Справа № 369/6682/23
Провадження №2/369/1162/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.06.2024 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Волчко А.Я.,
за участю секретаря Ведмеденко Н.М.,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні вм.Києві клопотанняпредставника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 ,про витребуваннядоказів уцивільній справіза позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Відбудова +" про захист прав споживачів,
В С Т А Н О В И В:
У провадженніКиєво-Святошинськогорайонного судуКиївської областіперебуває цивільнасправа запозовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Відбудова +" про захист прав споживачів.
05.06.2024року за вх. №26973 через канцелярію суду надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 , про витребування доказів, в якому вона просить суд витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю «Відбудова+», місцезнаходження за адресою: 08294, Київська обл., Бучанський район, м. Буча, вул. Яблунська, буд. 2, корп. В, офіс 1, інформацію, а саме: про нормативну документацію на підставі якої було виготовлено двері за замовленням ОСОБА_1 .
Клопотання мотивує тим, що витребовувані докази стосуються предмета спору та необхідні для винесення об`єктивного та законного рішення по справі. Також повідомляє, що зверталася в інтересах позивача з адвокатським запитом, однак відповідь на зазначений адвокатський запит не надійшла, відтак вжиті стороною, яка подає клопотання, заходи для отримання доказів самостійно, не дали результату.
У судове засідання учасники судового процесу не з`явилися, про дату час та місце підготовчого судового засідання повідомлялися у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що зазначене клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 статті 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
За п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно з нормами ст. 84 ЦПК України особи, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребує відповідні докази. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Згідно положень п. 4 ч. 2 ст. 84 ЦПК України, у клопотанні повинно бути зазначено про вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 30.10.1997 № 5-зп та ст. 32 Конституції України, ст.ст. 11, 21 Закону України «Про інформацію» заборонено збирати інформацію про інших осіб без їх дозволу.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що клопотання про витребування доказів підлягає задоволенню, оскільки представником позивача наведено суду обставин, які свідчать про те, що у неї існують складнощі у витребуванні доказів та отриманні таких доказів самостійно, а також що вони стосуються предмету доказування та доведення тих обставин, на які вона посилається у своїй позовній заяві.
Керуючись ст.ст. 84, 247, 258, 260, 268 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 ОСОБА_2 , про витребування доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Відбудова +" про захист прав споживачів -задовольнити.
Витребувати у Товариства з обмеженою відповідальністю "Відбудова +" (08294, Київська обл., Бучанський район, м. Буча, вул. Яблунська, буд. 2, корп. В, офіс 1) інформацію про нормативну документацію на підставі якої було виготовлено двері за замовленням ОСОБА_1 .
Дані матеріали надати до суду (направити) до 08.11.2024року, за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Андрій ВОЛЧКО
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2024 |
Оприлюднено | 16.10.2024 |
Номер документу | 122266578 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Скрипник О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні