Справа № 947/18869/22
Провадження № 1-кс/947/11762/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.10.2024 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м. Одесі клопотання адвоката ОСОБА_3 про скасування арешту майна в рамках кримінального провадження №12022160000000490 від 13.07.2022,-
ВСТАНОВИВ:
В провадження слідчого судді Київського районного суду м. Одеси надійшло клопотання адвоката ОСОБА_3 , подане в інтересах ОСОБА_4 , про скасування арешту майна в рамках кримінального провадження №12022160000000490 від 13.07.2022, накладеного ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Одеси від 04.01.2024, на мобільний телефон Oukitel UP21 в корпусі чорного кольору.
В обґрунтування вимог клопотання особа, що з ним звернулась, вказує на те, що основною підставою накладення арешту на зазначене майно була необхідність у проведенні експертних досліджень, що підтверджувалося відповідною копією постанови старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області про призначення судової комп`ютерно-технічної експертизи за експертною діяльністю 10.9 «дослідження комп`ютерної техніки та програмних продуктів» від 01.12.2023. Проте, згодом представником власника було виявлено, що вилучений мобільний телефон Oukitel UP21 в корпусі чорного кольору не зазначений у постанові слідчого та не був направлений до відповідної установи для проведення експертних досліджень. Крім того, відповідно до відповіді уповноважених осіб Одеського НДЕКЦ МВС України вищевказана постанова не була направлена до відповідної установи для виконання.
Адвокат ОСОБА_3 звертає увагу, що з моменту накладення арешту на означене майно пройшло більше дев`яти місяців, протягом яких було достатньо для того, щоб орган досудового розслідування дослідив та встановив чи було зазначене майно знаряддям вчинення злочину або зберегло на собі його сліди, або містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження (в силу ст. 98 КПК) та для того, щоб органом досудового розслідування були проведені всі необхідні дослідження зазначеного майна.
З огляду на вищевикладене у сукупності, адвокат ОСОБА_3 вважає, що в подальшому обмеженні його законних прав на володіння, користування та розпорядження власним майном відпала потреба, у зв`язку із чим арешт має бути скасовано та відповідне майно бути повернути законному власнику.
Представник власникамайна адвокат ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, проте на адресу суду скерував заяву про розгляд поданого ним клопотання за його відсутності, зазначивши, що клопотання підтримує у повному обсязі та просить задовольнити;
Прокурор також досуду надіславзаяви,згідно якоївбачається, що проти скасування арешту, накладеного ухвалою від 17.11.2023 (справа №947/18869/22, провадження 1-кс/947/74/24) не заперечує лише проти скасування арешту майна з системного блоку з маркуванням №20056482.
Дослідивши клопотання та долучені в його обґрунтування матеріали, приймаючи до уваги заяви сторін кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Згідно ч. 1 ст. 172 КПК України, клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Згідно ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Слідчий суддя враховує обставини даного кримінального провадження, кримінально-правову кваліфікацію розслідуваного кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110-2 КК України та зазначає, що таке кримінальне правопорушення відноситься до злочинів проти національної безпеки України. Крім того, слідчий суддя не може залишити поза увагою й те, що згідно доводів ухвали слідчого судді про арешт майна, таке майно визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні.
Між тим, від прокурора надійшла заява, з якої вбачається, що він не заперечує проти задоволення клопотання адвоката ОСОБА_3 лише в частині скасування арешту майна з системного блоку з маркуванням №20056482.
Водночас прокурором не обґрунтовано чим обумовлена його позиція, а подана ним заява є формальною за своїм змістом.
Крім того, слідчий суддя зазначає, що прокурором ймовірно було зазначено помилковий номер судової справи, на який він посилається у своїй заяві, оскільки арешт на означений заявником мобільний телефон накалдений ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Одеси від 04.01.2024 (справа №947/26763/23, провадження № 1-кс/947/74/24).
При цьому, слідчий суддя звертає увагу, що прокурором також не було надано для огляду слідчому судді матеріали кримінального провадження №12022160000000490 від 13.07.2022, що унеможливлює слідчому судді встановити, як мінімум, на якій стадії перебуває кримінальне провадження.
За таких обставин слідчий суддя приходить до переконання про неможливість надання належної правової оцінки обґрунтованості вимог поданого клопотання про скасування арешту майна, у тому числі й що стосується досягнення цілей кримінального провадження на теперішній час.
Між тим, слідчий суддя звертає увагу, що зацікавлені особи можуть повторно звернутися з даним клопотанням, долучивши додаткові матеріали.
На підставі викладеного, керуючись ст. 174 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_3 про скасування арешту майна в рамках кримінального провадження №12022160000000490від 13.07.2022 відмовити.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122249541 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Київський районний суд м. Одеси
Федулеєва Ю. О.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Маринич В`ячеслав Карпович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні