Справа № 461/8064/24
Провадження № 1-кс/461/6210/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.10.2024 року. м. Львів.
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання cтаршого слідчого в ОВС Відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності Слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області капітана поліції ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні №42024140000000132 від 04.06.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий в ОВС Відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності Слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області капітан поліції ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді з клопотанням, погодженим із прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №42024140000000132 від 04.06.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, про накладення арешту на майно.
Клопотання вмотивоване тим, що Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції України у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024140000000132 від 04.06.2024, за фактом привласнення бюджетних коштів, вчинені групою осіб в умовах воєнного стану, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.191КК України.
Так у відповідності до матеріалів, які стали підставою для внесення відомостей до ЄРДР, встановлено, що в ході оперативно-службової діяльності, працівниками УСБУ у Львівській області отримано відомості щодо фактів порушення чинного законодавства та отримано інформацію, яка свідчить про можливі факти привласнення бюджетних коштів службовими особами ТОВ «Декада-2000» (код ЄДРПОУ 30478073, юридична адреса: АДРЕСА_1 , аптечна мережа під брендом «Пульс») під час реалізації лікарських засобів в рамках урядової програми реімбурсації «Доступні ліки».
Встановлено, що за сприяння окремих вітчизняних фармвиробників та фармдистрибюторів аптечною мережею налагоджено схему перевищення встановлених цінових обмежень на ліки, у тому числі на «регульовані» лікарські засоби, які включені до «Переліку лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення».
Зокрема, на препарати, які знаходяться в Реєстрі лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення розповсюджується компенсація аптечному закладу від НСЗУ з Державного бюджету України.
Так, згідно з даними пошуково-аналітичного web-ресурсу «007.org.ua», ТОВ «Декада 2000» протягом 2021-2024 років отримала оплат по відшкодуванню вартості лікарських засобів, відпущених за пільговими рецептами на загальну суму 69 196 102,74 грн., в т.ч. - 29 372 609,49 грн. від НСЗУ.
Згідно з наявними даними, аптечна мережа ТОВ «Декада-2000» з метою здійснення максимальної націнки на «регульовані» препарати та отримання максимальної компенсації (реімбурсації) за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення згідно договору з фармвиробником купують їх за максимально допустимою ціною, що дає можливість здійснювати максимальну націнку.
Однак, в подальшому, постачальники лікарських засобів надають «приховану» знижку аптечній мережі на регульовану категорію лікарських засобів шляхом перерахування коштів на підконтрольних аптечній мережі фізичних осіб-підприємців за інформаційно-консультаційні послуги (так зв. «маркетингові» угоди).
Таким чином, фактичну ціну лікарських засобів для кінцевого споживача штучно завищено понад граничних меж, передбачених Постановою КМУ від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби» внаслідок перевищення розміру граничної постачальницько-збутової надбавки до закупівельної ціни.
Зазначений протиправний механізм дає змогу зменшувати податкове навантаження, здійснювати заволодіння бюджетними коштами та використовується ТОВ «Декада-2000» спільно з більшістю постачальників лікарських засобів (АТ «Фармак», АТ «Фармацевтична фірма «Дарниця», АТ «Київський вітамінний завод», ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров`я», ТОВ «Кусум Фарм», ТОВ «Фарма Старт» та іншими).
25 вересня 2024 року до СУ ГУНП у Львівській області із УСБУ у Львівській області надійшла відповідь на доручення про те, що до вчинення кримінального правопорушення група осіб. Зокрема, встановлено, що службові особи ТОВ «Декада-2000» (код ЄДРПОУ 30478073, юридична адреса: АДРЕСА_1 ), які причетні до привласнення бюджетних коштів під час реалізації лікарських засобів в рамках урядової програми реімбурсації «Доступні ліки» фактично здійснюють свою діяльність в офісно-складських приміщеннях, розташованих за адресою: АДРЕСА_2 , де здійснюють діяльність співвласники підприємства ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , а також менеджери ОСОБА_8 та ОСОБА_9 . Встановлено, що в офісних приміщеннях за вказаною адресою зберігається бухгалтерія, комп`ютерна техніка, машинні носії інформації, мобільні телефони, особисті блокноти та чорнові записи, при огляді яких можливо з`ясувати причетність конкретних осіб до вчинення злочину.
09.10.2024 на підставі ухвали слідчого судді Галицького районного суду м.Львова проведено обшук автомобіля марки Volkswagen Touareg, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN: НОМЕР_2 , який перебуває в користуванні ОСОБА_5 , в ході проведення якого виявлено та вилучено грошові кошти в розмірі 1910100,00 (один мільйон дев`ятсот десять тисяч сто) гривень.
Арешт вказаних речей і документів як тимчасово вилученого майна, на думку органу досудового розслідування є розумним та співрозмірним обмеженням права власності щодо виконання завдання кримінального провадження відповідно до ст.2 КПК України.
Застосування заходів забезпечення кримінального провадження шляхом накладення арешту на вище вказані речі та документи, обумовлено тим, що їх незастосування призведе до його використання, відчуження (ч.ч. 1, 11 ст. 170 КПК України).
Беручи доуваги те,що вилученіпід часобшуку автомобіля ОСОБА_5 грошові кошти врозмірі 1910100(одинмільйон дев`ятсотдесять тисячсто)гривень єтимчасово вилучениммайном,а томуз метоюдосягнення дієвостіцього провадженнянеобхідно накластиарешт навказані грошовікошти,оскільки єпідстави вважати,що такігрошові коштимогли бутиздобуті врезультаті привласненнябюджетних коштівслужбовими особамиТОВ «Декада-2000»під часреалізації лікарськихзасобів врамках урядовоїпрограми реімбурсації«Доступні ліки».
Враховуючи наведене, слідчий просить клопотання задовольнити.
Слідчий подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутності, вимоги клопотання підтримує та просить їх задовольнити.
На підставі ч.2 ст.172 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику представника власника майна, та у відсутності слідчого та прокурора.
Відповідно до ч.1 ст.170 КК України арештом майна є тимчасове до скасування у встановленому КПК України порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або можу бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 2 та ч. 3ст. 170 КПК Українислідчий суддя накладає арешт з метою забезпечення збереження речових доказів на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.
Згідно з п.1 ч.2 ст.170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів та спеціальної конфіскації.
Відповідно до ч.10 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому КПК України порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Перевіривши матеріали клопотання, враховуючи правову підставу для арешту майна, достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, наслідки арешту, розумність та співрозмірність обмеження права власності, завдання кримінального провадження, інші обставини, вважаю клопотання підставним, а тому, з метою забезпечення кримінального провадження, з метою збереження речових доказів, недопущення їх втрати чи зміни та використання їх у доказуванні, наявінсть підстав вважати, що таке може бути набутим злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину, тому таке підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.131, 132, 170- 173 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на вилучені 09.10.2024 в ході обшуку автомобіля марки Volkswagen Touareg, д.н.з. НОМЕР_1 , VIN: НОМЕР_2 , грошові кошти в розмірі 1910100,00 (один мільйон дев`ятсот десять тисяч сто) гривень.
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду, в строки, передбачені ст.395 КПК України.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 15.10.2024 |
Номер документу | 122254585 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні