Ухвала
від 11.10.2024 по справі 367/10290/24
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/10290/24

Провадження №2/367/5710/2024

УХВАЛА

про залишення без руху

11 жовтня 2024 року м. Ірпінь

Суддя Ірпінського міського суду Київської області Чернова О.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «АЗОВ ІНК», Державна служба України з питань харчових продуктів та захисту прав споживачів, про захист прав споживача та стягнення безпідставно набутих коштів,-

ВСТАНОВИВ:

До Ірпінського міського суду Київської області надійшла вищезазначена позовна заява.

Ознайомившись із вказаною позовною заявою, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху.

Вимоги до позовної заяви та документів, що додаються до позовної заяви, встановлено в статтях175,177 ЦПК України.

Відповідно до ч.1 ст.175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Згідно з п.п.4, 5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Частинами 1,3,4статті 177ЦПК Українивизначено,що позивачповинен додатидо позовноїзаяви їїкопії такопії всіхдокументів,що додаютьсядо неї,відповідно докількості відповідачіві третіхосіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.

Як вбачається зі змісту викладених обставин та заявлених вимог, позивач звернувся до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «АЗОВ ІНК», Державна служба України з питань харчових продуктів та захисту прав споживачів, про захист прав споживача та стягнення безпідставно набутих коштів, в якому просить стягнути з відповідача грошові кошти в розмірі 20000,00 грн., якими останній заволодів без законних підстав.

При цьому, позивачем викладені суперечливі обґрунтування і обставини позову, з яких суд позбавлений можливості встановити за захистом якого саме порушеного права позивач звернувся до суду - захисту прав споживача, що пов`язано з наданням чи ненаданням послуг, чи стягнення з відповідача безпідставно набутих коштів у відповідності до статті 1212 ЦК України, що в свою чергу впливає на визначення територіальної підсудності даної справи.

Системний аналіз положень Закону України "Про захист прав споживачів" доводить, що для того, щоб підсудність справи визначалась за ч.5 ст.28ЦПК України такийпозов повинен містити предмет та обставини, які вказують на порушення прав позивача як споживача послуг. Тобто предмет та підстави позову повинні вказувати на те, що такий позов пов`язаний з порушенням права споживача, з зазначенням такого права та способу захисту відповідно до положень, передбачених Законом України "Про захист прав споживачів".

Із пункту 6постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.04.96 р. №5 "Про практику розгляду цивільних справ за позовамипро захист прав споживачів"вбачається, що позовна заявапро захист прав споживачаповинна містити відомості, зокрема, про те, яке право споживача, передбачено саамеЗаконом України "Про захист прав споживача", порушено; коли і в чому це виявилося; про способи захисту, які належить вжити суду.

Позовна заява не містить відомості, з приводу порушення якого права споживача, передбаченого саамеЗаконом України "Про захист прав споживача", поданий позов, та спосіб захисту відповідно до положень, передбаченихЗаконом України "Про захист прав споживачів".

Крім того, в порушення ч.5 ст.177 ЦПК України до позовної заяви не додано її копії та копій документів, що додаються до неї у відповідності до кількості відповідачів та третіх осіб.

Відповідно до ч.1 та ч.2ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. Суд постановляєухвалу прозалишення позовноїзаяви безруху такожу разі,якщо позовнузаяву поданоособою,яка відповіднодо частинишостої статті14цього Кодексузобов`язаназареєструвати електроннийкабінет,але незареєструвала його. В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 14 цього Кодексу

Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «АЗОВ ІНК», Державна служба України з питань харчових продуктів та захисту прав споживачів, про захист прав споживача та стягнення безпідставно набутих коштів, підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних вище недоліків.

Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «АЗОВ ІНК», Державна служба України з питань харчових продуктів та захисту прав споживачів, про захист прав споживача та стягнення безпідставно набутих коштів,- залишити без руху.

Позивачу надати строк для усунення недоліків зазначених в ухвалі судді10 днів з дня отримання даної ухвали.

У разі усунення недоліків позовної заяви в зазначений строк, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява відповідно до ст.185 ч.3 ЦПК Українибуде визнана неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/

Суддя: О.В. Чернова

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення11.10.2024
Оприлюднено14.10.2024
Номер документу122245393
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —367/10290/24

Ухвала від 08.11.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Чернова О. В.

Ухвала від 11.10.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Чернова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні