Справа № 352/198/24
Провадження 2/352/238/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 жовтня 2024 року м. Івано-Франківськ
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої Гриньків Д.В.,
секретар судового засідання Івасів В.В.,
за участю: прокурора Дубинського В.Б.,
представника Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Івано-Франківській області Фешовець О.М.,
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом керівника Івано-Франківської окружної прокуратури в інтересах держави в особі: Єзупільської селищної ради, Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, завданої навколишньому природньому середовищу,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Тисменицького районного суду перебуває цивільна справа за позовом керівника Івано-Франківської окружної прокуратури в інтересах держави в особі: Єзупільської селищної ради, Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Івано-Франківській області звернувся до Тисменицького районного суду Івано-Франківської області з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, завданої навколишньому природньому середовищу.
Ухвалою судді Тисменицького районного суду від 17.01.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно з копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 виданого 27 лютого 2024 року Виконавчим комітетом Єзупільської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 помер.
Ухвалою суду від 11.03.2024 року провадження у справі зупинено до залучення до участі у справі правонаступників померлого відповідача ОСОБА_1
24.09.2024 року з Тисменицької державної нотаріальної контори до суду надійшла відповідь з додатком інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру, про те, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 в нотаріальній конторі не заводилася.
Ухвалою суду від 30.09.2024 року поновлено провадження у справі.
В судовому засіданні поставлено на вирішення питання щодо закриття провадження у справі.
Прокурор та представник Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Івано-Франківській області проти закриття провадження не заперечили.
Представник Єзупільської селищноїрадив судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, причини неявки суду не повідомив.
Суд, вислухавши учасників, вивчивши матеріали справи, прийшов до наступного висновку.
Відповідно до положеньст.48 ЦПК Українисторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Фізичною особою вважається людина як учасник цивільних правовідносин (ст.24 ЦК України). Цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті (ч.4ст.25 ЦК України).
Частинами 1 та 2ст.55 ЦПК Українипередбачено, що в разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.
Процесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку з вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.
Згідно приписів ч. 1ст. 1216 ЦК Україниспадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно дост. 1218 ЦК Українидо складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно до ч 1ст. 1220 ЦК Україниспадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Згідно ч. 1ст. 1269 ЦК Україниспадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч. 1ст. 1270 ЦК Українидля прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідач по справі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 27 лютого 2024 року Виконавчим комітетом Єзупільської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, а відтак строк для прийняття спадщини після його смерті, сплив.
Відповідно до листа державного нотаріуса Тисменицької державної нотаріальної контори С.В. Колтун від 24.09.2024 року спадкова справа після смерті ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в нотаріальній конторі не заводилася, що також підтверджується інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру.
З огляду на викладене, судом встановлено, що незважаючи на те, що спірні правовідносини допускають правонаступництво після смерті відповідача, однак після закінчення встановленого законодавцем строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_1 , відсутні спадкоємці прав та обов`язків останнього, які б могли бути залучені до участі у справі як його правонаступники.
Відповідно п.7 ч.1ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги те, що відповідач у справі помер і протягом шести місяців з часу відкриття спадщини спадкоємці із заявою про прийняття спадщини не звернулися, що виключає можливість вступу у справу правонаступника сторони, а тому провадження у справі слід закрити.
Керуючись ст.48,55,247,255,260,261,353,354 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі за позовом керівника Івано-Франківської окружної прокуратури в інтересах держави в особі: Єзупільської селищної ради, Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Івано-Франківській області до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, завданої навколишньому природньому середовищу.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Згідно ст.261 ЦПК України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з 14.10.2024 року як дня складення повного судового рішення.
Суддя Тисменицького районного суду
Івано-Франківської області Гриньків Д.В.
Суд | Тисменицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 15.10.2024 |
Номер документу | 122261506 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища |
Цивільне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
ГРИНЬКІВ Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні