Ухвала
від 14.10.2024 по справі 916/4523/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"14" жовтня 2024 р.м. Одеса № 916/4523/24Господарський суд Одеської області у складі судді Деркач Т. Г.

розглянувши матеріали вх.№4633/24

за позовом: Приватного акціонерного товариства «ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА» (вул. Киснева, буд. 1, м. Дніпро, 49074, ідентифікаційний код 05761850)

до відповідача: Науково-виробничого підприємства «НИВА» у вигляді Товариства з обмеженою відповідальністю (вул. 40-річчя Перемоги, буд. 58, селище міського типу Таїрове, Овідіопольський р-н, Одеська обл., 65496, ідентифікаційний код 19201066 )

про зобов`язання вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В:

Приватне акціонерне товариство «ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА» звернулося з позовом до Науково-виробничого підприємства «НИВА» у вигляді Товариства з обмеженою відповідальністю, в якому просить Господарський суд Одеської області:

- зобов`язати Науково-виробниче підприємство "НИВА" повернути Приватному Акціонерному товариству "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" обладнання, передане відповідно до акту готовності об`єкту до експлуатації від 05.09.2013, а саме: ємність для зберігання рідкого двоокису вуглецю УДХ 12,5 дата випуску 1999 рік;

- усі судові витрати покласти на відповідача.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач з вересня 2020 року по теперішній час порушує умови договору оренди № 4403А5, щодо систематичної не сплати за орендоване обладнання та не повернення самого обладнання.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Частиною 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно з ч.1 ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Допустимість доказів означає, що у випадках, передбачених нормами матеріального права, певні обставини повинні підтверджуватися певними засобами доказування або певні обставини не можуть підтверджуватися певними засобами доказування.

Статтею 12 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» та ст. 10 ГПК України передбачено, що судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою. Учасники судового процесу, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право робити заяви, надавати пояснення, виступати в суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова. Статус української мови як єдиної державної мови зумовлений державотворчим самовизначенням української нації. Державний статус української мови є невіддільним елементом конституційного ладу України як унітарної держави. Статус української мови як єдиної державної мови в Україні визначається виключно Конституцією України. Порядок функціонування і застосування державної мови визначається виключно законом.

Частиною 1, частиною 6 ст. 13 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» визначено, що мовою нормативно-правових актів і актів індивідуальної дії, діловодства і документообігу органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування є державна мова. Органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації державної і комунальної форм власності беруть до розгляду документи, складені державною мовою, крім випадків, визначених законом.

Приписами ст. 14 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» у судах України судочинство провадиться, а діловодство здійснюється державною мовою. У судовому процесі може застосовуватися інша мова, ніж державна, у порядку, визначеному процесуальними кодексами України та Законом України «Про судоустрій і статус суддів». Суди ухвалюють рішення та оприлюднюють їх державною мовою у порядку, встановленому законом. Текст судового рішення складається з урахуванням стандартів державної мови.

Наказом Державної судової адміністрації України № 814 від 20.08.2019 з метою вдосконалення порядку ведення діловодства в місцевих та апеляційних судах України затверджено Інструкцію з діловодства в місцевих та апеляційних судах України. Статтею 8 Інструкції передбачено, що у діловодстві суду можуть використовуватися вхідні документи, викладені іноземною мовою, забезпечені перекладом відповідно до вимог чинного законодавства.

Між тим, додані позивачем до позовної заяви докази, зокрема договір оренди № 44035А від та 10.08.2012, протокол розбіжностей від 10.08.2012 до договору оренди та Акт прийому-передачі обладнання від 05.09.2013 виготовлені російською мовою.

Згідно з п. 12 частини 1 статті 34 Закону України «Про нотаріат» нотаріуси засвідчують вірність перекладу документів з однієї мови на іншу.

Відповідного перекладу зазначених документів на державну мову до позову не додано.

Окрім того, позивач у позовній заяві зазначає, що 14.09.2020 останній направив на адресу відповідача вимогу про сплату заборгованості за оренду обладнання та повернення самого обладнання в зв`язку з тим, що відповідач системно порушував вимоги договору оренди № 44035А. В свою чергу, відповідач провів погашення заборгованості, але фактично не повернув об`єкт оренди, який був переданий відповідно до договору оренди № 44035А.

Проте, означеної вимоги та доказів погашення відповідачем заборгованості, позивачем до суду не надано.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлюються Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У частині третій ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено, що у 2024 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб становить: з 1 січня 2024 року 3028 грн.

Отже, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до господарського суду відповідної позовної заяви, із вимогою немайнового характеру та із врахуванням при цьому понижуючого коефіцієнту 0,8, становить 2 422, 40 грн.

Проте, позивачем не надано документів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, господарський суд вважає, що позов Приватного акціонерного товариства «ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА» належить залишити без руху.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, господарський суд повідомляє позивача, що способом усунення недоліків позовної заяви є подання до канцелярії суду заяви про усунення недоліків, з урахуванням виявлених недоліків.

Керуючись 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА» залишити без руху.

2. Встановити Приватному акціонерному товариству «ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА» строк для усунення недоліків позовної заяви протягом (10) десяти днів з дня вручення даної ухвали суду шляхом:

- надання належним чином засвідченого перекладу на державну мову доказів, поданих позивачем на підтвердження обставин, якими останній обґрунтовує позовні вимоги, а саме: договір оренди № 44035А від та 10.08.2012, протокол розбіжностей від 10.08.2012 до договору оренди та Акт прийому-передачі обладнання від 05.09.2013;

- надання доказів, якими позивач підтверджує обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;

- сплати судового збору у розмірі 2 422, 40 грн та надання до суду відповідних документів про оплату

3. Повідомити Приватне акціонерне товариство «ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА», що згідно з вимогами ч. 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua\

Ухвала набирає законної сили 14.10.2024р. та оскарженню не підлягає.

Суддя Т.Г. Деркач

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення14.10.2024
Оприлюднено16.10.2024
Номер документу122271580
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —916/4523/24

Ухвала від 18.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Деркач Т.Г.

Ухвала від 25.11.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Деркач Т.Г.

Ухвала від 19.11.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Деркач Т.Г.

Ухвала від 29.10.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Деркач Т.Г.

Ухвала від 14.10.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Деркач Т.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні