23/403-б
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2007 р. № 23/403-б
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Полякова Б.М., –головуючого (доповідач у справі),
Ткаченко Н.Г.,
Катеринчук Л.Й.,
розглянувши касаційну скаргуАкціонерної енергопостачальної компанії "Київенерго" в особі структурного відокремленого підрозділу "Енергозбут Київенерго", м. Київ
на ухвалувід 10.08.2006 р. господарського суду м. Києва
у справі№ 23/403-б господарського суду м. Києва
за заявою
до Державного комунального підприємства "Київжитлотеплокомуненерго", м. Київ Організації співвласників багатоквартирних будинків "Автобус-1", м. Київ
проарбітражний керуючийбанкрутствоЛецкан В.Л.,
в судовому засіданні взяв участь:
ліквідатор банкрута Лецкан В.Л.
ВСТАНОВИВ:
У провадженні господарського суду м. Києва знаходиться справа № 23/403-б про банкрутство Організації співвласників багатоквартирних будинків "Автобус-1".
Постановою господарського суду м. Києва від 27.09.2004 р. визнано Організацію співвласників багатоквартирних будинків "Автобус-1" банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Лецкана В.Л.
Ухвалою господарського суду м. Києва від 24.01.2006 р. продовжено строк ліквідаційної процедури до 27.03.2006 р.
04.08.2006 р. до господарського суду м. Києва надійшов звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
Ухвалою господарського суду м. Києва від 10.08.2006 р. (суддя Демидова А.М.) затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, ліквідовано - Організацію співвласників багатоквартирних будинків "Автобус-1", як юридичну особу, та припинено провадження у справі.
Не погоджуючись з такою ухвалою, кредитор - Акціонерна енергопостачальна компанія "Київенерго" в особі структурного відокремленого підрозділу "Енергозбут Київенерго" звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду м. Києва від 10.08.2006 р. та справу передати на новий розгляд до господарського суду м. Києва в іншому складі суду.
На думку заявника касаційної скарги, судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права, зокрема ст. ст. 24, 129 Конституції України, ст. ст. 1, 23 –26, 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) та ст. ст. 42, 43, 22, 43, 87 ГПК України.
Заслухавши пояснення учасника судового засідання, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши наявні матеріали справи, проаналізувавши застосування судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається, в матеріалах справи міститься копія заяви Акціонерної енергопостачальної компанії "Київенерго" в особі структурного відокремленого підрозділу "Енергозбут Київенерго" про визнання її кредитором банкрута з грошовими вимогами на суму 202 552,23 грн., що виникли після порушення справи про банкрутство під час проведення процедур банкрутства.
Ухвалою господарського суду м. Києва від 10.08.2006 р. Акціонерну енергопостачальну компанію "Київенерго" в особі структурного відокремленого підрозділу "Енергозбут Київенерго" визнано кредитором банкрута на суму 202 552,23 грн. без виклику представників сторін.
Водночас, іншою ухвалою господарського суду м. Києва в той же день –10.08.2006 р. затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
У зв'язку з визнанням особи кредитором банкрута вона набуває статусу повноправного учасника справи про банкрутство.
Наслідком затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута є припинення провадження у справі (п. 6 ч. 1 ст. 40 Закону).
Одночасне визнання грошових вимог кредитора та затвердження звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу банкрута позбавляє першого перевірити та оскаржити дії ліквідатора щодо здійснення ліквідаційної процедури (зокрема, формування ліквідаційної маси, пошук майна банкрута, стягнення дебіторської заборгованості).
Також, у відповідності до ч. 1 ст. 32 Закону господарський суд виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів.
Вищезазначене унеможливлює дотримання судом приписів ст. 32 Закону.
Крім того, положеннями ч. 6 ст. 31 Закону передбачено, що вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
У зв'язку з чим, у разі недостатності майна банкрута для задоволення вимог кредиторів, суд має в резолютивній частині ухвали про затвердження звіту ліквідатора і ліквідаційного балансу та припинення провадження у справі вказати про погашення таких вимог кредиторів.
На підставі вищенаведеного колегія суддів вважає, що оскаржувана ухвала, винесена за наслідками здійснення ліквідаційної процедури, не може бути визнана такою, що відповідає вимогам чинного законодавства, тому вона підлягає скасуванню, а справа –направленню на новий розгляд на стадію ліквідації.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 23, 25, 31, 32, 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та ст. ст. 1115, 1117, 1119 –11111 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Касаційну скаргу Акціонерної енергопостачальної компанії "Київенерго" в особі структурного відокремленого підрозділу "Енергозбут Київенерго" задовольнити.
2. Ухвалу господарського суду м. Києва від 10.08.2006 р. у справі № 23/403-б скасувати.
3. Справу № 23/403-б передати на новий розгляд до господарського суду м. Києва на стадію ліквідації в іншому складі суду.
Головуючий Б.М. Поляков
Судді Л.Й. Катеринчук
Н.Г. Ткаченко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2007 |
Оприлюднено | 25.12.2007 |
Номер документу | 1222609 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Поляков Б.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні