Справа № 132/2685/24
2-о/132/159/24
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
"27" вересня 2024 р. Калинівський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Павленко І.В.
за участю секретаря судового засідання Олійник Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калинівка з власної ініціативи питання про виправлення допущеної описки в рішенні Калинівського районного суду Вінницької області від 12.09.2024, у справі № 132/2685/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Орган опіки та піклування виконавчого комітету Козятинської міської ради Вінницької області, Орган опіки та піклування Іванівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області про усиновлення дитини,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Калинівського районного суду Вінницької області від 12 вересня 2024 року, у справі за № 132/2685/24, за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Орган опіки та піклування виконавчого комітету Козятинської міської ради Вінницької області, Орган опіки та піклування Іванівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області про усиновлення дитини, заяву було задоволено повністю.
Однак, в даному рішенні Калинівського районного суду Вінницької області від 12.09.2024, було допущено описку, а саме мотивувальну та резолютивну частину рішення викладено в невірній редакції, а саме помилково зазначена редакція мотивувальної та резолютивної частини рішення суду по іншій справі.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає про доцільність виправлення з власної ініціативи описки в рішенніКалинівського районного суду Вінницької області від 12.09.2024, оскільки дана описка є технічною і очевидною, а її виправлення не впливає на зміст судового рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 269 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Виправити описку в рішенні Калинівського районного суду Вінницької області від 12.09.2024, справа № 132/2685/24, за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Орган опіки та піклування виконавчого комітету Козятинської міської ради Вінницької області, Орган опіки та піклування Іванівської сільської ради Хмільницького району Вінницької області про усиновлення дитини, а саме мотивувальну та резолютивну частину рішення викласти в такій редакції: «Судом встановлено, що 07.07.2023 між заявником ОСОБА_1 та ОСОБА_3 зареєстровано шлюб, про що Козятинським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Хмільницькому районі Вінницької області складено відповідний актовий запис № 176. Прізвище дружини після державної реєстрації шлюбу « ОСОБА_4 ». Фактично у цивільному шлюбі проживають з 2019 року.
У шлюбі у заявника та ОСОБА_2 народилася дочка: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Заявник, його дружина, їх спільна дитина та малолітній син дружини - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до 21.08.2024 проживали у квартирі за адресою: АДРЕСА_1 , яка належить на праві приватної власності його матері ОСОБА_7 . З 21.08.2024 вони всі проживають за адресою: АДРЕСА_2 . Житловий будинок за зазначеною вище адресою належить на праві приватної власності батькові заявника - ОСОБА_8 , що підтверджується договором купівлі-продажу житлового будинку від 29.10.2023.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого 13.12.2017 виконкомом Безіменської сільської ради Козятинського району Вінницької області матір`ю ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є ОСОБА_3 , а батьком ОСОБА_9 . Відповідно до свідоцтва про смерть серія НОМЕР_2 , виданого 27.08.2018 виконавчим комітетом Бродецької селищної ради Козятинського району Вінницької області, ОСОБА_9 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Мати дитини ОСОБА_2 не заперечує проти усиновлення її неповнолітнього сина - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_1 , що підтверджується заявою, посвідченою 22.04.2024 приватним нотаріусом Хмільницького районного нотаріального округу Вінницької області Барською І.О., зареєстровану в реєстрі за №841.
Заявник матеріально забезпечений, оскільки працює машиністом тепловоза дільниці експлуатації локомотивів Козятин виробничого підрозділу локомотивне депо Козятин регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Українська залізниця із 23.09.2015 (наказ на прийняття від 23.09.2015 №140/ос), що підтверджується довідкою №590 від 28.08.2024 начальника сектору ВП «Локомотивне депо Козятин» Наталії Попової, для проживання є всі необхідні житлово-побутові умови, що також підтверджується актом обстеження умов проживання від 27.05.2024, складеним начальником служби у справах дітей Козятинської міської ради Пахольчуком В.О. та головним спеціалістом служби ОСОБА_10 .
Відповідно до статті 207 СК України усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Згідно з частиною першою статті 208 СК України усиновленою може бути дитина.
Відповідно до статті 211 СК України усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичом дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років.
Зі змісту статті 212 СК України слідує, що не можуть бути усиновлювачами особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.
Статтею 223 СК України передбачено, що особа, яка бажає усиновити дитину, подає до суду заяву про усиновлення. Подання такої заяви через представника не допускається, заява про усиновлення може бути відкликана до набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Відповідно до статті 224 СК України суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров`я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити.
Частиною другої вищевказаної статті передбачено, що при дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.
На виконання вимог статті 224 СК України судом встановлено наступне.
Відповідно до висновку Козятинської міської ради Вінницької області № 1175/24 від 06.06.2024 про доцільність усиновлення ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та відповідність його інтересам дитини, Орган опіки та піклування вважає за доцільне ОСОБА_1 бути усиновлювачем дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , - сина його дружини.
Медичних протипоказань для усиновлення дитини у ОСОБА_1 та дитини ОСОБА_6 не має, не знятої та непогашеної судимості у заявника не має. Дані факти підтверджуються наступними документами: висновком про стан здоров`я ОСОБА_1 від 26.04.2024, виданим КП «Іванівський центр первинної медико-санітарної допомоги Іванівської сільської ради»; висновком про стан здоров`я, фізичний та розумовий розвиток дитини ОСОБА_6 від 30.04.2024, виданим КП «Козятинська центральна районна лікарня» Козятинської міської ради; витягом з Інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості».
Таким чином, з урахуванням вимог статті 224 СК України, судом дотримано всіх умов, встановлених Сімейним кодексом України, а також встановлено, що заявник дійсно має бажання та можливість забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини. При цьому інтереси заявника відповідають інтересам малолітньої дитини.
Відповідно до статті 225 СК України усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Згідно з частиною першою та частиною третьою статті 229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.
Відповідно до статті 231 СК України якщо усиновлювачами є одночасно жінка та чоловік і якщо вони записуються батьками дитини, відповідно змінюються прізвище та по батькові дитини. За заявою усиновлювачів може бути змінено ім`я дитини. Для такої зміни потрібна згода дитини. Така згода не вимагається, якщо дитина живе в сім`ї усиновлювачів і звикла до нового імені. Якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини. Якщо усиновлюється повнолітня особа, її прізвище, ім`я та по батькові можуть бути змінені у зв`язку з усиновленням за заявою усиновлювача та усиновленої особи. Про зміни, передбачені у цій статті, суд зазначає у рішенні про усиновлення.
Відповідно до статті 233 СК України на підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини або повнолітньої особи, складений органами державної реєстрації актів цивільного стану України, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове Свідоцтво про народження з урахуванням цих змін. Свідоцтво про народження, що було видане раніше, анулюється.
Згідно зі статтею 8 Європейської конвенції про усиновлення дітей (ETS N58), прийнятої 24 квітня 1967 року в Страсбурзі, і яка, відповідно до статті 9 Конституції України, є складовою частиною національного законодавства України, компетентний орган приймає рішення про усиновлення лише тоді, коли впевниться, що воно здійснюється в інтересах дитини. Кожного разу компетентний орган звертає особливу увагу на те, щоб це усиновлення забезпечило дитині стабільні та гармонійні домашні умови.
Відповідно до частини другої та частини третьої статті 314 ЦПК України у разі задоволення заяви суд зазначає у резолютивній частині рішення про усиновлення дитини або повнолітньої особи заявником (заявниками). За клопотанням заявника (заявників) суд вирішує питання про зміну імені, прізвища та по батькові, дати і місця народження усиновленої дитини, про зміну імені, прізвища, по батькові усиновленої повнолітньої особи, про запис усиновлювачів батьками.
Враховуючи вищенаведене, а також беручи до уваги те, що усиновлення малолітньої дитини - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відповідає інтересам останнього, а ОСОБА_1 здатний забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини, суд вважає, що заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Згідно з частиною четвертою статті 314 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи про усиновлення, відносяться на рахунок заявника.
Керуючись ст.ст. 207-208, 211, 212, 217, 218, 220, 224, 225, 229, 231, 233 СК України, ст.ст. 19, 81, 89, 263-265, 268, 310-314, 354 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Заяву задовольнити.
Оголосити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянина України, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , усиновлювачем дитини - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, уродженця села Чернички Козятинського району, Вінницької області, жителя АДРЕСА_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 .
Змінити в зв"язку з усиновленням прізвище з « ОСОБА_11 » на « ОСОБА_4 », по батькові, ім`я, дату народження та місце народження залишити без змін.
Козятинському відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Хмільницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) внести зміни до актового запису № 10 від 13.12.2017 про народження ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , складеного виконкомом Безіменської сільської ради Козятинського району Вінницької області, вказавши прізвище дитини « ОСОБА_4 », а її батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Судові витрати віднести на рахунок заявника.
Після набрання рішенням законної сили копію рішення суду направити до Козятинського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Хмільницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) для внесення змін до актового запису про народження усиновленої дитини.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення в порядку, передбаченому ст.354 ЦПК України.
Суддя І.В.Павленко
Присяжні О.О. Моклюк
Д.Л. Зоря».
Ухвала суду є невід`ємною частиною рішення Калинівського районного суду Вінницької області від 12 вересня 2024 року у справі № 132/2685/24.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення у порядку, передбаченому ст. 354 ЦПК України.
СУДДЯ
Суд | Калинівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2024 |
Оприлюднено | 15.10.2024 |
Номер документу | 122255119 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Калинівський районний суд Вінницької області
Павленко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні