Справа № 541/3676/24
Провадження № 1-кс/541/954/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2024 рокум.Миргород
Слідчий суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду під час досудового розслідування кримінального провадження, внесеного 09.10.2024 року до ЄРДР за № 12024175550000270 клопотання прокурора Миргородської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 від 10.10.2024 року про накладення арешту на майно, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Миргородської окружної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна, а саме просив накласти арешт, шляхом позбавлення права на відчуження, розпорядження та користування власником і користувачем наступним майном: Журнал «Реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці» в прошитому та пронумерованому стані на 46 арк., який було поміщено до паперового конверту НПУ з підписами учасників огляду, місце зберігання: матеріали кримінального провадження №12024175550000270.
Прокурор до початку судового засідання подав заяву про розгляд клопотання за його відсутністю, клопотання підтримав та просив задовольнити.
Представник власника майна, сповіщений про дату, час та місце розгляду справи, в удове засідання не з`явився.
Вивчивши клопотання, перевіривши додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання з наступних підстав.
Встановлено, що в провадженні СД Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024175550000270 від 09.10.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 271 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 09.10.2024 близько 11:30 год., ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючий на посаді слюсаря-ремонтника ТОВ «Регіон», перебуваючи за адресою: вул. Котляревського, 19Б, м. Миргород Полтавської області, внаслідок падіння з драбини на ґрунтове покриття, отримав тілесні ушкодження, згідно довідки №7579 від 09.10.2024 виданої КНП «МЛІЛ» ММР, у вигляді: закритий перелом V-VI ребер справа, VI-VII-IX ребер зліва, закритий перелом поперечних відростків зліва, ЗЧМТ, струс головного мозку.
09.10.2024 під час проведення огляду речей і документів за адресою: Полтавська область, м. Миргород, на території ТОВ «Регіон», що по вул. Котляревського, 19б, виявлено та вилучено: Журнал «Реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці» в прошитому та пронумерованому стані на 46 арк., який було поміщено до паперового конверту НПУ з підписами учасників.
Цього ж дня постановою дізнавача СД Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області лейтенанта поліції ОСОБА_5 вилучений об`єкт визнаний речовим доказом в даному кримінальному провадженні та визначено наступне місце їхнього зберігання: 1) Журнал «Реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці» в прошитому та
пронумерованому стані на 46 арк., який було поміщено до паперового конверту НПУ з підписами учасників огляду, зберігається в матеріалах кримінального провадження №12024175550000270 від 09.10.2024
Як зазначено прокурором, вказані речові докази мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки вони можуть бути використаними як доказ без якого неможливо в повному обсязі довести іншими способами обставини вчиненого проступку, передбаченого ч. 1 ст. 271 КК України.
Відповідно до вимог ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
Пункт 1 ч. 2 статті 167 КПК України передбачає, що тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей, якщо вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та або зберегли на собі його сліди.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Згідно з п.1 ч.1 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
За змістом ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цього Кодексу, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно з ч.5 ст. 171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для накладення арешту на вищевказане майно, оскільки прокурором доведено, що є ознаки вчинення кримінального правопорушення та вилучений Журнал «Реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці» може несе у собі відомості, що можуть бути використані як доказ факту та обставин, які встановлюються під час досудового розслідування, відповідає критеріям, викладеним у ст. 98 КПК України та було визнано речовим доказом у кримінальному провадженні, з метою збереження речового доказу, вважаю за необхідне клопотання задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 170 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Миргородської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_3 про накладення арешту в кримінальному провадженні №12024175550000270 задовольнити.
Накласти арешт на тимчасове вилучено майно, шляхом позбавлення права на відчуження, розпорядження та користування власником, а саме: Журнал «Реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці» в прошитому та пронумерованому стані на 46 арк., який було поміщено до паперового конверту НПУ з підписами учасників огляду, місце зберігання: матеріали кримінального провадження №12024175550000270.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2024 |
Оприлюднено | 16.10.2024 |
Номер документу | 122268511 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Дністрян О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні