Ухвала
від 14.10.2024 по справі 914/2469/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14.10.2024 р. Справа № 914/2469/24

місто Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Сухович Ю.О., розглянувши матеріали

за позовом Громадської організації «Асоціація фармацевтів та лікарів України», місто Київ

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Партенкірхен», місто Київ

про стягнення 790 200,00 грн.

ВСТАНОВИВ

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Громадської організації «Асоціація фармацевтів та лікарів України» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Партенкірхен» про стягнення суми попередньої оплати в розмірі 790 200,00 грн.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху з огляду на наступне.

1. Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копій та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Позивачем до позовної заяви не долучено доказів надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу цінним листом з описом вкладення або в електронній формі через електронний кабінет відповідача.

В позовній заяві зазначено про відсутність у відповідача зареєстрованого електронного кабінету в підсистемі «Електронний суд».

Системний аналіз положень статей 42, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України дозволяє дійти висновку, що направлення копії позовної заяви з додатками на адресу інших учасників справи є обов`язком позивача, який позивач зобов`язаний виконати: або шляхом надіслання документів з використанням ЄСІТС у випадку, якщо в учасника процесу на дату подання позовної заяви зареєстрований електронний кабінет, або у паперовій формі листом з описом вкладення. Виконання позивачем вищевказаного обов`язку забезпечує дотримання основних засад (принципів) господарського судочинства, зокрема, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін (пункт 2, 4, частини 3 статті 2 Господарського процесуального кодексу України).

Отже, у випадку відсутності у відповідача зареєстрованого електронного кабінету у підсистемі «Електронний суд», належним доказом відправлення відповідачу копії позовної заяви з додатками до неї є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.

Опис вкладення подається для підтвердження переліку всіх документів, що направлялись відповідачу, а документ, що підтверджує надання поштових послуг подається для підтвердження прийняття їх до пересилання.

Суд звертає увагу позивача на те, що у пункті 7 переліку додатків до позовної заяви позивачем вказано, що ним долучено до позовної заяви докази направлення позовної заяви відповідачу ТзОВ «Партенкірхен».

Як вбачається з додатків до позовної заяви, позивачем в підтвердження надсилання позовної заяви з додатками відповідачу додано:

- копію поштової квитанції Укрпошти №0110315297001 від 15.05.2024;

- копію рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення форми 119 штрихкодовий ідентифікатор 0110315297001 від 15.05.2024, найменування адресата - ТзОВ «Партенкірхен», поштова адреса 79004, місто Львів, вулиця Володимира Великого, будинок 4, квартира 321А;

- оригінал поштової накладної Укрпошти №0209900019838 від 09.09.2024, одержувачем за якою є - ТзОВ «Партенкірхен» до відділення Київ 01011.

Однак, при огляді позовних матеріалів судом встановлено, що позивачем до позовної заяви не долучено опису вкладень в поштовий конверт, що підтверджує відправлення відповідачу копії позовної заяви з додатками до неї. Відсутнє також і посилання про долучення опису вкладень в поштовий конверт у додатках до позовної заяви.

Крім того, долучені позивачем вказані вище поштова квитанція від 15.05.2024, рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення від 15.05.2024 та поштова накладна Укрпошти від 09.09.2024, не можуть бути належними доказами надсилання відповідачу позовної заяви датованої 01.10.2024.

Суд звертає увагу позивача на те, що обов`язок надсилання позовної заяви з додатками нормами Господарського процесуального кодексу України покладено на позивача.

Крім того, суд звертає увагу позивача, на те, що у позовній заяві останній зазначає адресу відповідача: 01011, місто Київ, вулиця Шевченка, 12, при цьому позовну заяву подає до Господарського суду Львівської області, при цьому не обгрунтовує чому позов подано саме до Господарського суду Львівської області.

Враховуючи наведене, позивачу слід обґрунтувати підстави звернення з даним позовом саме до Господарського суду Львівської області.

Відтак, позивач не виконав вимоги пункту 1 частини 1 статті 164, частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, щодо надання належних доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви та всіх доданих до неї документів.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати належні докази відправлення відповідачу копії позовної заяви у відповідності до норм господарського процесуального законодавства.

Позивачу слід виправити недоліки позовної заяви, для подальшого належного та об`єктивного розгляду позовної заяви судом.

Відповідно до частини 1 та частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 162 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись нормами статей 162, 164, 172, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу 10-денний строк з дня вручення ухвали на виправлення допущених недоліків, які зазначені у вказаній ухвалі суду.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

3.1.надання належних доказів направлення відповідачу (Товариству з обмеженою відповідальністю «Партенкірхен») копії позовної заяви і доданих до неї документів;

3.2. нормативно-правове обгрунтування звернення з позовом до Господарського суду Львівської області, зважаючи на те, що місцезнаходженням сторін є місто Київ.

4. Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Веб-адреса сторінки суду http://lv.arbitr.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.

Ухвала підписана 14.10.2024

Суддя Сухович Ю.О.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення14.10.2024
Оприлюднено16.10.2024
Номер документу122271143
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Укладення договорів (правочинів) надання послуг

Судовий реєстр по справі —914/2469/24

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 12.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

Ухвала від 14.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Сухович Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні