Ухвала
від 11.10.2024 по справі 643/11591/24
МОСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 643/11591/24

Провадження № 2-о/643/499/24

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

11.10.2024 м. Харків

Суддя Московського районного суду м. Харкова Новіченко Н.В., розглянувши

заяву ОСОБА_1

заінтересована особа Четвертий відділ державної реєстрації актів цивільного стану у

місті Харкові Східного міжрегіонального управління

Міністерства юстиції

про визнання особи безвісно відсутньою,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі заявник) звернулася до Московського районного суду м. Харкова із заявою, відповідно до змісту якої просить суд визнати свого сина громадянина України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , безвісно відсутнім починаючи з 25.07.2024 року.

Обґрунтовуючи подану заяву заявник посилається на те, що її син ОСОБА_2 перебував на військовій службі у Військовій частині НОМЕР_1 з 23.05.2024 року. Відповідно до отриманого заявником сповіщення від 01.08.2024 № 12110738 її син старший солдат ОСОБА_2 , навідник-оператор 3 штурмового відділення 1 штурмового взводу 11 штурмової роти 4 штурмового батальйону зник безвісті 25.07.2024 року поблизу н.п. Глибоке Харківського району Харківської області під час виконання бойового завдання по захисту територіальної цілісності та суверенітету України від збройної агресії Російської Федерації виконуючи бойове завдання в складі підрозділу Збройних Сил України. Станом на сьогодні місцезнаходження сина невідомо.

Розглянувши подану заяву на предмет наявності правових підстав для відкриття провадження у справі, суддя зазначає наступне.

Розглянувши подану заяву з доданими до неї документами на предмет наявності правових підстав для відкриття провадження у справі, суд зазначає наступне.

Згідно з ч. 3 ст.294 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Як на тому наголошено у п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст. 137 ЦПК, так і вимогам щодо її змісту, передбаченим ст. 274 ЦПК.

Враховуючи тотожність відповідних норм ЦПК, які регулювали питання щодо форми та змісту заяви про встановлення фактів, що мають юридичне значення, станом на час прийняття постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995, та регулюють вказані питання станом на даний час, суддя вважає за можливе врахувати вказані вище роз`яснення Верховного Суду України під час вирішення питання про можливість відкриття провадження у цій справі.

Таким чином, виходячи з положень ч. 3 ст. 294 ЦПК, а також роз`яснень, викладених у постанові Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995, заява про визнання особи безвісно відсутньою повинна відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, встановленим ст. ст. 175, 177 ЦПК.

У даному випадку, подана заява не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 185 ЦПК, враховуючи наступне.

Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовані Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до п. п. 4 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду заяви у справах окремого провадження, яка подана фізичною особою, справляється судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 3 028, 00 грн.

Таким чином, за звернення до суду з даною заявою заявник мав сплатити судовий збір у розмірі 605, 60 грн.

За таких обставин, заявнику слід усунути вказаний недолік та подати суду докази сплати судового збору у розмірі 605, 60 грн.

Крім того, відповідно до п. п. 8, 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Всупереч вказаній нормі процесуального права заявником не зазначено про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмових доказів поданого в копіях, як і не подано підтвердження про те, що заявником не подано до суду іншої заяви з тим же самим предметом і з тих же підстав.

Згідно з приписами ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК суддя

УХВАЛИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків - 10 днів з дня вручення даної ухвали про залишення заяви без руху.

3. Встановити заявнику спосіб усунення недоліків, шляхом подання до суду:

- доказів на підтвердження сплати судового збору у розмірі 605, 60 грн.;

- письмових пояснень із зазначенням наявності у заявника або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;

- письмового підтвердження про те, що заявником не подано до суду іншої заяви з тим же самим предметом і з тих же підстав.

4. Роз`яснити заявнику що у разі, якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику (ч. 3 ст. 185 ЦПК).

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.В. Новіченко

СудМосковський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення11.10.2024
Оприлюднено15.10.2024
Номер документу122253943
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою

Судовий реєстр по справі —643/11591/24

Рішення від 26.11.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Новіченко Н. В.

Рішення від 26.11.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Новіченко Н. В.

Ухвала від 22.11.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Новіченко Н. В.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Новіченко Н. В.

Ухвала від 18.10.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Новіченко Н. В.

Ухвала від 11.10.2024

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Новіченко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні