Справа № 276/1794/24
Провадження по справі №2/276/630/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2024 року смт. Хорошів
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Бобра Д.О.,
за участю секретаря судового засідання Свиридок А.В.,
позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Орган опіки та піклування Хорошівської селищної ради, Черняхівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дитини,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить визнати його батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та зобов`язати Черняхівський відділ державної реєстрації актів цивільного у Житомирському району Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) внести зміни до відомостей про батька у актовому записі №4 від 02.07.2008 року про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , записавши батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а прізвище дитини « ОСОБА_4 » змінити на « ОСОБА_5 », та видати нове свідоцтво про народження з врахуванням змін.
Позовні вимоги позивач мотивує тим, що починаючи з 2007 року він проживав спільно з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , однією сім`єю без реєстрації шлюбу. Під час спільного проживання у них народилась дитина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відомості про народження якої були записані відповідно до ч.1 ст.135 СК України, так як вони з ОСОБА_6 не перебували у зареєстрованому шлюбі та не подали заяви про визнання батьківства . ІНФОРМАЦІЯ_5 мати ОСОБА_3 - ОСОБА_6 померла. Позивач зазначає, що після смерті матері ОСОБА_7 проживає з ОСОБА_2 , яка є його рідною сестрою, а він у свою чергу допомагає матеріально і приймає участь у її вихованні.
Оскільки походження дитини від батька визначається за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою, то враховуючи, що мати дитини ОСОБА_6 померла, позивач змушений звернутись до суду із вказаним позовом.
Ухвалою судді Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області від 06.08.2024 року відкрито провадження у даній справі та призначено підготовче судове засідання.
В підготовчому судовому засіданні позивач позов підтримав в повному обсязі та просив його задовільнити.
Відповідач ОСОБА_2 в підготовчому судовому засіданні позов визнала та пояснила, що позивач - її брат проживав із своєю співмешканкою ОСОБА_8 близько 14 років в АДРЕСА_1 , офіційно вони не одружувались, проте вели спільне господарство і під час спільного проживання у них народилась дитина. Померла ОСОБА_9 їй розказувала, що позивач є батьком дитини ОСОБА_7 .
Представники третьої особи в підготовче судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце слухання справи були повідомлені належним чином. Від Хорошівської селищної ради надійшла заява про розгляд справи без участі їх представника, селищний голова зазначив, що позов визнають. Від Черняхівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) надійшло клопотання про розгляд справи без їх представника, просять прийняти рішення відповідно до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ч.ч.3, 4 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. Ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.
Відповідно до частини 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні підготовчого судового засідання.
Згідно ч.3 ст.211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові докази, що надані позивачем, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 виданого 06.01.2018 року Хорошівським районним відділом ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Житомирській області та копії витягу з ДРАЦСГ про народження ііз зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 СК України №00018078961 від 19.05.2017 року батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є ОСОБА_10 та ОСОБА_6 , відомості про батька записані відповідно до частини першої статті 135 СК України (а.с.7,12).
Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 ІНФОРМАЦІЯ_6 померла ОСОБА_6 .
Розпорядженням голови Хорошівської районної державної адміністрації від 11.01.2018 року №14 малолітній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , надано статус дитини сироти (а.с.13).
Відповідно до копії розпорядження голови Хорошівської районної державної адміністрації від 20.04.2018 року №134 над дитиною-сиротою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлено опіку та призначено її опікуном ОСОБА_11 , яка згідно копії свідоцтва про шлюб від 03.11.2022 року після державної реєстрації шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_12 .
Згідно ч. 2 ст. 128 СК України підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу.
Згідно ч. 3 ст. 128 СК України позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини.
Згідно до пунктів 5, 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» спір про походження дитини від осіб, які не перебувають у шлюбі між собою і не подали у державні органи реєстрації актів цивільного стану спільної заяви про реєстрацію їх як батьків, суд може вирішувати за заявою про визнання батьківства, поданою: одним із батьків; особою, котра вважає себе батьком; опікуном (піклувальником) дитини; іншою особою, на утриманні якої вона перебуває; самою дитиною, яка досягла повноліття. Рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина - містити всі відомості, необхідні для реєстрації батьківства (материнства) в органах РАЦС (прізвище, ім`я та по батькові матері й батька, число, місяць і рік їх народження, громадянство, а також номер актового запису про народження дитини, коли та яким органом його вчинено). Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це. Висновки експертизи, у тому числі судово-генетичної, необхідно оцінювати з урахуванням того, що жоден доказ не має для суду наперед установленого значення, він оцінює докази в їх сукупності, а результати оцінки відображає в рішенні з наведенням мотивів їх прийняття чи відхилення.
У вересні 2024 року позивач виявив бажання провести ДНК експертизу щодо встановлення батьківства. 19.09.2024 року Медико-генетичний центр «Мама Папа» надав висновок молекулярно-генетичного експертного дослідження, згідно з яким імовірність того, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в рамках проведеного дослідження, складає 99,999999%.
Аналізуючи в сукупності доводи сторін та матеріали справи, наявні письмові докази, визнання позову відповідачем, яке не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, суд приходить до висновку, що позивачем доведено факт його батьківства стосовно дочки ОСОБА_3 , а тому наявні законні підстави для задоволення позову.
Винесення рішення у підготовчому судовому засіданні узгоджується з положеннями частини 3 статті 200 ЦПК України.
Згідно Постанови Пленуму ВСУ від 12.06.2009 року № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланнями на визнання позову сторонами без з`ясування і дослідження інших обставин справи.
Враховуючи, що відповідач ОСОБА_2 визнала позов, а позивач ОСОБА_1 визнає своє батьківство по відношенню до ОСОБА_3 , суд вважає, що позовні вимоги про визнання батьківства підлягають задоволенню .
Відповідно до п. п. 20 п. 1 Розділу III Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/2 з відповідними змінами, при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Відповідно до п. 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, які затверджено наказом Міністерства юстиції України 12.01.2011 96/5 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за №55/18793, рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану, є підставою для внесення відповідних змін до актового запису.
Відповідно до пп. 2.16.4. п. 2.1.6 цих Правил на підставі рішення суду про визнання батьківства (материнства) в актовому записі про народження змінюються відомості про батька та вносяться пов`язані з цим інші зміни згідно із зазначеними в рішенні суду.
Відповідно до ст. 134 СК України, на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України та видає нове свідоцтво про народження.
У зв`язку з визнанням батьківства дитини слід внести відповідні зміни до актового запису про її народження, змінивши прізвище, по батькові та відомості щодо батька, причому відповідний орган реєстрації актів цивільного стану вносить такі зміни на підставі рішення суду, а для зобов`язання цього органу внести зміни підстави відсутні.
У зв`язку з відсутністю прохання позивача про компенсацію сплаченого судового збору, це питання судом не вирішується.
Керуючись статями 4, 12, 13, 76 - 91, 141, 200, 206, 258, 259, 265, 268, 273, 354, 355 ЦПК України, статями 121, 128, 134 Сімейного Кодексу України, суд -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Орган опіки та піклування Хорошівської селищної ради, Черняхівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дитини - задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Внести зміни до актового запису №4, який складено 02.07.2008 року Виконавчим комітетом Сколобівської сільської ради Володарсько-Волинського району Житомирської області, змінивши прізвище дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 », також зазначивши в графі батько « ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянин України».
Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 10.10.2024 року.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_3 .
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , адреса проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_4 ;
Третя особа 1: Орган опіки та піклування Хорошівської селищної ради, місце знаходження: 12101, Житомирська область, Житомирський район, смт. Хорошів, вул. Героїв України, 13, код ЄДРПОУ 42922405.
Третя особа 2: Черняхівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), місце знаходження: 12301, Житомирська область, смт. Черняхів, вул.Шевченка, 4, код ЄДРПОУ: 22061781.
Суддя Д.О. Бобер
Суд | Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 15.10.2024 |
Номер документу | 122257636 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області
БОБЕР Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні