Справа № 127/31681/24
Провадження № 2/127/4622/24
УХВАЛА
09 жовтня 2024 року м. Вінниця
Вінницький міський суду Вінницької області в складі судді Іщук Т. П., розглянувши позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Альфа страхування» до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди в порядку суброгації,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області звернулось ПрАТ «СК «Альфа страхування» з позовом до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди в порядку суброгації.
Дослідивши матеріали вказаного вище позову, суд дійшов висновку, що дана справа не належить до підсудності Вінницького міського суду Вінницької області з огляду на наступне.
Відповідно до положень ч.1 ст.27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Відповідно до ч. 6 ст. 28 ЦПК позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред`являтися також за місцем заподіяння шкоди.
У відповідності до вимог ч.6 ст. 187 ЦПК України судом отримано відповіді на запити щодо зареєстрованого місця проживання відповідача.
Відповідно до наданої довідки з Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради від 03.10.2024 (надійшла до суду 03.10.2024) інформація про відповідача по справі ОСОБА_1 в реєстрі територіальної громади міста Вінниці відсутня. Водночас за отриманими даними з довідки УДМС у Вінницькій області від 08.10.2024 вих. 0501.13-6447/05.2-24 (надійшла до суду 08.10.2024) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований в АДРЕСА_1 , що за межами територіальної підсудності Вінницького міського суду Вінницької області.
Крім того, з матеріалів позовної заяви, а також відповідно до результатів розгляду справи №128/2011/21, не вбачається підтвердження обставин того, що місцем заподіяння шкоди є м. Вінниця (дорожньо-транспортна пригода, яка сталася 08.07.2021 за участі ОСОБА_1 на перехресті доріг «М-30» та «Р-17» неподалік с. Гуменне Вінницького району Вінницької області), що виключає можливість розгляду справи Вінницьким міським судом Вінницької області на підставах п. 6 ст. 28 ЦПК України.
При цьому, позовна заява не містить обґрунтувань звернення саме до Вінницького міського суду Вінницької області, а посилання позивача на фактичне місце проживання відповідача не можуть слугувати підставою для порушення правил підсудності, визначених положеннями ст. 27 та ч. 6 ст. 28 ЦПК України.
Таким чином, враховуючи викладене вище, відсутні підстави вважати, що подана позовна заява підсудна Вінницькому міському суду Вінницької області.
Одночасно, враховуючи, положення ч.1 ст.27 ЦПК України та п.3-1 розділу ХІІ «Прикінцеві та Перехідні положення» Закону України «Про судоустрій та статус суддів» (щодо продовження здійснення місцевими судами своїх повноважень у межах їх територіальної юрисдикції), справа за загальними правилами належить до підсудності Тростянецького районного суду Вінницької області або ж правилами альтернативної підсудності до підсудності Вінницького районного суду Вінницької області.
Згідно п.1 ч.1 ст.31ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч.9 ст.187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.
Слід також враховувати те, що усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються судами за встановленими Законом правилами підсудності, а їх порушення - є ознакою незаконності рішення.
Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (ч. 1 ст. 378 ЦПК України).
За вказаних обставин, зважаючи, що позивач звертався до суду з урахуванням правил загальної підсудності (за місцем проживання відповідача), з метоюзабезпечення правта гарантійособи насудовий захист,суд вважаєза необхіднепередати данусправу длярозгляду до Тростянецького районного суду Вінницької області.
На підставі викладеного, керуючись ст. 27, 31, 261, 353 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Альфа страхування» до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди в порядку суброгації передати за підсудністю до Тростянецького районного суду Вінницької області (вул. Соборна, 21, смт. Тростянець, Вінницька область, 24300, код ЄДРПОУ 02895024).
Ухвала набираєзаконної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122242423 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Іщук Т. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні