Ухвала
від 14.10.2024 по справі 918/778/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,

e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"14" жовтня 2024 р. м. Рівне Справа № 918/778/24

Господарський суд Рівненської області у складі судді О. Андрійчук, за участю секретаря судового засідання О. Гуменюк, розглянувши спільну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Грейн Корн" та Приватного підприємства "Агро - Експрес - Сервіс" про затвердження мирової угоди у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Грейн Корн"

до Приватного підприємства "Агро - Експрес - Сервіс"

про стягнення 19 644 745,33 грн,

за участю представників сторін:

від позивача: не з`явився,

від відповідача: не з`явився,

УСТАНОВИВ:

У серпні 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Грейн Корн" звернулося до Господарського суду Рівненської області із позовною заявою до Приватного підприємства "Агро - Експрес - Сервіс" про стягнення 19 644 745,33 грн, з яких: 11 935 948,46 грн основного бору, 7 659 879,05 грн пені та 48 917,82 грн 3% річних за договором поставки № 13/10 від 13.10.2021.

Ухвалою суду від 30.08.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 30.09.2024.

Ухвалою суду від 30.09.2024 підготовче засідання відкладено на 14.10.2024.

11.10.2024 від сторін надійшла спільна заява сторін про затвердження мирової угоди разом з текстом мирової угоди.

У судове засідання 14.10.2024 представники позивача та відповідача не з`явилися, 14.10.2024 представники сторін подали клопотання про проведення судового засідання без їхньої участі.

Суд, розглянувши заяву про затвердження мирової угоди, вважає за необхідне зазначити таке.

За змістом ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов`язки можуть виникати з рішення суду.

Відповідно до ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно з ч. 7 ст. 46 ГПК України сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Частинами 1-4 ст. 192 ГПК України встановлено, що мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. До ухвалення судового рішення у зв`язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз`яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження". У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень (ч. 2, 3 ст. 193 ГПК України).

Суд зазначає, що мирова угода - це договір, який укладається сторонами у добровільному порядку з метою припинення спору у певній судовій справі, на умовах, погоджених сторонами, та затверджується судом. Тобто, відмовившись від судового захисту, сторони ліквідують наявний правовий конфлікт через самостійне (без державного втручання) врегулювання розбіжностей на погоджених ними умовах.

За своїм змістом мирова угода - це досягнення домовленостей між сторонами з метою припинення спору та вирішення всіх спірних питань, у зв`язку з якими було подано позов, на умовах, погоджених сторонами. Мирова угода не приводить до вирішення спору по суті.

Сторони не вирішують спору, не здійснюють правосуддя, що є прерогативою судової влади, а досягнувши угоди між собою, припиняють спір. Така угода призводить до врегулювання спору шляхом визначення її сторонами певних дій, які та чи інша сторона угоди має вчинити. У зв`язку з цим укладення мирової угоди, як способу реалізації процесуальних прав, закріплених у процесуальних нормах, є правом сторін, яке, відповідно до процесуального закону, неможливо реалізувати тільки за наявності умов, що суперечать законодавству, або призводять до порушення чиїх-небудь прав і охоронюваних законом інтересів. Отже, умови мирової угоди мають бути викладені чітко та недвозначно з тим, щоб не виникало неясності і спорів з приводу її змісту під час виконання. Господарський суд не затверджує мирову угоду, якщо умови мирової угоди суперечать закону або порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними, або одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє. Укладення мирової угоди неможливе і в тих випадках, коли ті чи інші відносини імперативно врегульовано законом і не можуть змінюватись волевиявленням сторін.

Мирова угода є одним із способів вирішення господарського спору, яка може, як правило, застосуватися лише прав та обов`язків сторін щодо предмету позову. На відміну від звичайної угоди, мирова угода, що укладається в господарському процесі: укладається у формі та на умовах, передбачених самими сторонами, проте на умовах, що не суперечать діючому законодавству; підлягає затвердженню господарським судом; не лише змінює матеріально-правові відносини, а й припиняє процесуально-правові відносини; якщо мирова угода не виконується добровільно, вона виконується в порядку, встановленому для виконання судового акта.

Як установлено судом з поданої сторонами мирової угоди, остання підписана уповноваженими представниками сторін, судом не встановлено, що вказана мирова угода яким-небудь чином порушує права чи охоронювані законом інтересів третіх осіб.

Частиною 1 ст. 193 ГПК України унормовано, що виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і строки, передбачені цією угодою.

Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 231 ГПК України господарський суд закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.

Суд роз`яснює сторонам, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду із спору між тими самим сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

За ч. 4 ст. 231 ГПК України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

Відповідно до ч. 1 ст. 130 ГПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, суд у відповідній ухвалі у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

За приписами ч. 4 ст. 130 ГПК України якщо сторони під час укладення мирової угоди не передбачили порядку розподілу судових витрат, кожна сторона у справі несе половину судових витрат.

Пунктом 5 ч. 1, ч. 3, 5 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" унормовано, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях. У разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову. Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

За таких обставин, а також зважаючи на клопотання позивача, суд вважає за необхідне повернути останньому з державного бюджету 50% сплаченого ним судового збору у розмірі 117 868,48 грн.

Керуючись ст. 46, 123, 130, 192, 231, 234, 235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Спільну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Грейн Корн" та Приватного підприємства "Агро - Експрес - Сервіс" про стягнення 19 644 745,33 грн у справі № 918/778/24 про затвердження мирової угоди від 01.10.2024 задовольнити.

2. Затвердити мирову угоду від 01.10.2024, укладену між Товариством з обмеженою відповідальністю "Грейн Корн" та Приватним підприємством "Агро - Експрес - Сервіс", у такій редакції:

МИРОВА УГОДА

м. Рівне 01 жовтня 2024 року

Товариство з обмеженою відповідальністю "Грейн Корн" (позивач), Україна, 61105, м. Харків, просп. Героїв Сталінграда, буд. 45, ідентифікаційний код 44282510, в особі директора Логвиненко Олени Сергіївни, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та Приватне підприємство "Агро - Експрес - Сервіс" (відповідач), Україна, 35112, Рівненська область, Дубенський район, с. Ярославичі, вул. Шкільна, буд. 50, ідентифікаційний код 30132761, в особі генерального директора Бордюженка Михайла Михайловича, що діє на підставі Статуту, з іншої сторони, надалі разом сторони, керуючись положеннями ст. 192 ГПК України, з метою мирного компромісного та як найшвидшого врегулювання судового спору, уклали мирову угоду по судовій справі № 918/778/24 на таких умовах:

1. На момент підписання Мирової угоди між cторонами існує спір у справі № 918/778/24, що перебуває в провадженні Господарського суду Рівненської області, про стягнення з відповідача на користь позивача 19 644 745,33 грн, з яких: 11 935 948,46 грн основного бору, 7 659 879,05 грн штрафних санкцій та 48 917,82 грн 3% річних за договором № 13/10 від 13.10.2021.

2. Відповідач у порядку мирного врегулювання спору у справі № 918/778/24 визнає заявлені до нього позовні вимоги та зобов`язується виконати свої зобов`язання відповідно до умов цієї Мирової угоди.

3. Відповідач зобов`язується сплатити позивачу суму основного боргу в розмірі 11 935 948,46 грн, штрафні санкції в розмірі 2 506 549,16 грн за договором № 13/10 від 13.10.2021 та відшкодувати позивачу половину суми судового збору, сплаченого при поданні позовної заяви до Господарського суду Рівненської області, в розмірі 117 868,48 грн у строк до 31.12.2024.

4. Загальна сума, яку відповідач відповідно до п. 3 цієї Мирової угоди зобов`язується сплатити позивачу до 31.12.2024, становить 14 560 366,10 грн.

5. Оплата здійснюється за такими реквізитами: Отримувач: ТОВ "Грейн Корн", ідентифікаційний код 44282510, ІВАN НОМЕР_1 в АТ Укрексімбанк.

У випадку зміни банківських реквізитів позивача, визначених в цій Мировій Угоді, позивач повідомляє про це відповідача шляхом надсилання цінного листа з повідомленням про вручення за місцезнаходженням відповідача.

6. У порядку та на умовах цієї Мирової угоди відповідач звільняється позивачем від його обов`язків зі сплати суми штрафних санкцій в розмірі 5 153 329,90 грн та 3% річних в розмірі 48 917,82 грн за договором № 13/10 від 13.10.2021. Прощення відбувається одночасно із затвердженням Господарським судом Рівненської області цієї Мирової угоди.

7. Відповідач мас право на дострокову сплату грошових коштів, визначених у п. 3 Мирової угоди.

8. Сторони усвідомлюють наслідки укладення Мирової угоди і бажають їх настання. Сторони заявляють, що ні у процесі укладення цієї Мирової угоди, ні в процесі виконання її умов не були, не будуть і не можуть бути порушені права будь-яких третіх осіб.

9. Ця Мирова угода є обов`язковою для сторін, одностороння відмова від виконання Мирової угоди не допускається.

10. Укладаючи цю Мирову угоду, сторони підтверджують, що вона укладена в добровільному порядку, її умови є зрозумілими, відповідають волевиявленню сторін та породжують правові наслідки, які відповідають інтересам сторін, а також не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.

11. З моменту затвердження Господарським судом Рівненської області цієї Мирової угоди ТОВ "Грейн Корн" відмовляється від стягнення з ПП Агро-Експрес-Сервіс будь-яких збитків, штрафних санкцій, судових витрат, процентів річних та інфляційних втрат згідно з умовами договору № 13/10 від 13.10.2021, не передбачених цією Мировою угодою.

12. Представники сторін, що підписують Мирову угоду, підтверджують та гарантують, що вони мають усі необхідні передбачені чинним законодавством України та установчими документами повноваження на її підписання та не мають будь-яких застережень та/або обмежень таких повноважень.

13. Мирова угода укладена у трьох автентичних примірниках українською мовою, один з яких передається Господарському суду Рівненської області зі спільною заявою сторін про затвердження Мирової угоди, та по одному для кожної сторони.

14 Мирова угода набирає чинності з моменту її затвердження судом.

15. Мирова угода діє до повного виконання сторонами своїх зобов`язань за нею.

16. Мирова угода складена у трьох автентичних примірниках, які мають однакову юридичну силу - по одному для кожної із сторін та один - Господарському суду Рівненської області.

17. Враховуючи положення ст. 193 ГПК України, ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та відповідає вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України Про виконавче провадження.

18. Ухвала суду про затвердження Мирової угоди може бути подана для її примусового виконання у порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.

19. Строк пред`явлення ухвали про затвердження мирової угоди до виконання три роки.

Реквізити та підписи сторін

Відповідач Позивач

ПП "Агро - Експрес - Сервіс" ТОВ "Грейн Корн"

Ідентифікаційний код 30132761 61105, м. Харків, просп. Героїв

Сталінграда,45

35112, Рівненська область, Дубенський район, Ідентифікаційний код 44282510

с.Ярославичі, вул. Шкільна, 50 IBAN

НОМЕР_2

IBAN НОМЕР_3 в АТ "Укрексімбанк"

в АТ "ПУМБ"

ІПН 301327617107 ІПН442825120329

Генеральнрий директор


М. Бордюженко
О.Логвиненко

3. Провадження у справі № 918/778/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Грейн Корн" до Приватного підприємства "Агро - Експрес - Сервіс" про стягнення 19 644 745,33 грн закрити.

4. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Грейн Корн" (61105, м. Харків, пр. Героїв Сталінграда, буд. 45, ідентифікаційний код 44282510) з Державного бюджету України 117 868,48 грн 50% судового збору, сплаченого згідно з платіжною інструкцією № 2891 від 23.08.2024 (оригінал якої залишається в матеріалах справи).

5. Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про виконавче провадження" ця ухвала є виконавчим документом та набирає чинності з дати її постановляння - 14.10.2024.

6. Ухвала може бути пред`явлена до примусового виконання у порядку, передбаченому Законом України "Про виконавче провадження", протягом дії мирової угоди та з урахуванням трирічного строку пред`явлення виконавчих документів до виконання, встановленого ст. 12 Закону України "Про виконавче провадження".

7. Стягувачем за ухвалою є: Товариство з обмеженою відповідальністю "Грейн Корн" (61105, м. Харків, пр. Героїв Сталінграда, буд. 45, ідентифікаційний код 44282510).

8. Боржником за ухвалою є: Товариство з обмеженою відповідальністю "Агро - Експрес - Сервіс" (35112, Рівненська область, Дубенський район, с. Ярославичі, вул. Шкільна, 50, ідентифікаційний код 30132761).

9. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 254-257 ГПК України.

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.

Ухвала підписана 14.10.2024.

Суддя О.Андрійчук

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення14.10.2024
Оприлюднено16.10.2024
Номер документу122271813
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —918/778/24

Ухвала від 14.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

Ухвала від 03.10.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

Ухвала від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

Ухвала від 30.08.2024

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Андрійчук О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні