанням відповідачем договірних зобов`язань із своєчасної оплати спожитої теплової енергії, позивачем на підставі ст. 625 ЦК України нараховані 3% річних в сумі 6 265 грн 14 коп. за період з 01.02.2022 по 31.07.2023 та інфляційні втрати в сумі 37 436 грн 86 коп. за період з лютого 2022 року по червень 2023 року.

Надаючи правову кваліфікацію вказаним обставинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до п. 3 розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 02.06.2005 № 2633-IV "Про житлово-комунальні послуги" (в редакції Закону України від 03.12.2020 № 1060-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг") договори про надання комунальних послуг, укладені до введення в дію цього Закону, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами, до дати набрання чинності договорами про надання відповідних комунальних послуг, укладеними за правилами, визначеними цим Законом. Договори про надання комунальних послуг, у тому числі із співвласниками багатоквартирних будинків, які не прийняли рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг, мають бути укладені виконавцями відповідних комунальних послуг протягом двох місяців з дня набрання чинності рішенням Кабінету Міністрів України про затвердження типових публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2021 № 1022 внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 830 "Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії", Правила надання послуги з постачання теплової енергії, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 830, викладено в новій редакції, а також затверджено типові публічні договори приєднання до надання комунальних послуг.

Вказана постанова набрала чинності 01.10.2021.

Згідно з п. 13 Правил надання послуги з постачання теплової енергії надання послуги здійснюється виключно на договірних засадах.

Послуга надається споживачеві згідно з умовами договору, що укладається відповідно до типових договорів про надання послуги відповідно до статей 13 і 14 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

З пропозицією про укладення договору про надання комунальних послуг або про внесення змін до нього (крім індивідуальних договорів, укладених відповідно до частини п`ятої статті 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги") може звернутися будь-яка сторона, надавши письмово другій стороні проект відповідного договору (змін до нього), складений згідно з типовим договором.

Індивідуальний договір вважається укладеним із споживачем, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем.

Фактом приєднання споживача до умов індивідуального договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуги.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.

Частиною 5 ст. 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено, що у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.

Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги.

Текст індивідуальних договорів, що є публічними договорами приєднання, які встановлюють порядок та умови надання послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води, розміщений на офіційному сайті позивача - http://te.pl.ua.

Таким чином, співвласники багатоквартирного будинку № 3 по вул. Соборності, в якому відповідач орендував нежитлове приміщення, повинні були вибрати модель договірних відносин та укласти відповідний договір з виконавцем комунальної послуги.

Оскільки нежитлове приміщення по вул. Соборності, 3 розташоване у багатоквартирному будинку, тому на відповідача, як на користувача об`єктом нерухомого майна, покладено обов`язок нести витрати з утримання та обслуговування будинку спільно з іншими власниками квартир та нежитлових приміщень будинку.

Відповідачем не надано доказів прийняття Державним закладом "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" у вказаний строк рішення про вибір моделі договірних відносин та укладення відповідного договору з виконавцем комунальної послуги.

Крім того, згідно з абз. 6 п. 13 Правил надання послуги з постачання теплової енергії фактом приєднання споживача до умов індивідуального договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуги.

З огляду на викладене, індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії між Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства "Полтаватеплоенерго" та Державним закладом "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" вважається укладеним з 01.12.2021.

За приписами частин 1, 2 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлений статтею 11 цього кодексу.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Статтею 627 ЦК України передбачено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).

Зобов`язання в силу вимог ст.ст. 525, 526 ЦК України має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається. Аналогічна за змістом норма міститься у ч. 1 ст. 193 ГК України.

У відповідності з ч. 2 ст. 193 ГК України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Укладений між сторонами договір за своєю правовою природою є договором енергопостачання.

Відповідно до ч. 1 ст. 275 ГК України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

Частинами 6, 7 ст. 276 ГК України встановлено, що розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону. Оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачати попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" до житлово-комунальних послуг належать, крім інших, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.

Споживач має право одержувати своєчасно та належної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством і умовами укладених договорів (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги"). Такому праву прямо відповідає визначений п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" обов`язок споживача оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України від 02.06.2005 № 2633-IV "Про теплопостачання", який визначає основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об`єктах сфери теплопостачання та регулює відносини, пов`язані з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії з метою забезпечення енергетичної безпеки України, підвищення енергоефективності функціонування систем теплопостачання, створення і удосконалення ринку теплової енергії та захисту прав споживачів та працівників сфери теплопостачання.

За приписами ст. 1 Закону України "Про теплопостачання":

- постачання теплової енергії (теплопостачання) - господарська діяльність, пов`язана з наданням теплової енергії (теплоносія) споживачам за допомогою технічних засобів транспортування та розподілом теплової енергії на підставі договору;

- сфера теплопостачання - сфера діяльності з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії споживачам;

- теплова енергія - товарна продукція, що виробляється на об`єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу.

Споживачем теплової енергії є фізична або юридична особа, яка використовує теплову енергію на підставі договору.

У відповідності до ст. 2 Закону України "Про теплопостачання" цей Закон регулює відносини, що виникають у зв`язку з виробництвом, транспортуванням, постачанням і використанням теплової енергії, державним наглядом (контролем) у сфері теплопостачання, експлуатацією теплоенергетичного обладнання та виконанням робіт на об`єктах у сфері теплопостачання суб`єктами господарської діяльності незалежно від форми власності.

Згідно зі ст. 3 Закону України "Про теплопостачання" відносини між суб`єктами діяльності у сфері теплопостачання регулюються цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

За приписами абз. 3 ч. 2 ст. 25 Закону України "Про теплопостачання" теплопостачальні, теплотранспортні і теплогенеруючі організації зобов`язані забезпечувати надійне постачання обсягів теплової енергії відповідно до умов договору, а також норм і правил.

Цьому обов`язку кореспондує обов`язок споживачів теплової енергії визначений ст. 19 Закону України "Про теплопостачання", згідно якого споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

Відповідно до ст. 24 Закону України "Про теплопостачання" одним з основних обов`язків споживача є додержання вимог договору та нормативно-правових актів.

Частиною 6 ст. 25 Закону України "Про теплопостачання" передбачено, що в разі відмови споживача оплачувати споживання теплової енергії заборгованість стягується в судовому порядку.

За приписами ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

У відповідності до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Частиною 1 ст. 530 ЦК України врегульовано, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Отже, для належного виконання зобов`язання необхідно дотримуватись визначених у договорі строків (термінів), зокрема, сплати спожитої теплової енергії, а прострочення виконання зобов`язання є його порушенням.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Статтею 74 ГПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставин, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно положень ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Матеріали справи свідчать, що 01.12.2021 між Полтавським обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства "Полтаватеплоенерго" та Державним закладом "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" було укладено індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії № 5009 "С".

На виконання зобов`язань за вказаним договором позивач за період з 01.12.2021 по 05.09.2022 надав відповідачу послуги з постачання теплової енергії для потреб опалення нежитлового приміщення, яке від орендував до 05.09.2022.

Факт постачання теплової енергії на суму 138 642 грн 16 коп. підтверджується наданими позивачем до позовної заяви копіями Актів приймання-передачі теплової енергії за спірний період та Актом перерахунку вартості наданих послуг, які надсилалися відповідачу разом з рахунками на оплату на його юридичну адресу та на адресу, за якою позивачем надавались послуги з постачання теплової енергії.

Будь-яких заперечень, претензій, зауважень щодо направлених Актів приймання-передачі та поставленої теплової енергії у кількості, зазначеній в Актах, відповідачем на адресу позивача не направлялось, обґрунтованої відмови від підписання вказаних Актів відповідачем не заявлялось.

Таким чином, не надавши позивачу обґрунтовану відмову від підписання вказаних Актів, відповідач фактично погодив постачання теплової енергії за період з 01.12.2021 по 05.09.2022 на загальну суму 138 642 грн 16 коп.

Відповідач згідно з умовами договору за поставлену теплову енергію у спірний період не розрахувався, у зв`язку з чим його заборгованість перед позивачем складає 138 642 грн 16 коп.

Враховуючи, що матеріалами справи підтверджується факт постачання відповідачу теплової енергії і наявність заборгованості, яка відповідачем не погашена, тому суд вважає позовні вимоги позивача про стягнення боргу в сумі 138 642 грн 16 коп. обґрунтованими, доведеними належними та допустимими доказами, та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

При цьому, судом враховується, що всупереч вимог ч. 1 ст. 74 ГПК України відповідачем не надано до суду жодних заперечень щодо встановлених судом обставин про поставку йому теплової енергії та наявність заборгованості в сумі 138 642 грн 16 коп., а тим більше доказів, що спростовують такі обставини.

За приписами ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Нарахування інфляційних втрат на суму боргу та 3% річних відповідно до ст. 625 ЦК України є мірою відповідальності боржника за прострочення грошового зобов`язання, оскільки виступає способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів унаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації боржника за неналежне виконання зобов`язання. Ці кошти нараховуються незалежно від вини боржника, зупинення виконавчого провадження чи виконання рішення суду про стягнення грошової суми. Зазначені правові висновки сформульовані, зокрема, в постановах Великої Палати Верховного Суду від 19.06.2019 у справах № 703/2718/16-ц та № 646/14523/15-ц, від 13.11.2019 у справі № 922/3095/18, від 18.03.2020 у справі № 902/417/18.

Позивачем за прострочення оплати відповідачем спожитої теплової енергії нараховані 3% річних в сумі 6 265 грн 14 коп. за період з 01.02.2022 по 31.07.2023 та інфляційні втрати в сумі 37 436 грн 86 коп. за період з лютого 2022 року по червень 2023 року.

Перевіривши зроблений позивачем розрахунок 3% річних, суд зазначає, що під час його проведення 3% річних за період з 01.08.2022 по 31.07.2023 нараховані на суму з від`ємним значенням, а за зобов`язаннями травня, липня, серпня, вересня 2022 року розрахунок річних є арифметично неправильним.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.2021 № 1029 "Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води у зв`язку із зміною ціни природного газу" позивачем проведено перерахунок нарахувань за теплову енергію (умовно-змінну частину двоставкового тарифу), поставлену у грудні 2021 року-квітні 2022 року.

За результатами перерахунку вартості наданих послуг було складено Акт від 25.06.2022 № АВ-13788 та рахунок на оплату від 25.06.2022 № АВ-13788 на суму -80 409 грн 16 коп.

Як вбачається із вказаного Акту, розмір наданих послуг зменшився у грудні 2021 року на суму 12 404 грн 58 коп., у тому числі: ПДВ - 2 480 грн 91 коп., всього 14 885 грн 49 коп.; у січні 2022 року на суму 21 326 грн 79 коп., у тому числі: ПДВ - 4 265 грн 36 коп., всього 25 592 грн 15 коп.; у лютому 2022 року на суму 28 283 грн 08 коп., у тому силі: ПДВ - 5 656 грн 62 коп., всього 33 939 грн 70 коп.; у березні 2022 року на суму 2 286 грн 99 коп., у тому числі: ПДВ - 457 грн 40 коп., всього 2 744 грн 39 коп.; у квітні 2022 року на суму 2 706 грн 19 коп., у тому числі: ПДВ - 541 грн 24 коп., всього 3 247 грн 43 коп.

Таким чином, розмір наданих відповідачу послуг склав у грудні 2021 року - 25 636 грн 74 коп., у січні 2022 року - 27 233 грн 56 коп., у лютому 2022 року - 14 769 грн 32 коп., у березні 2022 року - 43 632 грн 24 коп., у квітні 2022 року - 6 037 грн 74 коп.

Позивачем, на суму -75 295 грн 29 коп. (за мінусом вартості спожитої теплової енергії у червні 2022 року на суму 5 113 грн 87 коп.) за період з 01.08.2022 по 31.07.2023 нараховані 3% річних в сумі -2 253 грн 59 коп., в той час, як за приписами ст. 625 ЦК України річні нараховуються на суму простроченого грошового зобов`язання та не можуть бути нараховані на суму з від`ємним значенням.

Враховуючи вартість наданих послуг за період з грудня 2021 року по квітень 2022 року, з урахуванням здійсненого позивачем перерахунку вартості наданих послуг за вказаний період, здійснивши власний розрахунок 3% річних, судом встановлено, що 3% річних підлягають нарахуванню:

- за період з 01.02.2022 по 31.07.2023 на суму зобов`язань за грудень 2021 року в розмірі 25 636 грн 74 коп. та в цей період складають 1 150 грн 49 коп.;

- за період з 01.03.2022 по 31.07.2023 на суму зобов`язань за січень 2022 року в розмірі 27 233 грн 56 коп. та в цей період складають 1 159 грн 48 коп.;

- за період з 01.04.2022 по 31.07.2023 на суму зобов`язань за лютий 2022 року в розмірі 14 769 грн 32 коп. та в цей період складають 591 грн 18 коп.;

- за період з 01.05.2022 по 31.07.2023 на суму зобов`язань за березень 2022 року в розмірі 43 632 грн 24 коп. та в цей період складають 1 638 грн 90 коп.;

- за період з 01.06.2022 по 31.07.2023 на суму зобов`язань за квітень 2022 року в розмірі 6 037 грн 74 коп. та в цей період складають 211 грн 40 коп.;

- за період з 01.07.2022 по 31.07.2023 на суму зобов`язань за травень 2022 року в розмірі 5 113 грн 87 коп. та в цей період складають 166 грн 45 коп. (замість 166 грн 06 коп.);

- за період з 01.08.2022 по 31.07.2023 на суму зобов`язань за червень 2022 року в розмірі 5 113 грн 87 коп. та в цей період складають 153 грн 42 коп.;

- за період з 01.09.2022 по 31.07.2023 на суму зобов`язань за липень 2022 року в розмірі 5 113 грн 87 коп. та в цей період складають 140 грн 39 коп. (замість 140 грн 06 коп.);

- за період з 01.10.2022 по 31.07.2023 на суму зобов`язань за серпень 2022 року в розмірі 5 113 грн 87 коп. та в цей період складають 127 грн 78 коп. (замість 127 грн 48 коп.);

- за період з 01.11.2022 по 31.07.2023 на суму зобов`язань за вересень 2022 року в розмірі 877 грн 08 коп. та в цей період складають 19 грн 68 коп. (замість 19 грн 63 коп.).

Загальний розмір 3% річних складає 5 359 грн 17 коп.

Таким чином, позовна вимоги позивача про стягнення 3% річних є обґрунтованою і підлягає задоволенню в сумі 5 359 грн 17 коп.

У задоволенні решти позовних вимог про стягнення 3% річних слід відмовити.

Перевіривши розрахунок інфляційних втрат, суд зазначає, що він є частково неправильним, оскільки в розрахунку вартість наданих послуг у грудні 2021 року - квітні 2022 року зазначена в розмірах без врахування проведеного перерахунку за вказані місяці.

Здійснивши власний розрахунок інфляційних втрат, судом встановлено, що інфляційні втрати підлягають нарахуванню:

- за лютий 2022 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року в розмірі 25 636 грн 74 коп. та в цей період складають 410 грн 19 коп.;

- за березень 2022 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року в розмірі 25 636 грн 74 коп., січень 2022 року в розмірі 27 233 грн 56 коп. (52 870 грн 30 коп.) та в цей період складають 2 379 грн 16 коп.;

- за квітень 2022 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року в розмірі 25 636 грн 74 коп., січень 2022 року в розмірі 27 233 грн 56 коп., лютий 2022 року в розмірі 14 769 грн 32 коп. (67 639 грн 62 коп.) та в цей період складають 2 096 грн 83 коп.;

- за травень 2022 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року в розмірі 25 636 грн 74 коп., січень 2022 року в розмірі 27 233 грн 56 коп., лютий 2022 року в розмірі 14 769 грн 32 коп., березень 2022 року в розмірі 43 632 грн 24 коп. (111 271 грн 86 коп.) та в цей період складають 3 004 грн 34 коп.;

- за червень 2022 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року в розмірі 25 636 грн 74 коп., січень 2022 року в розмірі 27 233 грн 56 коп., лютий 2022 року в розмірі 14 769 грн 32 коп., березень 2022 року в розмірі 43 632 грн 24 коп., квітень 2022 року в розмірі 6 037 грн 74 коп. (117 309 грн 60 коп.) та в цей період складають 3 636 грн 60 коп.;

- за липень 2022 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року в розмірі 25 636 грн 74 коп., січень 2022 року в розмірі 27 233 грн 56 коп., лютий 2022 року в розмірі 14 769 грн 32 коп., березень 2022 року в розмірі 43 632 грн 24 коп., квітень 2022 року в розмірі 6 037 грн 74 коп., травень 2022 року в розмірі 5 113 грн 87 коп. (122 423 грн 47 коп.) та в цей період складають 856 грн 96 коп.;

- за серпень 2022 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року в розмірі 25 636 грн 74 коп., січень 2022 року в розмірі 27 233 грн 56 коп., лютий 2022 року в розмірі 14 769 грн 32 коп., березень 2022 року в розмірі 43 632 грн 24 коп., квітень 2022 року в розмірі 6 037 грн 74 коп., травень 2022 року в розмірі 5 113 грн 87 коп., червень 2022 року в розмірі 5 113 грн 87 коп. (всього 127 537 грн 34 коп.) та в цей період складають 1 402 грн 91 коп.;

- за вересень 2022 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року в розмірі 25 636 грн 74 коп., січень 2022 року в розмірі 27 233 грн 56 коп., лютий 2022 року в розмірі 14 769 грн 32 коп., березень 2022 року в розмірі 43 632 грн 24 коп., квітень 2022 року в розмірі 6 037 грн 74 коп., травень 2022 року в розмірі 5 113 грн 87 коп., червень 2022 року в розмірі 5 113 грн 87 коп., липень 2022 року в розмірі 5 113 грн 87 коп. (132 651 грн 21 коп.) та в цей період складають 2 520 грн 37 коп.;

- за жовтень 2022 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року в розмірі 25 636 грн 74 коп., січень 2022 року в розмірі 27 233 грн 56 коп., лютий 2022 року в розмірі 14 769 грн 32 коп., березень 2022 року в розмірі 43 632 грн 24 коп., квітень 2022 року в розмірі 6 037 грн 74 коп., травень 2022 року в розмірі 5 113 грн 87 коп., червень 2022 року в розмірі 5 113 грн 87 коп., липень 2022 року в розмірі 5 113 грн 87 коп., серпень 2022 року в розмірі 5 113 грн 87 коп. (137 765 грн 08 коп.) та в цей період складають 3 444 грн 13 коп.;

- за листопад 2022 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року - вересень 2022 року в розмірі 138 642 грн 16 коп. складають 970 грн 50 коп.;

- за грудень 2022 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року - вересень 2022 року в розмірі 138 642 грн 16 коп. складають 970 грн 50 коп.;

- за січень 2023 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року - вересень 2022 року в розмірі 138 642 грн 16 коп. складають 1 109 грн 14 коп.;

- за лютий 2023 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року - вересень 2022 року в розмірі 138 642 грн 16 коп. складають 970 грн 50 коп.;

- за березень 2023 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року - вересень 2022 року в розмірі 138 642 грн 16 коп. складають 2 079 грн 63 коп.;

- за квітень 2023 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року - вересень 2022 року в розмірі 138 642 грн 16 коп. складають 277 грн 28 коп.;

- за травень 2023 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року - вересень 2022 року в розмірі 138 642 грн 16 коп. складають 693 грн 21 коп.;

- за червень 2023 року на суму зобов`язань за грудень 2021 року - вересень 2022 року в розмірі 138 642 грн 16 коп. складають 1 109 грн 14 коп.

Загальний розмір інфляційних втрат складає 27 931 грн 39 коп.

Таким чином, позовна вимоги позивача про стягнення інфляційних втрат є обґрунтованою і підлягає задоволенню в сумі 27 931 грн 39 коп.

У задоволенні решти позовних вимог про стягнення інфляційних втрат слід відмовити.

Всього підлягають задоволенню позовні вимоги позивача в сумі 171 932 грн 72 коп., у тому числі: борг в сумі 138 642 грн 16 коп., 3% річних в сумі 5 359 грн 17 коп., інфляційні втрати в сумі 27 931 грн 39 коп.

Відповідно до ст. 129 ГПК України судовий збір за подання позову покладається на відповідачів пропорційно розміру задоволених позовних вимог в сумі 2 284 грн 09 коп.

Згідно з частинами 4, 5 ст. 240 ГПК України у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Враховуючи приписи ч. 4 ст. 240 ГПК України, у зв`язку з розглядом справи без повідомлення (виклику) учасників справи, рішення прийнято без його проголошення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 129, 233, 237, 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

в и р і ш и в:

1.Позовні вимоги Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго" до Державного закладу "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка" про стягнення 182 344 грн 16 коп. задовольнити частково.

2.Стягнути з Державного закладу "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка", місцезнаходження: площа Гоголя, будинок 1, м. Старобільськ, Луганська область, 92703, ідентифікаційний код 02125131 на користь Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго", місцезнаходження: вул. Польська, будинок 2А, м. Полтава, 36008, ідентифікаційний код 03338030 борг в сумі 138 642 грн 16 коп., 3% річних в сумі 5 359 грн 17 коп., інфляційні втрати в сумі 27 931 грн 39 коп., судовий збір в сумі 2 284 грн 09 коп., видати наказ позивачу після набрання рішенням законної сили.

3.У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

4.Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції у строки, передбачені ст. 256 ГПК України, та порядку, визначеному ст. 257 ГПК України.

5.Повне рішення складено - 11.10.2024.

Суддя Андрій СЕКІРСЬКИЙ

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення11.10.2024
Оприлюднено14.10.2024
Номер документу122239510
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —913/363/24

Рішення від 11.10.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

Ухвала від 19.08.2024

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні