У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №348/2479/24
Провадження № 2/348/1124/24
14 жовтня 2024 року суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Матолич В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Орган опіки та піклування: Переріслянська сільська рада Надвірнянського району Івано-Франківської області про зміну способу і збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей та позбавлення батьківських прав
встановила:
10.10.2024 ОСОБА_1 пред`явила позов до ОСОБА_2 про зміну способу і збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей та позбавлення батьківських прав.
Згідно з ч. 1 і ч. 2ст. 188 ЦПК України, в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги. Похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги). Суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об`єднати в одне провадження декілька справ за позовами: 1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача; 2) одного й того самого позивача до різних відповідачів; 3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.
Аналізуючи наведену норму закону слід зазначити, що в одне провадження можуть бути об`єднанні вимоги, які пов`язані між собою не лише сторонами по справі, а мають бути основними та похідними вимогами, а також пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами.
Позовні вимоги про позбавлення батьківських прав відповідача та зміну способу стягнення аліментів - не пов`язані між собою підставою виникнення та поданими доказами, ці позовні вимоги не є основними та похідними одні від одних, тобто, вирішення позовних вимог про зміну способу стягнення аліментів не залежить від вирішення позовних вимог про позбавлення батьківських прав.
Крім того, позовні вимоги про позбавлення батьківських прав, відповідно дост.274 ЦПК України, можуть розглядатися лише в загальному позовному провадженні, тоді як для вирішення питань зміни способу стягнення аліментів законодавець визначив можливість розгляду позовних вимог у порядку спрощеного позовного провадження. Також для звернення до суду з вказаними позовними вимогами визначено різні правила підсудності, зокрема, для позовної вимоги про позбавлення батьківських прав визначено загальну підсудність - за місцем проживання відповідача, а для позовної вимоги для зміни способу стягнення аліментів визначено альтернативну - підсудність за вибором позивача. Відповідно до обставин даної справи ці позовні вимоги територіально підсудні різним судам, а позов пред`явлено за правилами альтернативної підсудності, що порушує право відповідача на розгляд справи щодо позбавлення батьківських прав судом за місцем проживання відповідача.
Відповідно до п. 2 ч. 4ст. 185 ЦПК України, заява повертається також у випадках, коли: порушено правила об`єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положеньстатті 188 цього Кодексу).
Відповідно до ч.3 ст.166 СК України при задоволенні позову щодо позбавлення батьківських прав суд одночасно приймає рішення про стягнення аліментів на дитину. Законом не передбачено можливості розгляду вимог щодо зміни способу та розміру аліментів у одному провадженні з вимогами щодо позбавлення батьківських прав.
Таким чином, позивач об`єднала в позові позовні вимоги без дотримання правил об`єднання позовних вимог. За таких обставин, позов підлягає поверненню.
Керуючисьст. 185 ЦПК України, суддя,
постановила:
позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Орган опіки та піклування: Переріслянська сільська рада Надвірнянського району Івано-Франківської області про зміну способу і збільшення розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей та позбавлення батьківських прав, повернути позивачу.
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Івано-Франківського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
Суддя Матолич В.В.
Суд | Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 15.10.2024 |
Номер документу | 122266167 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Матолич В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні