Рішення
від 14.10.2024 по справі 705/4846/24
УМАНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №705/4846/24

2-о/705/177/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 жовтня 2024 року м. Умань

Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого - судді Гудзенко В.Л.

при секретарі Юрченко А.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Умань заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Уманський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Уманському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про встановлення факту, що має юридичне значення,

В С Т А Н О В И В :

Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, посилаючись на те, що 17.11.1984, маючи дошлюбне прізвище « ОСОБА_2 », вона уклала шлюб з громадянином ОСОБА_3 , про що в книзі реєстрації шлюбів зроблений актовий запис №10, зареєстрований у Оксанинській сільській раді Уманського району Черкаської області. Після реєстрації шлюбу їм було видано свідоцтво про шлюб, в якому прізвище подружжя було зазначено « ОСОБА_4 ». У вказаному шлюбі в них народилося двоє дітей, які також носять прізвища « ОСОБА_4 ». З часом сімейне життя між ними погіршувалося та припинилося остаточно, в результаті сім`я розпалася остаточно та рішенням Новоархангельського районного суду Кіровоградської області від 18.05.2018 шлюб був розірваний. В січні 2024 року у неї постало питання укладення шлюбу з іншим чоловіком на території іншої країни, тому їй необхідно було підтвердити факт, що на даний час вона не перебуває в будь-якому зареєстрованому шлюбі з іншою особою. Звернувшись до Уманського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Уманському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), вона отримала Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу щодо підтвердження дошлюбного прізвища. Із наданого Витягу вбачається, що 17.11.1984 шлюб був укладений між ОСОБА_5 та ОСОБА_3 , про що в книзі реєстрів шлюбів зроблений актовий запис №10, зареєстрований у Оксанинській сільській раді Уманського району Черкаської області, тобто існує розбіжність у прізвищі чоловіка, а саме вказано « ОСОБА_6 », замість « ОСОБА_4 ». Вона звернулася до Уманського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Уманському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) із заявою про внесення змін до вище вказаного актового запису, проте, отримала Висновок про відмову у внесенні таких змін та зазначено, що в повному витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження чоловіка, сформованому 15.08.2024 за №00046520214, відповідно до відомостей актового запису про народження №35, складеного 30.10.1963 виконавчим комітетом Небелівської сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області відносно ОСОБА_3 , прізвища дитини та батька зазначені « ОСОБА_6 », прізвище матері зазначене « ОСОБА_6 ». Така розбіжність у написанні прізвища створює заявниці перешкоди у реалізації її законних прав, тому з даною заявою вона вимушена звернутися до суду.

Заявниця ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомлена про місце, дату та час проведення судового засідання, не з`явилася. Однак, на адресу суду подала заяву, в якій розгляд справи просила проводити у її відсутність, заяву підтримує та просить її задовольнити.

Представник заінтересованої особи Уманський відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Уманському районі Черкаської області ЦМУМЮ (м. Київ), будучи належним чином повідомлений про місце, дату та час проведення судового засідання, не з`явився.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до положень ст.293ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Відповідно до п. 6 ч.1 ст.315ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Відповідно до ч. 2 ст.315ЦПК України у судовому засіданні можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Крім того, згідно вимог ст.318ЦПК України встановлено, що у заяві про встановлення фактів, що мають юридичне значення повинно бути зазначено, який факт заявник просить встановити та з якою метою.

Відповідно до матеріалів справи, судом встановлено, що 17.11.1984, заявниця ОСОБА_1 , маючи дошлюбне прізвище « ОСОБА_2 », уклала шлюб з громадянином ОСОБА_3 , про що в книзі реєстрації шлюбів зроблений актовий запис №10, зареєстрований у Оксанинській сільській раді Уманського району Черкаської області.

Після реєстрації шлюбу їм було видано свідоцтво про шлюб, в якому прізвище подружжя було зазначено « ОСОБА_4 », тому після зміни прізвища позивачка отримала паспорт громадянина України на прізвище « ОСОБА_4 ».

Рішенням Новоархангельського районного суду Кіровоградської області від 18.05.2018 шлюб був розірваний, прізвище заявниці залишилося « ОСОБА_4 ».

В січні 2024 року у заявниці постало питання укладення шлюбу з іншим чоловіком на території іншої країни, тому їй необхідно було підтвердити факт, що на даний час вона не перебуває в будь-якому зареєстрованому шлюбі з іншою особою, тому вона звернулась до Уманського відділу державної реєстрації актів цивільного стану в Уманському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).

Відповідно до Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу щодо підтвердження дошлюбного прізвища, 17.11.1984 шлюб був укладений між ОСОБА_5 та ОСОБА_3 , про що в книзі реєстрів шлюбів зроблений актовий запис №10, зареєстрований у Оксанинській сільській раді Уманського району Черкаської області . В повному витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження чоловіка, сформованому 15.08.2024 за №00046520214, відповідно до відомостей актового запису про народження №35, складеного 30.10.1963 виконавчим комітетом Небелівської сільської ради Новоархангельського району Кіровоградської області відносно ОСОБА_3 , прізвища дитини та батька зазначені « ОСОБА_6 », прізвище матері зазначене « ОСОБА_6 ».

Тобто, як вбачається із зазначеного, після проведення реєстрації шлюбу заявниці з її чоловіком з невідомих причин у свідоцтві про шлюб було зазначеної прізвища подружжя « ОСОБА_4 » і така розбіжність у прізвищах створює заявниці певні труднощі у реалізації її законних прав та породжує певні юридичні наслідки.

Згідно зст. 81 ЦПК Україникожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановленихцим Кодексом.

Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі.

Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.

Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Будь-які інші докази суду не надані, і про їх витребування заявником не заявлялось в ході судового розгляду, посилаючись на їх відсутність.

Будь-які інші докази суду не надані, і про їх витребування заявником не заявлялось в ході судового розгляду, посилаючись на їх відсутність.

Таким чином, зібрані у справі докази та їх оцінка вказують на наявність підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення.

На підставі викладеного, керуючись 293, 315, 318 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В :

Заяву - задовольнити.

Встановити факт, що актовий запис про шлюб №10, відносно ОСОБА_3 та ОСОБА_5 , складений 17 листопада 1984 року виконавчим комітетом Оксанинської сільської ради Уманського району Черкаської області - стосується ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 .

Нарішення суду протягом30днівз дняйогопроголошення може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Черкаського апеляційного суду. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий суддя В.Л. Гудзенко

СудУманський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення14.10.2024
Оприлюднено16.10.2024
Номер документу122287711
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —705/4846/24

Рішення від 14.10.2024

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Гудзенко В. Л.

Ухвала від 29.08.2024

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Гудзенко В. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні