Справа № 752/9314/24
Провадження №: 2/752/4867/24
У Х В А Л А
про призначення експертизи
та зупинення провадження у справі
05 вересня 2024 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Митрофанової А.О.,при секретарі Костюк В.О., розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Святошинський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання батьківства, внесення змін до актового запису про народження, стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В :
У квітні 2024 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Святошинський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання батьківства, внесення змін до актового запису про народження, стягнення аліментів.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01 травня 2024 року для розгляду зазначеної справи визначено головуючого суддю Митрофанову А.О.
Ухвалою Голосіївського районного суду міста Києва від 07 травня 2024 року відкрите загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.
Разом з позовною заявою позивачем було подано до суду клопотання про призначення у справі судово-генетичної експертизи, проведення якої просила доручити судовим експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичої експертизи (ЄРДПОУ 23698049, адреса: 03141, м. Київ, вул. Докучаєвська, 4). На вирішення експертизи позивач просила поставити питання: чи наявне кровне споріднення між ОСОБА_2 , громадянином України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , якщо так, то чи являється ОСОБА_2 біологічним батьком ОСОБА_3 .
В підготовче засідання позивач не з`явився. Представником позивача ОСОБА_4 05 вересня 2024 року через канцелярію суду подано заяву про проведення судового засідання без участі позивача та його представника, а також просив розглянути клопотання про призначення судово-генетичної експертизи, вказане клопотання підтримав, просив задовільнити.
В підготовче судове засідання, відповідач та третя особа не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.
Згідно повідомлення про вручення 15.05.2024 року поштового відправлення, ОСОБА_2 особисто отримав позовну заяву з додатками, ухвалу про відкриття провадження у справі та судову повістку на призначену дату підготовчого засідання 04.06.2024 року.
В подальшому, в підготовчі засіданні, які були призначені на 26.06.2024 року, 13.08.2024 року відповідач не зявився, був повідомлений про дату, місце та час судового засідання належним чином, про що свідчать поштові конверти, які повернулись до суду з відміткою пошти "адресат відсутній за вказаною адресою".
При цьому, вся судова кореспонденція направлялась відповідачу за зареєстрованим у встановленому порядку місцем його проживання: АДРЕСА_1 .
У підготовче засідання, яке було призначено на 05.09.2024 року відповідач запрошувався, крім іншого, шляхом оголошення про виклик на сайті суду.
В жодне підготовче засідання відповідач не з"явився, про причини неявки не повідомив.
Відповідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов переконання щодо доцільності призначення по справі судової молекулярно-генетичної експертизи з огляду на наступні підстави.
Відповідно до статті 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд.
Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно.
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Звертаючись до суду з клопотанням, позивачем зазначені питання, які він просить поставити перед експертом.
За таких обставин, відповідно до положень ст. 103 ЦПК України, суд вважає за доцільне доручити проведення даної експертизи Київському міському бюро судово-медичної експертизи та погоджується з переліком питань, наданих позивачем.
У справі № 399/1029/15-ц Верховний Суд вказав, що експертиза ДНК, або молекулярно-генетична експертиза, призначається у цивільних справах з метою формування доказової бази.
Вищевказаний висновок також викладено у постанові Верховного Суду від 16.11.2022 винесеній у справі № 591/6987/20.
Європейський суд з прав людини зауважив, що в ході національного розгляду суд призначив ДНК-тест з метою вирішення цього спору про батьківство. Суд враховує, що на сьогодні ДНК-тест є єдиним науковим методом точного встановлення батьківства стосовно конкретної дитини; його доказова цінність суттєво переважає будь-який інший доказ, наданий сторонами, з метою підтвердити або спростувати факт оспорюваного батьківства (№ 3451/05, § 34, ЄСПЛ, від 07 травня 2009 року).
Враховуючи предмет доказування, суд дійшов висновку, що клопотання позивача про призначення судово-генетичної експертизи підлягає задоволенню, оскільки для вирішення справи необхідні спеціальні знання у галузі генетики.
Роз`яснити сторонам по справі наслідки ухилення від участі в експертизі, визначені нормою статті 109 ЦПК України, відповідно якої у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також за власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення експертизи.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадку, встановленому п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, на час проведення експертизи.
З урахуванням положень ст. 139 ЦПК України обов`язок по оплаті експертизи покладається на позивача.
Враховуючи, що для проведення експертизи необхідний значний проміжок часу, суд вважає необхідним, на підставі положень п. 5 ч.1 ст. 252 ЦПК України, зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Керуючись ст. ст. 13, 77, 81, 103, 104, 252, 253, 353 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Клопотання ОСОБА_1 про призначення у справі судової молекулярно-генетичної експертизи - задовольнити.
Призначити у справі судову молекулярно-генетичну експертизу.
На вирішення експертів поставити наступні питання:
- Чи наявне кровне споріднення між ОСОБА_2 , громадянином України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , якщо так, то чи являється ОСОБА_2 біологічним батьком ОСОБА_3 ?
Проведення експертизи доручити експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи, що знаходиться за адресою: вул. Докучаєвська, 4, м. Київ, 03038, ЄРДПОУ 23698049.
Надати експертам дозвіл на повне або часткове знищення об`єктів дослідження або зміну їх властивостей.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , (РНОКПП НОМЕР_2 , тел.: НОМЕР_3 ).
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України.
Копію ухвали направити учасникам справи та Київському міському клінічному бюро судово-медичної експертизи, що знаходиться за адресою: вул. Докучаєвська, 4, м. Київ, 03038, ЄРДПОУ 23698049.
Зобов`язати позивача ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , тел.: НОМЕР_3 ) разом з дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , тел. НОМЕР_4 ) з`явитися за викликом експертної установи за першою вимогою та представити експертній установі всі необхідні та відповідні зразки, об`єкти та матеріали для проведення експертизи.
Про день та час проведення судової молекулярно-генетичної експертизи повідомити сторін у справі:
позивача - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , тел.: НОМЕР_3 )
відповідача - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , тел. НОМЕР_4 ).
Роз`яснити сторонам положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі у експертизі, згідно яких у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя А.О. Митрофанова
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2024 |
Оприлюднено | 15.10.2024 |
Номер документу | 122259230 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Митрофанова А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні