Ухвала
від 11.10.2024 по справі 638/19003/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/19003/24

Провадження № 1-кс/638/3292/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2024 року м. Харків

Слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні скаргу ОСОБА_3 на бездіяльністьуповноважених осібХРУП №3ГУНП вХарківській областіщодо невнесеннядо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань відомостейза йогозаявою від05.10.2024за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.4ст.190 КК України,

У С Т А Н О В И В :

До суду надійшла вказана скарга.

В обґрунтування своєї скарги ОСОБА_3 посилається на те, що 05 жовтня 2024 року він звернувся до ХРУП №3 в Харківській області з письмовою заявою про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст.190 КК України, а саме щодо притягнення до кримінальної відповідальності Інвестиційний фонд ПрАТ «Міжнародний фонд промислових інвестицій «Нефтьгазпром» (ідентифікаційний код юридичної особи: 23462298) за шахрайські дії, які вчиненні внаслідок неправомірної господарської та фінансової діяльності, внаслідок того, не виплачувалися доходи від дивідентів з 1996 року та по теперішній час за інвестиційних сертифікатами № 002769 та № 002772 вищевказаного Фонду за попередніми підрахунками у розмірі 1300 000. 00 тис. грн., де кінцевими засновниками, беніфіціарами даного фонду є громадяни рф та України.

Проте, такі відомості до ЄРДР не внесені, а лише зареєстровано в інформаційно- телекомунікаційній системі « Інформаційний портал Національної поліції України (журнал єдиного обліку) ХРУП № 3 Харківської області за № 22522.

У призначене для розгляду скарги судове засідання заявник з`явився та пояснив, що указані інвестиційні сертифікати він отримав у спадок від померлого батька, що ПрАТ «Міжнародний фонд промислових інвестицій «Нефтьгазпром» не виплачує за ними дивіденди, починаючи з 1996 року, хоча, на його думку, мало можливість їх виплачувати, оскільки назване товариство є діючим суб`єктом господарювання, має велику кількість активів, тож, на його думку, невиплата дивідендів свідчить про заволодіння цими коштами шляхом обману. Також зазначив, що з урахуванням значого періоду часу невиплати дивідентів зазначене шахрайство вчинене у великих розмірах, тобто в діях відповідальних осіб товариства наявні ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України. Зазначив, що додатково про протиправну діяльність ПрАТ «Міжнародний фонд промислових інвестицій «Нефтьгазпром» свідчить отримана ним від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку інформація про те, що назване товариство тривалий час не подає і не публікує свою фінансову звітність.

Також просивдолучити доматеріалів провадженнясвою заявуза ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.4ст.190 КК України, за якою не внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а також копію свідоцтва на пред`явника № НОМЕР_1 від 05.04.1996 на право володіння пакетом інвестиційних сертифікатів, виданого ПрАТ «Міжнародний фонд промислових інвестицій «Нефтьгазпром».

Уповноважені особи ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області в судове засідання не з`явились, що, однак, відповідно до ч. 3 ст. 306 КПК України не є перешкодою для розгляду скарги.

Заслухавши пояснення заявника, дослідивши матеріали скарги та доданих документів, слідчий суддя дійшов висновку, що скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Під час розгляду скарги встановлено, що 05.10.2024 ОСОБА_3 подав заяву про вчинення кримінального правопорушення від 04.10.2024, що підтверджується талоном-повідомленням єдиного обліку № 005649 про прийняття і реєстрацію заяви (повідомлення) про кримінальне правопорушення та іншу подію, яка зареєстрована в інформаційно-телекомунікаційній системі "Інформаційний портал Національної поліції України" (журналу єдиного обліку) за № 22522.

З аналізу змісту заяви вбачається, що вона містить відомості, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, які можуть бути перевірені на стадії досудового розслідування.

Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Згідно ч. 4 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення, тобто, з часу прийняття такої заяви і виникає обов`язок внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Відомості, які підлягають внесенню до ЄРДР та їх перелік визначені ч. 5 ст. 214 КПК України, відповідно до положень якої до ЄРДР підлягають внесенню, серед інших відомостей, короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлені з іншого джерела. Аналогічні за змістом норми містяться у Розділі ІІ Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення (далі Положення), затвердженого наказом Генерального прокурора України №298 від 30.06.2020, згідно з яким відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела повинні відповідати вимогам п. 4 ч. 5 ст. 214 КПК України, зокрема, мати короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

У відповідності до ст. 22 КПК України, керуючись принципом змагальності кримінального провадження відносно подання до суду доказів своєї правової позиції, враховуючи те, що ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області не надано суду доказів щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою ОСОБА_3 від 05.10.2024, слідчий суддя приходить до висновку, що відомості до ЄРДР не внесені, що суперечить вимогам ст. 214 КПК України.

Крім того, слідчий суддя враховує, що особа, яка звертається із заявою про вчинення кримінального правопорушення, може не володіти докладною інформацією про його обставини, втім, таке повідомлення має містити відомості про існування обставин, які прямо чи опосередковано можуть свідчити про наявність ознак вчиненого кримінального правопорушення. Заявник не має обов`язку доводити факт вчинення кримінального правопорушення, однак наведення фактичних обставин, які спонукають його вважати, що кримінальне правопорушення було вчинене, є ознакою обґрунтованості повідомлення та надає можливість їх перевірити.

Відповідно до ст. 307 КПК України, за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування, слідчий суддя виносить ухвалу про скасування рішення слідчого чи прокурора; зобов`язання припинити дію; зобов`язання вчинити певну дію; відмову у задоволенні скарги.

Таким чином, слідчий суддя доходить висновку про наявність підстав для задоволення скарги про зобов`язанняуповноважених осіб Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області, внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення на підставі заяви ОСОБА_3 від 05.10.2024 у відповідності до ст. 214 КПК України.

Керуючись ст. 303, 305, 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В :

Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність уповноважених осіб Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області щодо відмови у внесенні до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення за його заявою від 05.10.2024 задовольнити.

Зобов`язати уповноважених осіб Харківського районного управління поліції № 3 ГУНП в Харківській області, визначених у встановленому законом порядку, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення на підставі заяви ОСОБА_3 від 05.10.2024 прокримінальне правопорушення у відповідності до ст. 214 КПК України.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення11.10.2024
Оприлюднено14.10.2024
Номер документу122241368
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —638/19003/24

Ухвала від 11.10.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Шамраєв М. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні