ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"11" жовтня 2024 р.м. Одеса № 916/4418/24
Господарський суд Одеської області у складі судді Желєзної С.П., розглянувши позовні матеріали (вх. №4526/24 від 07.10.2024),
за позовом: Інженерно-технологічного інституту «Біотехніка» Національної академії аграрних наук України
до відповідача:товариства з обмеженою відповідальністю «Берег строй сервіс 2017»
про стягнення 431 110,53 грн
ВСТАНОВИВ:
Інженерно-технологічний інститут «Біотехніка» Національної академії аграрних наук України звернулося до господарського суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Берег строй сервіс 2017» про стягнення заборгованості у загальному розмірі 431 110,53 грн, яка складається із суми основного боргу у розмірі 392 829, 69 грн, інфляційних втрат у розмірі 8 467,67 грн, 3 % річних у розмірі 3 036,60 грн, пені у розмірі 26 776,57 грн. Позовні вимоги обґрунтовані фактом неналежного виконання відповідачем зобов`язань за договором оренди нерухомого майна, що належить до державної власності № 16 від 30.12.2009 в частині сплати орендної плати.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно зі ч. ч. 1-2 ст. 163 ГПК України ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; 2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; 3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог. Якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при розгляді справи.
В свою чергу, у відповідності до ст. ст. 1 3 Закону України „Про судовий збір від 08.07.2011р. № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовим збором є збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду. Судовий збір справляється зокрема за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Статтею 4 Закону України „Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за подання позовної заяви майнового характеру ставка судового збору складає - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Положеннями ст. 7 Закону України Про державний бюджет України на 2024 рік №3460-IX від 09.11.2023 встановлено, що у 2024 році прожитковий мінімум для працездатної особи з 1 січня 2024 року становить 3028,00 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України „Про судовий збір при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Отже, за пред`явлення даного позову, який був поданий в електронній формі та який містить одну позовну вимогу майнового характеру, позивач мав сплатити судовий збір у розмірі 5 173,33 грн (431 110,53 грн * 1,5 % *0,8 = 5 173,33 грн).
При цьому, суд зазначає, що позивач помилково включив до ціни позову також і суму судового збору, оскільки ціна позову у позовах про стягнення грошових коштів визначається сумою, яка стягується.
Проте, до позовної заяви не було додано жодного доказу сплати судового збору, що дозволяє суду дійти висновку про неналежне виконання позивачем процесуального обов`язку зі сплати судового збору та є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Приймаючи до уваги невідповідність позовної заяви Інженерно-технологічного інституту «Біотехніка» Національної академії аграрних наук України вимогам процесуального законодавства, на підставі ч. 1 ст. 174 ГПК України вказану позовну заяву слід залишити без руху та встановити позивачу 10-денний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Господарський суд звертає увагу позивача, що у випадку неусунення названих недоліків у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася з позовною заявою.
Крім того, суд вважає за необхідне запропонувати позивачу надати письмове обґрунтоване клопотання про залучення до участі у дану справу 3-ї особи, оскільки зазначення Національної академії аграрних наук України в якості 3-ї особи не є свідченням того, що перед судом поставлене питання про залучення такої особи до участі у справу згідно з вимогами ст. 50 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 164, 172, 174, 234 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Позовну заяву Інженерно-технологічного інституту «Біотехніка» Національної академії аграрних наук України до товариства з обмеженою відповідальністю «Берег строй сервіс 2017» про стягнення 431 110,53 грн залишити без руху.
2.Встановити позивачу 10-денний строк з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання доказів сплати судового збору у розмірі 5 173,33 грн на рахунок Господарського суду Одеської області.
3.Запропонувати позивачу надати письмове обґрунтоване клопотання про залучення до участі у дану справу Національної академії аграрних наук України згідно з вимогами ст. 50 ГПК України.
Ухвала набрала законної сили 11.10.2024 та не підлягає оскарженню.
Суддя С.П. Желєзна
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122239777 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про державну власність щодо оренди |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Желєзна С.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні