Червоноармійський районний суд Житомирської області
Справа № 292/977/24
Номер провадження 2/292/254/24
У Х В А Л А
15 жовтня 2024 року с-ще Пулини
Червоноармійський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Лотуги В.Ф.
при секретарі судового засідання Володіній В.В.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні цивільну справу за позовом представника позивачки ОСОБА_1 - адвоката Шмата Руслана Петровича до ОСОБА_2 , третя особа - Пулинський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про виключення відомостей про батька, визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження,-
В С Т А Н О В И В :
Представник позивачки звернувся до суду з позовом в якому просить виключити відомості про батька ОСОБА_2 з актового запису про народження дитини № 18 від 27 грудня 2016 року, складеного виконавчим комітетом Курненської сільської ради Пулинського району Житомирської області, щодо дитини ОСОБА_3 , визнати батьком ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 відносно сина ОСОБА_3 ; внести відповідні зміни до актового запису про народження дитини.
15.10.2024 представник позивачки надав суду письмове клопотання про призначення посмертної судової молекулярно-генетичної експертизи, в якому просить для підтвердження того, що батьком малолітнього ОСОБА_3 є ОСОБА_4 призначити посмертну судову молекулярно-генетичну експертизу. На вирішення експертів поставити питання: Чи наявне кровне споріднення між померлим ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер (загинув) ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ? - Якщо так, чи є ОСОБА_4 , який помер (загинув) ІНФОРМАЦІЯ_1 біологічним батьком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 ? Зобов`язати Комунальну установу "Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи" Запорізької обласної ради здійснити належне документальне оформлення та передачу експертам Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України біологічних (букальних) зразків ОСОБА_4 , необхідні для проведення посмертної судової молекулярно-генетичної експертизи. Проведення експертизи доручити експертам Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, яке розташоване за адресою: 69068, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Аваліані, 19-А, код ЄДРПОУ - 25573056. Надати експертам дозвіл на повне або часткове знищення об`єктів дослідження або зміну їх властивостей, необхідних для проведення посмертної судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи. Витрати, пов`язані з проведенням судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи покласти на позивачку ОСОБА_1 .
Позивачка та її представник в підготовче засідання не з"явилися, останній надав суду письмове клопотання, в якому просить підготовче засідання проводити без їх участі, клопотання про призначення посмертної судової молекулярно-генетичної експертизи провести без їх участі та задовольнити.
Відповідач в підготовче засідання не з"явився, про місце та час розгляду справи повідомлений належним чином.
Представник третьої особи - Пулинського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Житомирському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) в підготовче засідання не з`явився, про місце та час розгляду справи повідомлений належним чином.
Розглянувши дане клопотання, суд вважає, що воно підлягає до задоволення.
Відповідно до ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. У разі необхідності суд може призначити декілька експертиз, додаткову чи повторну експертизу. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза). Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну. Питання, які ставляться експерту, і його висновок щодо них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта. Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.
Як вбачається з ч.ч.1, 5 ст. 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи. В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.
З листа КУ "Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи" Запорізької обласної ради №02.2-05/5609 від 08.10.2024, вбачається, що у закладі зберігається біологічний матеріал (зразок кісткової тканини-підколінник), відібраний в рамках судово-медичної експертизи (висновок експерта №4290) від померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 - ОСОБА_4 , 1984 р.н. Вказаний біологічний матеріал придатний для подальшого проведення молекулярно-генетичної експертизи.
Оскільки для з"ясування обставин, що мають істотне значення для вирішення справи, необхідні спеціальні знання, суд вважає призначити по справі посмертну судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити Запорізькому науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України.
Згідно п.5 ч.1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Відповідно до п.9 ч.1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.
Оскільки для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи, потрібен значний час, то провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст.103-109, 197, 252, 253, 298, 354, 355 ЦПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання представника позивачки - адвоката Шмата Р.П. про призначення посмертної судової молекулярно-генетичної експертизи, задовольнити.
Призначити по справі судову молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, що знаходиться за адресою: 69068, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул.Аваліані, 19-А (ЄДРПОУ - 25573056).
На вирішення експертів поставити наступні питання:
- Чи наявне кровне споріднення між померлим ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер (загинув) ІНФОРМАЦІЯ_1 під час виконання бойових дій в районі н.п. Вербове Пологівського району Запорізької області та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ?
- Якщо так, чи є ОСОБА_4 , який помер (загинув) ІНФОРМАЦІЯ_1 в районі н.п. Вербове Пологівського району Запорізької області, біологічним батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ?
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову від дачі висновку.
Покласти на експерта обов`язок визначити день та час проведення експертизи та забезпечити виклик до експертної установи всіх учасників експертизи. У випадках нез`явлення учасників до експертної установи у визначений експертом день і час, направити суду докази про отримання учасниками викликів експерта.
Зобов`язати ОСОБА_1 , проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , тел. НОМЕР_1 , разом з малолітнім сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у визначений експертом день та час з`явитися в експертну установу за першою вимогою, і представити експертній установі всі необхідні та відповідні зразки, об`єкти та матеріали.
Зобов`язати Комунальну установу "Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи" Запорізької обласної ради здійснити належне документальне оформлення та передачу експертам Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (69068, Запорізька область, м. Запоріжжя, вул. Аваліані, 19-А) біологічних (букальних) зразків ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер (загинув) ІНФОРМАЦІЯ_1 під час бойових дій в районі н.п. Вербове Пологівського району Запорізької області, лікарське свідоцтво про смерть № 4290 від 23 липня 2024 року, необхідні для проведення посмертної судової молекулярно-генетичної експертизи.
Надати експертам дозвіл на повне або часткове знищення об`єктів дослідження або зміну їх властивостей, необхідних для проведення посмертної судової молекулярно-генетичної експертизи.
Для проведення експертизи надати експертам матеріали цивільної справи №292/977/24 провадження 2/292/254/24.
Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 .
Роз`яснити учасникам справи, що згідно ст.109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
На період проведення експертизи зупинити провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В. Ф. Лотуга
Суд | Червоноармійський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2024 |
Оприлюднено | 16.10.2024 |
Номер документу | 122285258 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Червоноармійський районний суд Житомирської області
Лотуга В. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні