Рішення
від 10.10.2024 по справі 285/3299/24
НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Іменем України

Справа № 285/3299/24

провадження у справі № 2-о/0285/140/24

10 жовтня 2024 року м. Звягель

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

в складі: головуючого - судді Сусловця М.Г.,

за участю секретаря судового засідання Величко К.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Звягель заяву Звягельської міськоїради заінтересованіособи Новоград-Волинськаміська асоціаціяОСББ «ВІКТОРІЯ»про визнання спадщини від умерлого

УСТАНОВИВ:

В квітні 2023 року Звягельська міська рада звернулась до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою, в якій просить суд визнати спадщину померлої ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер ДРФО № НОМЕР_1 . останнє місце проживання якої: АДРЕСА_1 , у вигляді квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 50,61 кв.м., житловою площею 27,0 кв. м. відумерлою та передати її у власність Звягельській міській територіальній громаді в особі Звягельської міської ради.

В обґрунтуванняпред`явленої заявивказали,що післясмерті ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , дентифікаційний номер ДРФО № НОМЕР_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 залишилась спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_2 , що знаходиться на території Звягельської міської територіальної громади.

Належність нерухомою майна за померлою після її смерті підтверджується Свідоцтвом про право власності на житло від 15 липня 1993р., яке видане згідно з розпорядженням (наказом) за №175 від 15 липня 1993 року виконкомом міської Ради народних м. Новоград - Волинський Житомирської області.

Перед смертю померла проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .,що іє місцемвідкриття спадщини.Місце проживанняпомерлої підтверджуєтьсялист №267від 25.04.2024та листом№392від 18.06.2024відділу веденняреєстр територіальноїгромади ЦНАПЗвягельської міськоїради.Особа знята з реєстрації з цієї адреси 06.05.1999 у зв`язку зі смертю.

Згідно інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на підставі свідоцтва про право на спадщину) №77314571 від 13.06.2024 за параметраї пошуку у . спадковому реєстрі: ОСОБА_1 (без дати народження ідентифікаційного номера) інформація відсутня та згідно листа Звягельської нотаріальг контори за ви. №1161/01-16 від 13.06.2024 спадкова справа до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_1 не заводилась.

Спадщину у встановлений законодавством термін спадкоємцями не прийняла свідоцтво про право на спадщину не видавалося.

Представник заявника в судове засідання не з`явилась, надала заяву про розгляд справи за її відсутност, вимоги підтримують в повному обсязі.

Представник заінтересованої особи в судове засідання не з`явилась, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо відповідно до положень Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до ч.1ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно з п.8 ч.2ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання спадщини відумерлою.

Згідно ст. 1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Територіальна громада, яка стала власником відумерлого майна, зобов`язана задовольнити вимоги кредиторів спадкодавця, що заявлені відповідно дост. 1231 цього Кодексу. Спадщина, не прийнята спадкоємцями, охороняється до визнання її відумерлою відповідно до ст.1283 цього Кодексу.

Заява про визнання спадщини відумерлою у випадках, встановленихЦивільним кодексом України, подається до суду за місцем відкриття спадщини або за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини (ст. 334 ЦПК України).

У заяві про визнання спадщини відумерлою, відповідно до вимогст. 335 ЦПК України, повинно бути наведено відомості про час і місце відкриття спадщини, про майно, що становить спадщину, а також докази, які свідчать про належність цього майна спадкодавцю, про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, або про усунення їх від права на спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.

Судом встановлено, що відповідно до витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію смерті, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Згідно витягу із Спадкового реєстру від 13.06.2024 слідує, що із заявою про прийняття спаддщини після померлої ОСОБА_2 ніхто не звертався.

Відповідно до повідомлення відділу ведення реєстру територіальної громади ЦНАП Звягельської міської ради № 267 від 25.04.2024, інформація про осіб, які були зареєстровані разом з ОСОБА_2 відсутня.

Таким чином, враховуючи, що спадкоємців після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 не встановлено, до органів нотаріату із заявою про прийняття спадщини спадкоємці не зверталися і спадкова справа не заведена, після смерті останньої минуло вже більше 20 років, суд приходить до переконання про обґрунтованість заяви про визнання спадщини відумерлою.

Частиною 3ст. 1277 ЦК Українипередбачено, що спадщина визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини. Тобто, на підставі цієї норми закону територіальна громада виступає як правонаступник в порядку відумерлості, до якої переходить відумерле майно у власність, щодо якого не виявилося спадкоємців.

Відповідно до вимогст. 338 ЦПК України, суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою.

Відповідно дост. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначеніКонституцією України, цим та іншими законами.

Згідно з положеннямист. 60 цього Закону, спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Суд, розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, приходить до висновку, що заявлені вимоги Звягельської міської ради про визнання спадщини відумерлою обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 3, 4, 10, 337-338 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Звягельської міської ради задовольнити.

Визнати спадщину померлої ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер ДРФО № НОМЕР_1 . останнє місце проживання якої: АДРЕСА_1 , у вигляді квартири розташованої за адресою: АДРЕСА_1 загальною площею 50,61 кв.м., житловою площею 27,0 кв. м. відумерлою та передати її у власність Звягельській міській територіальній громаді в особі Звягельської міської ради.

Судові витрати по справі віднести на рахунок держави.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційного скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий

СудНовоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення10.10.2024
Оприлюднено16.10.2024
Номер документу122285216
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою

Судовий реєстр по справі —285/3299/24

Рішення від 10.10.2024

Цивільне

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області

Сусловець М. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні