Справа №339/232/24
17
2-о/339/21/24
У Х В А Л А
15.10.24 м. Болехів
Болехівський міський суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого судді Скригун В.В.
секретаря судового засідання Ганчар Л.В.
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі суду питання щодо виправлення описки в рішенні Болехівського міського суду від 28 серпня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 , заінтересована особа: Міжрічанська сільська рада про встановлення факту родинних відносин,
в с т а н о в и в :
Рішенням Болехівського міського суду від 28 серпня 2024 року позов ОСОБА_1 задоволено, встановлено факт родинних відносин між позивачем та ОСОБА_2 , а саме те, що він є сином останньої.
Встановлено, що в резолютивній частині рішення помилково зазначено ім`я матері позивача, а саме: вказано ОСОБА_3 , замість ОСОБА_4 . Дана помилка впливає на виконання рішення суду.
Учасники справи в судове засідання не з`явилися про дату, час і місце цього засідання були повідомлені у встановленому законом порядку.
Їх неявка, згідно вимог ст. 223 ЦПК України, не є перешкодою для вирішення питання про внесення виправлень.
Згідно зі ч.ч. 1 - 3 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до ч. 2 ст. 269 ЦПК України, суд вважає за можливе вирішити питання про внесення виправлень без повідомлення учасників справи.
Згідно з роз`ясненнями, викладеними в п. 19Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від 18 грудня 2009 року «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Таким чином, під опискою слід розуміти зроблену судом механічну (мимовільну, випадкову) граматичну помилку в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адреси, зазначення дат та строків.
При постановленні вказаного рішення було допущено описку в резолютивній частині рішення, а саме неправильно вказано ім"я матері позивача ОСОБА_3 , замість ОСОБА_4 .
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про необхідність усунення виявлених описок шляхом їх виправлення.
Керуючись ст. 269 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Виправити допущену описку в рішенні Болехівського міського суду Івано-Франківської області від 28 серпня 2024 року по справі за № 339/232/24.
Викласти другеречення резолютивноїчастини у наступній редакції: Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_5 та встановити, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є сином ОСОБА_5 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду через Болехівський міський суд, шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Суддя: Скригун В. В.
Суд | Болехівський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2024 |
Оприлюднено | 16.10.2024 |
Номер документу | 122285289 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Болехівський міський суд Івано-Франківської області
Скригун В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні