Справа № 676/6914/24
Номер провадження 2-з/676/70/24
УХВАЛА
14 жовтня 2024 року Кам`янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
в складі: головуючого судді Вдовичинського А.В.,
секретаря судового засідання Мазуркевич О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кам`янець-Подільський справу за заявою представника заявника ОСОБА_1 адвоката Мужилівської Неоніли Михайлівни про забезпечення позову, -
ВСТАНОВИВ:
представник позивача ОСОБА_1 адвокат Мужилівська Н.М. 11.10.2024 року звернулась до суду з заявою про забезпечення позову, просить суд вжити заходи забезпечення позову шляхом зупинення здійснення стягнення на підставі постанови про відкриття виконавчого провадження №55833762 від 20.02.2018 року з примусового виконання виконавчого напису №23287 виданого 01.12.2017 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Швець Р.О. про стягнення з ОСОБА_1 на корсить АТ КБ «ПриватБанк» заборгованості у розмірі 112853,81 дол.США до закінчення справи по суті та до набрання чинності рішення суду. Вказали що заявник звільнений від сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову на підставі п. 13 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Суд розглядає справу у відсутності учасників справи . Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України.
Вивчивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Представник ОСОБА_1 пред`явив 11.10.2024 р. до Кам`янець-Подільського міськрайонного суду позов до Акціонерного товариства Комерційний банк «ПриватБанк», треті особи без самостійних вимог Відділ державної виконавчої служби у місті Кам`янці-Подільському Кам`янець-Подільського району Хмельницької області , приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Швець Руслан Олегович, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню. Провадження у справі не відкрито. Провадження у справі судом не відкрито.
Відповідно до ч.1ст.153 ЦПК Українизаява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті.
Відповідно до п.10 ст. 153 ЦПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимогстатті 151цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Згідно п.6 ст. 151 ЦПК України, до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
До заяви не було подано копії квитанції про сплату судового збору, вказано, що заявник звільнений від сплати судового збору як учасник бойових дій, посилається при цьому на п. 13 ст.5 закону України «Про судовий збір», подав суду копію посвідчення учасника бойових дій № НОМЕР_1 від 04.07.2023 року.
Відповідно до п.13 ч.1 ст.5 зазначеного закону від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Згідно зі статтею 1 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" військовий обов`язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов`язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов`язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку. Статтею 2 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" визначено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Таким чином, для звільнення від сплати судового збору на підставі пункту 12 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір" особа повинна мати статус військовослужбовця, а спір у справі повинен бути пов`язаний із проходженням нею військової служби, тобто професійною діяльністю особи, пов`язаною із обороною України.Статус, права, пільги учасників бойових дій встановленіЗаконом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".Відповідно до частини другоїстатті 22 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»ветерани війни та особи, на яких поширюється дія цьогоЗакону, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань. Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені устатті 12 цього Закону. Серед них немає права на звернення до суду зі звільненням від сплати судового збору з вимогами, подібними до тих, з якими позивач звернувся у цій справі. Отже, сама по собі наявність статусу учасника бойових дій не гарантує звільнення від сплати до бюджету судового збору з усіх спорів.
Разом з тим, зміст заяви підтверджує, що заявник хоч і має статус учасника бойових дій(копія відповідного посвідчення додана до заяви) однак предмет спору у цій справі не стосується спору щодо надання пільг, прав та гарантій закріплених законодавством як учаснику бойових дій оскільки відповідно до заяви він просить вчинити забезпечення позову шляхом зупинення здійснення стягнення у державного виконавця на підставі викового напису. На підставі п.10 ст.153 ЦПК України, суд повертає заявнику та його представнику заяву про забезпечення позову.
З врахуванням наведеного, керуючись ст.ст. 13, 14, 149-153 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
заяву представника заявника ОСОБА_1 адвоката Мужилівської Неоніли Михайлівни про забезпечення позову повернути заявнику та її представнику.
Апеляційна справа на ухвалу суду подається протягом 15 днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Кам`янець-Подільського
міськрайонного суду Вдовичинський А.В.
Суд | Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 15.10.2024 |
Номер документу | 122263822 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Вдовичинський А. В.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Вдовичинський А. В.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Вдовичинський А. В.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Вдовичинський А. В.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Вдовичинський А. В.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Вдовичинський А. В.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Вдовичинський А. В.
Цивільне
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Вдовичинський А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні