Справа № 192/2896/24
Провадження №2/192/828/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"14" жовтня 2024 р. суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Тітова О.О., розглянувши в приміщенні суду в селищі Солоне Дніпропетровської області позовну заяву ОСОБА_1 до Селянського фермерського господарства «Дімос» про розірвання договору оренди, зобов`язання вчинити дії, стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернулась до Солонянського районного суду Дніпропетровської області з позовом до Селянського фермерського господарства «Дімос» в якому просить:
- розірвати договір оренди земельної ділянки з кадастровим номером 1225086000:02:001:0124 б/н від 23.09.2020, укладений між ОСОБА_1 та Селянським (фермерським) господарством «Дімос», зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, номер запису про інше речове право 47100705;
- зобов`язати Селянське (фермерське) господарство «Дімос» повернути на користь ОСОБА_1 земельну ділянку сільськогосподарського призначення цільове призначення для ведення особистого селянського господарства 2га з кадастровим номером 1225086000:02:001:0124, розташовану не території Солонянської селищної ради (колишньої Привільнянської сільської ради);
- стягнути з Селянського фермерського господарства «Дімос» на користь ОСОБА_1 заборгованість за договором оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства, загальною площею 2 га, кадастровий номер 1225086000:02:001:0124, укладеного б/н 23.09.2020, зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за №47100705 у розмірі 8000 грн;
- стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати.
Дослідивши позовну заяву, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін та інших учасників справи, спосіб захисту прав, передбачений законом чи договором, який позивач просить суд визначити у рішенні, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги із зазначенням доказів на їх підтвердження, за наявності докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позовна заява не відповідає вказаним вимогам.
Так, позивачем в позовній заяві проігноровано вимогу п.2ч.3ст.175ЦПК України та не зазначено про наявність або відсутність електронного кабінету в ЄСІТС у себе та відповідача.
Позовну заяву подано до суду в паперовій формі після набуття чинності положень щодо обов`язкової реєстрації електронного кабінету відповідачем.
Реєстрація електронного кабінету в ЄСІТС сприяє ефективній комунікації з судом та не виключає обов`язку позивача як ініціатора судового розгляду повністю виконати вимоги п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України.
Отже, в позовній заяві необхідно зазначити про наявність або відсутність електронного кабінету учасників справи.
Позивачу також необхідно визначитись із способом (способами) захисту своїх прав.
Так, позивач просить розірвати договір одночасно зазначаючи номер запису про інше речове право в Державному реєстрі без зазначення дати такої реєстрації, що є не зрозумілим. Позивачу необхідно уточнити вимоги в цій частині (реєстрація речового права в Державному реєстрі) та обставини в обґрунтування такої вимоги, з урахуванням положень закону щодо виникнення прав орендаря у зв`язку з укладенням договору оренди та наслідків розірвання договору судом.
Позивач окремою позовною вимогою просить суд зобов`язати відповідача повернути земельну ділянку.
Однак, враховуючи відсутність зазначення в позовній заяві дати реєстрації речового права відповідача (права оренди), заявлені вимоги, позивачу слід більш конкретно з посиланням на дати та обставини обґрунтувати і вимогу про повернення земельної ділянки, зокрема, зазначити про обставини передачі спірної земельної ділянки відповідачу із зазначенням доказів, що ці обставини підтверджують. Також викласти і обставини для стягнення заборгованості за період з 2020 року по 2023 роки.
Суд наголошує, що позивачем заявлено три позовні вимоги, одну майнову про стягнення заборгованості та дві вимоги немайнового характеру про розірвання договору та зобов`язання вчинити дії повернути земельну ділянку.
Позивачем сплачено судовий збір в сумі 2422,20 коп., тобто, як зазначено в позовній заяві, за позовною вимогою майнового характеру 1211,20 грн та частину судового збору за однією позовною заявою немайнового характеру 1211 грн, отже, за однією позовною вимогою немайнового характеру позивачем не доплачено судовий збір 20 коп., а за другою позовною вимогою немайнового характеру судовий збір не сплачено.
Після визначення кількості вимог до відповідача, позивачці необхідно доплатити судовий збір у розмірі 20 коп. за однією вимогою немайнового характеру та сплатити судовий збір за другою вимогою немайнового характеру у разі її заявлення (3028*0,4=1211,20 грн) на рахунок Солонянського районногосуду Дніпропетровськоїобласті за реквізитами: отримувач коштів ГУК у Дн-кій обл./ОТГ смт Солоне/22030101; Код отримувача(кодза ЄДРПОУ)- 37988155; Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача- UA358999980313161206000004463; Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу - судовий збір,Солонянський районний суд Дніпропетровської області про що надати суду квитанцію з відомостями щодо зарахування сплачених сум до спеціального фонду державного бюджету.
Крім того, позивачкою не повністю виконано вимоги п.8 ч.3 ст. 175 ЦПК України, будь-якої конкретизації того, які докази знаходяться у позивача, а які у відповідача позовна заява не містить, як не містить вона і відомостей про те, чи є докази, які не можуть бути подані разом з позовною заявою.
Отже,позивачу слідконкретизувати якийдоказ копіяякого наданадо позовноїзаяви перебуваєу позивача,а якийу відповідача,у разінаявності доказів,які неможуть бутиподані разомз позовноюзаявою - зазначити їх. У разі відсутності таких доказів підтвердити це в позовній заяві, зазначивши, що всі докази на підтвердження заявлених вимог подані. Тобто, позивачу необхідно повністю виконати вимоги п.8 ч.3 ст. 175, ч.5 ст. 177 ЦПК України.
В порушення п.9 ч.3 ст. 175 ЦПК України позивачем не надано розрахунку суми судових витрат, які він поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, розрахунку суми судового збору позовна заява не містить, хоча позивач на це посилається.
Крім того, як зазначено вище, позивачем невірно визначено розмір судового збору за заявленими вимогами позивачу необхідно надати орієнтовний розрахунок суми всіх судових витрат, які позивач поніс чи очікує понести у зв`язку із розглядом даної справи.
Відповідно до ч.1ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цього Кодексу постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовну заяву необхідно залишити без руху, надати позивачу строк протягом 5 (п`яти) днів з дня отримання копії ухвали для усунення зазначених недоліків.
Роз`яснити, що усунення недоліків відбувається шляхом надання позовної заяви, викладеній в новій редакції відповідно до кількості учасників справи, а заяви, клопотання, за необхідності їх подання, оформлюються окремими процесуальними документами.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Селянського фермерського господарства «Дімос» про розірвання договору оренди, зобов`язання вчинити дії, стягнення заборгованості залишити без руху, надати позивачу строк протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.
Роз`яснити позивачу, що у разі, якщо він не виконає вказані вимоги, заява вважається неподаною і повертається йому, що не перешкоджає повторному зверненню до суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://court.gov.ua/sud0438/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Тітова
Суд | Солонянський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 15.10.2024 |
Номер документу | 122261281 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Тітова О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні