Справа № 354/333/24
Провадження № 2/354/249/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
08 жовтня 2024 року м. Яремче
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої - судді Остап`юк М.В.
при секретарі Крицкалюк Я.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Яремче цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «ДЕЛЬТА ІНФО» про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ТОВ «ДЕЛЬТА ІНФО» про стягнення заборгованості за договором позики від 05.09.2017 в розмірі 250 000 гривень 00 копійок, обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що відповідач, уклав з ОСОБА_1 вказаний договір позики, із строком повернення до 31.12.2022. Позивачка свої зобов`язання за вказаним договором виконала у повному обсязі, а саме надала Відповідачу позику у розмірі, встановленому в договорі. У свою чергу, відповідач не надав своєчасно грошові кошти для погашення заборгованості за позикою, відповідно до умов договору. Таким чином, у зв`язку з невиконанням своїх зобов`язань за вказаним договором у відповідача виникла заборгованість, яка становить 250 000 гривень 00 копійок.
Ухвалою суду від 13.02.2024відкрито провадження у справі, яке постановлено розглядати за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 04.06.2024справа призначено до судового розгляду.
У судове засідання позивачка не з`явилася, у поданій до суду заяві не заперечила щодо проведення судового розгляду справи у її відсутності та заочного розгляду справи.
Представник відповідача ТОВ «ДЕЛЬТА ІНФО» у судове засідання повторно не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки не повідомив. Суд вважає можливим розглядати справу у відсутності відповідача, за наявних у справі матеріалів.
З урахуванням положень статті 280 ЦПК України, суд ухвалив провести заочний розгляд справи.
Вивчивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог статті 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені у судовому засіданні.
Згідно із статтями 12, 13 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає цивільні справи не інакше як в межах заявлених вимог і на підставі наданих учасниками справи доказів.
Відповідно до вимог статей 76-79 ЦПК України доказуванню підлягають обставини (факти), які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у учасників справи, виникає спір. Доказування по цивільній справі, як і судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях.
Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (Серявін та інші проти України, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, змістом яких є не допустити судовий процес у безладний рух.
Судом встановлено, що 05.09.2017 між позивачем ОСОБА_1 та відповідачем ТОВ «ДЕЛЬТА ІНФО» був укладений договір позики відповідно до якого позикодавцем було передано Відповідачеві грошову позику в розмірі 250000 (двісті п`ятдесят) гривень, а Відповідач зобов`язався повернути Позивачу даний борг в строк до 08 вересня 2020. Укладення договору позики підтверджується підписом директора ОСОБА_2 від 05.09.2017.
Згідно з частиною першою статті 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність іншій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визнаних родовими ознаками.
Відповідно до частини другої статті 1047 ЦК України на підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
Таким чином наданий договір позики позивачем від 05.09.2017 є документом, що підтверджує отримання відповідачем грошових коштів у розмірі 250 000 грн 00 коп.
Відповідно до статті 629 ЦК України договір є обов`язковий до виконання сторонами.
Згідно із статтями 525, 526 ЦК України зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору і одностороння відмова від зобов`язання не допускається.
Відповідно до частини першої статті 598 ЦК України, зобов`язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.
Статтею 599 ЦК України визначено, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Статтею 629 ЦК України визначено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), тобто ухиляючись від сплати боргу за договорами позики відповідач порушує покладені на себе зобов`язання.
У відповідності до положень статті 1050 ЦК України, якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України.
Відповідно до вимог частини другої статті 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за ввесь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до частини другої статті 615 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов`язання.
Як встановлено при розгляді справи, на даний час Відповідач продовжує ухилятися від виконання зобов`язань і заборгованість за договором позики не погашена.
Оскільки відповідач належним чином добровільно не виконав умови зобов`язання та всупереч вимогам цивільного законодавства до цього часу не повернув борг за вказаним договором позики, Суд вважає за необхідне стягнути з Відповідача на користь Позивача суму боргу у розмірі 250 000 грн 00 коп.
Відповідно до вимог статті 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору в сумі 2500 грн 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись статтями. 509, 510, 525, 526, 527, 625, 1050, Цивільного кодексу України, статтями 12, 19, 81, 141, 258-260, 263-265 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до ТОВ «ДЕЛЬТА ІНФО» про стягнення боргу за договором позики задовольнити.
Стягнути з ТОВ «ДЕЛЬТА ІНФО» на користь ОСОБА_1 суму основного боргу за Договором позики від 05.09.2017 року у розмірі 250 000 грн 00 коп.
Стягнути з ТОВ «ДЕЛЬТА ІНФО» на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 2500 грн 00 коп за подання позовної заяви.
Заочне рішення може бути переглянуте Яремчанським міським судом Івано-Франківської області за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області протягом тридцяти днів з дня вручення повного тексту судового рішення.
Учасники справи мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення даного рішення суду.
Повні ім`я сторін:
Позивач: ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) ;
Відповідач: ТОВ «ДЕЛЬТА ІНФО» (зареєстроване місцезнаходження: 78501, м. Яремче, вул. Свободи, 361/2, Надвірнянського району, Івано-Франківської області, ЄДРПОУ 40050963).
Повний текст рішення складено 14.10.2024.
Головуючий суддя: М. В. Остап`юк
Суд | Яремчанський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2024 |
Оприлюднено | 15.10.2024 |
Номер документу | 122266202 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
Остап'юк М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні