Ухвала
від 15.10.2024 по справі 357/14455/24
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 357/14455/24

1-кс/357/2348/24

У Х В А Л А

15 жовтня 2024 року Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого відділення розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров`я особи слідчого відділу Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять лікарську таємницю по кримінальному провадженню № 12024111030002927 від 07.09.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України,

У С Т А Н О В И Л А:

1. До Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання слідчого відділення розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров`я особи слідчого відділу Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять лікарську таємницю та перебувають у володінні КНП БМР « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

1.1. Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим відділом Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024111030002927 від 07.09.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України.

1.2. В ході досудового розслідування встановлено, що 07.09.2024 до чергової частини Білоцерківського РУП надійшло повідомленні від працівника органів охорони здоров`я ОСОБА_5 про те, що 07.09.2024, о 01:00 год., ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 перебуваючи на посаді водія в ПСП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » приїхав до хлібоприйомного пункту на автомобілі МАЗ з напівпричепом, реєстраційний номер НОМЕР_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 де зняв тент із причіпу та з метою його закріплення вілиз на причіп та не втримавшись рукою впав внаслідок чого отримав тілесні ушкодження: закритий зламковий черезвертлюжний перелом лівого стегна зі зміщенням, закритий перелом променевої кістки в типовому місці зі зміщенням.

1.3. Допитаний потерпілий ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 повідомив, що працює водієм на Агрофірмі « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». В його функціональні обов`язки входить: перевезення зернових культур з полів на хлібоприйомний пункт в с. Устимівка, Білоцерківського району, Київської області. Перед початком кожного робочого дня їм обов`язково проводять інструктажі або на полі або на злібоприйомному пункті. В робочу групу 06.09.2024 надійшло повідомлення, що він має доставити зерно із с. Пінчуки до хлібоприйомного пункту на автомобілі МАЗ з напівпричепом, реєстраційний номер НОМЕР_1 . Також, цього ж дня приблизно о 21 годині він прибув із вантажем до ХПП та очікував чергу. Дочекавшись його черги, зняв тент та хотів закріпити його для цього піднявся на причіп. В цей час він не втримався однією рукою та в результаті чого впав та отримав травми з якими його доставлено до Комунального некомерційного підприємства Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та в подальшому госпіталізовано.

1.4. З метою подальшого проведення судово-медичної експертизи та встановлення належної правової кваліфікації вчиненого кримінального правопорушення, слід отримати тимчасовий доступ до інформації, а саме медична документація (історії хвороби) на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , які перебувають у володінні КП КОР « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

1.5. Вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та має доказове значення у справі, а також необхідна для швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження.

1.6. Оскільки медична документація ОСОБА_6 є конфіденційною інформацією та знаходиться у власності КП КОР « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , її отримання та виїмка можлива лише шляхом тимчасового доступу до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю.

2. В судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з`явилася, надала до суду заяву про розгляд клопотання за її відсутності та просила його задовольнити за викладених у ньому обставин.

Представник КП КОР « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду повідомлявся належним чином, причини неявки слідчому судді невідомі. Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось, у зв`язку із неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні.

3. Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшла висновку, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.

3.1. У відповідності до підпункту 5 ч. 2 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження. Статтею 132 КПК України встановлені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження - вони не допускаються, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:

- існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;

- потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;

- може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Разом з тим, у ч. 5, 6 ст. 163 КПК України зазначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

- перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

- самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

- не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю або якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

3.2. Як слідує із змісту клопотання та підтверджується витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 03.10.2024, досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024111030002927 здійснюється за фактом отримання потерпілим ОСОБА_6 тілесних ушкоджень під час виконання робіт із підвищеною небезпекою на виробництві. Правова кваліфікація кримінального правопорушення ч. 2 ст. 272 КК України.

3.2.1. Згідно із ч. 1 ст. 272 КК України передбачена кримінальна відповідальність за порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов`язана їх дотримувати, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров`ю потерпілого. Відповідно до ч. 2 вказаної статті передбачена кримінальна відповідальність за те саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки.

3.2.2. З доданих матеріалів вбачається, що досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні встановлюється обставини отримання особою тілесних ушкоджень.

3.2.3. Описана у клопотанні фабула кримінального правопорушення у сукупності з наданими слідчим матеріалами кримінального провадження (протокол допиту потерпілого від 03.10.2024; виписка із медичної карти амбулаторного хворого, історія хвороби №11184 на ім`я ОСОБА_6 ) формує у слідчого судді внутрішнє переконання про наявність ознак складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України.

3.2.4. При цьому на цьому етапі досудового розслідування слідчий суддя не може вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі встановлювати наявність в діях осіб складу злочину та ступінь вини. Слідчий суддя на підставі розумної оцінки сукупності отриманих відомостей визначає, що вчинення кримінального правопорушення є вірогідним та достатнім для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

3.3. Зі змісту клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що речі та документи, доступ до яких просить надати слідчий, можуть містити відомості, які мають значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у цьому кримінальному провадженні.

3.4. У зв`язку з цим слідчий суддя погоджується, що в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження, тимчасовий доступ до звукозаписів виклику екстреної швидкої допомоги, допоможе встановити обставини справи та може бути використаний як доказ у процесі доказування. Тож, з огляду на предмет доказування в межах кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України, слідчий суддя вважає клопотання про тимчасовий доступ до таких документів обґрунтованим.

3.5. Одержати зазначені документи іншим способом, а саме звернутися з запитом до медичної установи, не можливо, оскільки згідно зі ст. 40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків

3.6. Клопотання слідчого в частині надання дозволу на ознайомлення та вилучення копій речей та документів під час тимчасового доступу до них слідчий суддя визнає обґрунтованим з огляду на необхідність їх подальшого використання для цілей досудового розслідування у кримінальному провадженні як доказів, зокрема проведення судово-медичної експертизи. Отже таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

3.7. За допомогою тимчасового доступу до документів, вказаних в клопотанні слідчого, може бути виконане завдання, для виконання якого останній звернувся із відповідним клопотанням, а саме забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування та дієвості кримінального провадження з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений.

3.8. Слідчий суддя визнає обґрунтованим, що зазначені у клопотанні документи можуть перебувати у володінні КНП БМР « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки це підтверджується матеріалами клопотання, а саме виписка із медичної карти амбулаторного хворого, історія хвороби №11184 на ім`я ОСОБА_6 , видана КНП БМР « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Отже, твердження про те, що необхідна інформації перебуває у володінні вказаного органу має правові підстави.

3.9. Втручання у права і свободи особи шляхом тимчасового доступу до речей і документів не має ознак порушення прав особи, адже потреби досудового розслідування на даному етапі виправдовують такий ступінь втручання.

3.10. Речі і документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, містять охоронювану законом лікарську таємницю (п. 3 ч. 5 ст. 163 КПК України). Водночас слідчий довів можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах та неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, зокрема підтвердити чи спростувати отримання ОСОБА_6 тілесних ушкоджень при виконанні робіт із підвищеною небезпекою на виробництві, з`ясувати обставини події та осіб, які можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення.

4. За таких обставин, подане слідчим клопотання містить достатньо відомостей, які підтверджують підстави надання тимчасового доступу до речей і документів, а тому його необхідно задовольнити.

Керуючись статтями 159-164, 166 КПК України, слідчий суддя

П О С Т А Н О В И Л А :

1. Клопотання слідчого відділення розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров`я особи слідчого відділу Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять лікарську таємницю - задовольнити.

2. Надати тимчасовий доступ слідчому відділення розслідування злочинів скоєних проти життя та здоров`я особи слідчого відділу Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 до медичної документації, а саме:

- амбулаторної картки, медичної картки (історії хвороби) стаціонарного хворого з усіма наявними рентген знімками на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю тимчасового вилучення усіх документів, з яких складаються зазначені картки, що зберігається в Комунальному некомерційному підприємстві Білоцерківської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 .

3. Роз`яснити особі, у володінні якої перебувають речі і документи, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів

4. Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення (до 15.12.2024).

5. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_7

СудБілоцерківський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення15.10.2024
Оприлюднено16.10.2024
Номер документу122285511
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки виробництва Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою

Судовий реєстр по справі —357/14455/24

Ухвала від 15.10.2024

Кримінальне

Білоцерківський міськрайонний суд Київської області

Вознюк О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні