Справа № 305/3663/24
Провадження по справі 2-о/305/73/24
Номер рядка звіту 2
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
та призначення справи до судового розгляду
14.10.2024. м. Рахів
Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Тулик І.І., ознайомившись із матеріалами заяви ОСОБА_1 , мешканки: АДРЕСА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області, місцезнаходження: 90630, Закарпатська область, Рахівський район, смт. Ясіня, вул. Борканюка, № 7 про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
ВСТАНОВИВ:
До Рахівського районного суду Закарпатської області надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
Справа підсудна Рахівському районному суду Закарпатської області.
Заява відповідає вимогам статей 297 ЦПК України. Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні, тому її слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Справа буде розглядатися в порядку окремого провадження на підставі п.1 ч.2ст.293 ЦПК України.
Згідно з вимогами ч.4ст.293 ЦПК Українирозгляд справи слід проводити судом у складі одного судді і двох присяжних.
У відповідності до протоколу попереднього відбору присяжних від 14.10.2024 року по даній справі визначено присяжними ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Разом із заявою, ОСОБА_1 подаладо суду клопотання про забезпечення захисту прав особи, стосовно якої розглядається справа. Клопотання мотивує тим, що нею подано заяву про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна ОСОБА_4 , який не в змозі працювати, не усвідомлює наслідків своєї поведінки, не може орієнтуватися в простих життєвих ситуаціях, як наслідок не може самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов`язки та потребує постійного догляду та нагляду з мого боку. Враховуючи ту обставину, що її дядько хворіє на розлади психіки, внаслідок чого його поведінка періодично є неадекватною та непередбачуваною, виникає загроза його життю та здоров`ю, пошкодженню рухомого та нерухомого майна а також несе загрозу життю та здоров`ю інших осіб. В з`язку з тим, що ОСОБА_4 , не усвідомлює значення своїх дій, не може керувати ними, потребує постійного стороннього догляду, його необхідно визнати недієздатним та призначити йому опікуна. Згідно частини 1 ст. 299 ЦПК України, справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування. Враховуючи, що участь адвоката в інтересах особи, яка визнається судом недієздатною є обов`язковою, з метою забезпечення дотримання процесуальних прав та гарантій відносно фізичної особи стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, з урахуванням того, що за станом здоров`я, ОСОБА_4 не має змоги відвідувати судові засідання, просить залучити для надання йому безоплатної вторинної правничої допомоги адвоката з числа адвокатів Західного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги.
Відповідно до ч.5 ст. 293 ЦПК України, у випадках, встановлених пунктами 1, 9 і 10 частини другої цієї статті, розгляд справ проводиться судом за обов`язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа. У разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги. Рішення суду про доручення призначити адвоката негайно, але не пізніше двох робочих днів, надсилається відповідному органу (установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.
Згідно до ч. 1 ст.299ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування.
Відповідно до ст.59Конституції України кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Отже, у разі якщо особа, стосовно якої розглядається питання про визнання її недієздатною, не залучила адвоката, суд залучає його через орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги.
Відповідно до п. 24 ч.1 ст.14Закону України«Про безоплатнуправничу допомогу» право на безоплатну вторинну правничу допомогу згідно з цим Законом та іншими законами мають такі категорії фізичних осіб, а саме особи, стосовно яких суд розглядає справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною; поновлення цивільної дієздатності недієздатних фізичних осіб та фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, звільнення від повноважень опікунів чи піклувальників таких осіб, - на правничі послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, протягом розгляду справи в суді.
Враховуючи те, що розгляд справ, зокрема про визнання фізичної особи недієздатною, проводиться судом за обов`язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа, у матеріалах справи відомостей про наявність у ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адвоката, залученого на договірній основі, з метою забезпечення дотримання процесуальних прав та забезпечення процесуальних гарантій відносно фізичної особи у справі про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки і призначення опікуна, суд відповідно до положень ч. 5 ст.293ЦПК України вважає за необхідне клопотання заявника задоільнити та залучити адвоката з метою представництва інтересів останнього.
Враховуючи наведене, необхідно доручити Західному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги залучити адвоката з метою представництва інтересів особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною.
Разом з тим, заявником ОСОБА_1 , до заяви додано клопотання про витребування доказів, а саме: витребування від КНП "Рахівська районна лікарня" Рахівської міської ради Закарпатської області оригіналу медичної картки громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_2 . Клопотання мотивує тим, що оскільки по даній категорії справ є обов`язковою проведення експертизи, для проведення якої необхідна медична картка громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_2 . Громадянин ОСОБА_4 не усвідомлює наслідків своєї поведінки, не може орієнтуватися в простих життєвих ситуаціях, як наслідок не може самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов`язки та потребує постійного догляду. У зв`язку з наведеним, він сам не в змозі звернутися до Рахівської РЛ для того, щоб йому видали на руки оригінал медичної картки, тому просить витребувати докази.
Зі змісту статті 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст.84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Враховуючи те, що у сторони по справі виникли складнощі в отриманні та поданні доказового матеріалу до суду, суд вважає, що клопотання про витребування доказів підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 76, 84, 293, 294, 295, 299 ЦПК України, ЗУ "Про безоплатну правову допомогу", суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
Розгляд справи проводити в порядку окремого провадження.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 13 годину 30 хвилин 24 жовтня 2024 року у залі судового засідання в приміщенні Рахівського районного суду Закарпатської області в складі головуючого судді Тулик Івана Івановича, присяжних Никоряк Михайла Васильовича та ОСОБА_3 .
Клопотання про забезпечення захисту прав особи, стосовно якої розглядається справа - задовольнити.
Доручити Західному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги (46003, Україна, м. Тернопіль, вул. За Рудкою, 33, офіс 603) призначити адвоката для представництва інтересів ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_2 , для участі у розгляді вищевказаної заяви та забезпечити явку адвоката в судове засідання на 13 годину 30 хвилин 24 жовтня 2024 року.
Клопотання про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати від Комунального некомерційного підприємства «Рахівська районна лікарня» Рахівської міської ради Закарпатської області, адреса: 90600, Закарпатська область, Рахівський району, м. Рахів, вул. Карпатська, №1, код ЄДРПОУ: 01992624, оригінал медичної картки громадянина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканця АДРЕСА_2 .
Докази (документи) представити суду до вказаної дати.
Роз`яснити особам, яких стосується виконання ухвали, що особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Роз`яснити учасникам справи, що вони можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://rh.zk.court.gov.ua.
В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі, заінтересованій особі направити копію заяви з копіями доданих до неї документів.
Копію ухвали направити Західному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги та Комунальному некомерційному підприємству «Рахівська районна лікарня» Рахівської міської ради Закарпатської області, для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Рахівського районного суду: І.І. Тулик
Суд | Рахівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 16.10.2024 |
Номер документу | 122280342 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Рахівський районний суд Закарпатської області
Тулик І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні